Intervijas

14 jūlijs

Vārda dienas:
Oskars, Ritvars, Anvars

Horoskopi

Strēlnieks
23. novembris
- 21. decembris

Rūpīgāk koncentrējies veicamajiem pienākumiem un netērē laiku otršķirīgām lietām! Komunikācijā ar sadarbības partneriem centies būt nopietnāks un konstruktīvāk pamatot savu skatu punktu, nodrošināties ar pārliecinošu argumentāciju. Ja tev kārtojami ar tieslietām saistīti jautājumi, zvaigznes iesaka pieaicināt zinošu speciālistu, atturēties no kārdinājuma ietaupīt. No darba brīvajā laikā ieteicamas sportiskas aktivitātes, jo tās vislabāk palīdzēs tev atbrīvoties no liekās spriedzes.

Pirmdiena
Diena
18 .. 20 C
Vakars
15 .. 17 C
Vējš
2 .. 4 m/s
Otrdiena
Nakts
10 .. 12 C
Rīts
15 .. 17 C
Vējš
1 .. 3 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Ekonomika | 3. aprīlis 2019 | 21:03

176 organizācijas cenšas uzlabot dzīves kvalitāti Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pierobežā

Publicitātes foto

Latvija turpina savu dalību Eiropas kaimiņattiecību instrumenta programmās, kuru mērķis ir paaugstināt vispārējo dzīves kvalitāti. Šīs Eiropas Savienības (turpmāk – ES) finansētās programmas atbalsta kaimiņvalstu organizāciju kopīgos projektus sociālās integrācijas, kultūras un vēsturiskā mantojuma saglabāšanas, vides aizsardzības, robežu drošības jomā un daudzās citās sfērās.

2019. gada 18. martā Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programma Eiropas kaimiņattiecību instrumenta ietvaros 2014.-2020. gadam (turpmāk – programma) ir izsludinājusi trešo projektu pieteikumu konkursu.

Programmas stratēģiskais mērķis ir stiprināt attiecības, paaugstināt kapacitāti un dalīties pieredzē starp cilvēkiem un organizācijām no Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas, īstenojot kopīgus projektus ar mērķi paaugstināt vispārējo dzīves kvalitāti pierobežas reģionos.

Projektu pieteikumus var sniegt šādās prioritātēs:
• pieejas sabiedriskajiem pakalpojumiem uzlabošana mazaizsargātajām sociālajām grupām;
• nodarbinātības stimulēšana, veicinot uzņēmējdarbību un inovācijas;
• vietējo un reģionālo institūciju kapacitātes paaugstināšana kopīgu problēmu risināšanai;
• sabiedrības stiprināšana;
• kultūras un vēstures mantojuma un tradicionālo prasmju veicināšana un saglabāšana.
Pretendenti tiek aicināti aktīvi iesniegt projektu pieteikumus prioritātē „Sabiedrības stiprināšana”.

Katrā projektā jāpiedalās vismaz vienai organizācijai no Baltkrievijas un vismaz vienai Latvijas vai Lietuvas organizācijai. Projektu pieteikumus sniegt un vēlāk piedalīties projektos var tikai juridiskās personas, kuru darbības mērķis nav peļņas gūšana. Organizācijām jābūt no šādiem reģioniem:
• Latvijas Latgales un Zemgales reģions;
• Lietuvas Alītas, Viļņas, Kauņas, Utenas un Panevēžas apriņķis;
• Baltkrievijas Grodņas, Vitebskas, Mogiļevas un Minskas apgabals un Minska (pilsēta).

ES finansējums paredzēts 90% apmērā no kopējām attiecināmajām izmaksām katram finansējumam izvēlētajam projektam. Partneriem ir jānodrošina līdzfinansējums 10% apmērā no kopējām attiecināmajām izmaksām. ES finansējums vienam projektam var būt no 100 000 eiro līdz 1 200 000 eiro. Projektu termiņš – līdz 24 mēnešiem.

Projektus varēs gatavot un iesniegt līdz 2019. gada 30. maija plkst. 12:00 (Viļņas laiks, GMT+2). Aicinām potenciālos projektu pieteikumu iesniedzējus piedalīties Apvienotā tehniskā sekretariāta rīkotajos pasākumos un konsultācijās.

Pirmā un otrā projektu pieteikumu konkursa ietvaros ES finansējumam tika atlasīti 46 sadarbības projekti ar kopējo finansējumu aptuveni 27,6 miljonu eiro apmērā. Šo projektu mērķis ir radīt nodarbinātības iespējas, risināt kopīgas problēmas ūdensapgādes un notekūdeņu apsaimniekošanas jomā, uzlabot vairāku rehabilitācijas pakalpojumu kvalitāti un pieejamību mazaizsargātajām cilvēku grupām, veicināt kultūras un vēsturiskā mantojuma aktīvu un ilgtspējīgu izmantošanu, atjaunojot un pielāgojot tūrisma vajadzībām vairākus kultūras mantojuma objektus trijās valstīs.

Par piešķirto ES finansējumu 22 miljonu eiro apmērā tiks īstenoti arī 6 lieli infrastruktūras projekti, uzlabojot transporta infrastruktūru un palielinot 3 valstu robežpārejas punktu (t.sk. Silenē un Pāterniekos) caurlaides spējas, kā arī uzlabojot nelegālo imigrantu un bēgļu uzturēšanās apstākļus, un mācību apstākļus izglītības iestādēs Baltkrievijā un Lietuvā.

Kopā 176 organizācijas no Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas piedalīsies 52 atbalstīto projektu īstenošanā.

Programmas Nacionālā atbildīgā iestāde Latvijā ir Latvijas Republikas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.
 

Preses relīze

Pievienot komentāru