Intervijas

22 jūlijs

Vārda dienas:
Marija, Marika, Marina

Horoskopi

Vēzis
22. jūnijs
- 22. jūlijs

Nedēļas sākumā svarīgi pēc iespējas precīzāk ievērot augstākstāvošo norādes, neizrādīt neapmierinātību ar priekšniecības lēmumiem. Iespējams, tiksi mudināts apgūt jaunas iemaņas, lai varētu uzņemties atbildīgākus pienākumus. Sākot ar nedēļas vidu, var pieaugt interese par garīgajām lietām, reliģiju. Nav izslēgts, kāds Vēža zīmes pārstāvis nolems apmeklēt astrologu vai gaišreģi. Nedēļas izskaņā tavu prātu pilnībā nodarbinās mājas dzīvē notiekošais.

Pirmdiena
Nakts
18 .. 20 C
Rīts
17 .. 19 C
Diena
21 .. 23 C
Vakars
17 .. 19 C
Vējš
1 .. 3 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Sabiedrība | 2. aprīlis 2019 | 19:43

Tiek izstrādāts pārrobežu tūrisma maršruts no Daugavpils līdz Kauņai

Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projekta ietvaros Daugavpils pilsētas un Kauņas pilsētas speciālisti izstrādās un popularizēs pārrobežu tūrisma maršrutu, kas savienos Daugavpili ar Kauņu. Par kopīgu tematiku ir izvēlēts vecais pasta ceļš, kas pastāvēja šajā reģionā 18. un 19. gadsimtā un kuru izmantoja pasta sūtījumiem posmā no Sanktpēterburgas līdz Varšavai. Par šo vienojusies projekta vadības grupa 3. sanāksmē, kura notika Daugavpilī 27.-28. martā.

Tūrisma maršrutu izstrādā ar mērķi piesaistīt vairāk tūristu mūsu kopīgajā pārrobežu reģionā, veicināt pārrobežu tūrismu, jo starp abām Latvijas un Lietuvas lielākajām reģionālajām pilsētām attālums ir vien 200 km. Pie interesantākiem objektiem gar maršrutu tiks uzstādītas informācijas plāksnes. Maršruta popularizēšanai publicēs tā karti, informatīvo bukletu. Informāciju par tūrisma iespējām Daugavpilī un Kauņā izplatīs starppilsētas autobusos, starptautiskajās tūrisma izstādēs un aviokompāniju žurnālos.

Bez tūrisma mārketinga aktivitātēm, abi partneri uzlabos un attīstīs arī kultūras mantojuma objektus savā administratīvajā teritorijā. Kauņas cietokšņa 6. fortā tiek veikti ieejas mezgla restaurācijas un labiekārtošanas darbi: vēsturiskajā sardzes ēkā tiks atklāts tūristu informācijas centrs. Daugavpils cietoksnī tiks labiekārtots 7. bastiona valnis: atjaunots tā vēsturiskais profils, ierīkotas jaunās atpūtas vietas, atjaunota velēna un eskarpa akmens sienas hidroizolācija.

Projektu Nr. LLI-326 “Pārrobežu reģionālā kultūras mantojuma tūrisma paplašināšana” īsteno Daugavpils pilsētas dome un Kauņas pilsētas pašvaldības administrācija.

Projekta mērķis ir palielināt apmeklētāju un pavadīto nakšu skaitu programmas reģionā, uzlabojot un popularizējot kultūras mantojuma objektus.

Projekta īstenošanas ilgums: 22 mēneši, no 2018. gada aprīļa līdz 2020. gada janvārim.

Projekta kopējie izdevumi ir 705 856 eiro, no tiem Daugavpils daļas budžets sastāda 367 716 eiro, kur Eiropas reģionālās attīstības fonda finansējums ir 312 558 eiro (85%), Daugavpils pilsētas domes līdzfinansējums ir 36 772 eiro (10%), kā arī valsts budžeta finansējums ir 18 386 eiro (5%).

 

Informāciju sagatavoja:

Artjoms Mahļins

Daugavpils pilsētas domes

Attīstības departamenta

Projektu nodaļas vecākais eksperts projektu jautājumos

Tālr.: 654 76067, e-pasts: artjoms.mahlins@daugavpils.lv

Daugavpils
 

Pievienot komentāru