Intervijas

22 jūlijs

Vārda dienas:
Marija, Marika, Marina

Horoskopi

Mežāzis
22. decembris
- 20. janvāris

Šis tev būs interesants un veiksmīgs periods. Tavs noskaņojums ik pa brīdi kļūs patiesi radošs, inovatīvs. Arī profesionālie panākumi un atzinība no priekšniecības puses tev būs turpat vai garantēta. Saskarsmē ar līdzgaitniekiem valdīs harmonija, sevišķi jau attiecībās ar kolēģiem. Mīlas lauciņā nav izslēgtas nelielas domstarpības ar mīļoto, taču tās būs viegli atrisināmas, ja vien būsi pietiekoši piekāpīgs, pretimnākošs. Nedēļas nogale piemērota nelielam izbraucienam pie dabas.

Pirmdiena
Nakts
18 .. 20 C
Rīts
17 .. 19 C
Diena
21 .. 23 C
Vakars
17 .. 19 C
Vējš
1 .. 3 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Kultūra | 2. aprīlis 2019 | 19:39

Trīs sieviešu likteņstāsti izrādē „Metāllūžņi”

Publicitātes foto

29. martā uz Daugavpils teātra eksperimentālās skatuves savu pirmizrādi piedzīvoja izrāde „Metāllūžņi”, kuru iestudēja režisore Alla Korovkina no Krievijas.

Izrādes pamatā ir pašas režisores pirmā uzrakstītā luga, kura vēsta par trīs sieviešu likteņiem: par aktrisi, kura mēģina izprast savā dzīvē pieņemtos lēmumus, skolotāju, kura mēģina rast atbildi uz jautājumu, kas tad ir dzimtene, par sievieti ar augstāko izglītību, kura nespēja realizēties dzīvē. Šo trīs sieviešu stāstus caurvij ne tikai smiekli un mīlestība, rūgtums un sāpes, bet arī Padomju Savienības laika ideālu ietekme uz cilvēka pasaules uztveri un vilšanās sāpes pēc komunisma režīma sabrukuma.
„Dzīve ir kā metāllūžņu izgāztuve – te var atrast gan vērtīgus metālus, gan sarūsējušus krāmus. Kā lai nekļūdās, izvēloties nepieciešamo? Katra no izrādē attēlotajām sievietēm meklē atbildi uz šo jautājumu,” stāsta režisore.
Alla Korovkina atzīmē, ka šie stāsti ir balstīti uz reāliem notikumiem un iedvesmu viņa smēlusies arī no personīgās pieredzes. Tā, piemēram, pirmā stāsta jeb aktrises stāsta pamatā ir viņas jaunībā pieredzētais tepat Daugavpilī – pirmā mīlestība un šķiršanās sāpes –, uz ko ar lugas palīdzību viņa paskatījusies ar dzīvē uzkrātās pieredzes redzējumu un ļāvusies sāpīgo atminēties ar humoru un vieglumu: „Mēs esam šajā pasaulē vien uz mirkli, tāpēc nevajag glabāt savā sirdī rūgtumu. Tas jāizmet izgāztuvē kā metāllūžņi, un jāiet pa dzīvi ar prieku un gaišumu.”
Allas Korovkinas luga „Metāllūžņi” tika atzīta par labāko Samaras dramaturgu konkursā, kā arī iekļuva Satīras teātra (Maskava) konkursa finālā. Tā jau tika iestudēta Sanktpēterburgā, Samarā, Ufā un tagad arī Daugavpilī.
Izrādē „Metāllūžņi” piedalās aktrises Jeļena Ņetjosina, Žanna Lubgāne un Irina Kešiševa. Iestudējuma scenogrāfiju veidoja Egils Viļumovs, kostīmu mākslinieks - Artjoms Agapovs (Krievija), gaismu mākslinieks – Sergejs Vasiļjevs. Izrāde krievu valodā un paredzēta skatītājiem, kas vecāki par 16 gadiem. Tuvākā izrāde 18. maijā plkst. 18.00.
Jāatzīmē, ka šajā sezonā skatītājiem būs iespēja noskatīties vēl vienu Allas Korovkinas darbu: šobrīd kopā ar Oļegu Šapošņikovu viņa jau sākuši darbu pie Antona Čehova stāstu iestudējuma, kura pirmizrāde gaidāma maija izskaņā.
Biļetes - Daugavpils teātra kasē (654 26520), Biļešu paradīze kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv.
 

Daugavpils teātrs

Pievienot komentāru