Intervijas

22 jūlijs

Vārda dienas:
Marija, Marika, Marina

Horoskopi

Zivis
19. februāris
- 20. marts

Šonedēļ pieaugs tavas analītiskās dotības, saimnieciskās prasmes. Nav izslēgts, tiksi pamanīts no augstākstāvošo puses. Savu neapšaubāmi pierādīs tie Zivs zīmes pārstāvji, kuri saistīti ar zinātnes, tūrisma un loģistikas jomu. Pilnīgi iespējams, aktualizēsies ar nekustamo īpašumu, mantojumiem vai ģimenes biznesu saistītās lietas. Ja esi plānojis veikt kādu lielāku pirkumu, tad zini ka tam piemērotāka būs nedēļas otrā puse. Brīvdienās labprāt pavadīsi laiku vienatnē.

Pirmdiena
Nakts
18 .. 20 C
Rīts
17 .. 19 C
Diena
21 .. 23 C
Vakars
17 .. 19 C
Vējš
1 .. 3 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Kultūra | 30. marts 2019 | 22:08

„Kailais karalis” – labākā izrāde festivāla „M.@rt.kontakt” skatītāju vērtējumā

Daugavpils teātris

22. martā Daugavpils teātra izrāde „Kailais karalis” (rež. O. Šapošņikovs) piedalījās XIV Starptautiskā jauniešu teatrālajā forumā „M.@rt.kontakt”, kurš notika Baltkrievijas pilsētā Mogiļevā. Foruma noslēgumā 27. martā pēc skatītāju balsojuma apkopošanas tika paziņots, ka jau otru gadu pēc kārtas skatītāju vērtējumā Daugavpils teātra izrāde bija labākā izrāde foruma „M.@rt.kontakt” ietvaros. Pērn skatītāji visaktīvāk balsojuši par Daugavpils teātra izrādi „Tuvība”, savukārt šogad viņu sirdis iekaroja „Kailais karalis”.

Karina Volobueva pēc izrādes noskatīšanās savā recenzijā raksta: „Izrāde „Kailais karalis” asi kritizē mūsdienu sabiedrību un politiku. Tajā nekas netiek propagandēts, bet gan tiek konstatētas situācijas, kuras radušās mūsdienu pasaulē. Mēs visi esam kļuvuši par mums piedāvātās modes upuriem. Un nav svarīgi, vai tā ir mode uz selfijiem, noteiktu mūziku, apģērbu, vai mode uz dumju karali. Nelaime jau nav tajā, ka mums piedāvā modi, bet tajā, ka mēs akli tai sekojam. Izrādes epatāža slēpjas tās drosmē, ar kuru režisors un aktieri runā par sabiedrības sāpīgākajiem jautājumiem. Gribētos vēl atzīmēt to, cik detalizēti ir veidoti personāžu tēli no vizuālā skatu punkta. Strikti ievērojot vienotu stilu grimā, kostīmos, dekorācijās, tā tika padarīta par augsti estētisku izrādi Roberta Vilsona izrādes „Šekspīra soneti” garā.”

Žurnāliste Nataļja Taļjuka raksta: „Esmu sajūsmā! Pagājošgad redzēju šī teātra izrādi „Tuvība”, un man tā tik ļoti iepatikās, ka, izvēloties izrādes, uz kuram nākšu šogad, „Kailais karalis” bija ārpus jebkādas konkurences! Un es nekļūdījos! Gluži kā pagājošgad viss bija ļoti skaisti: plastika, kostīmi, aktierspēle. Vizuāls baudījums! Savukārt mūsdienu realitātes atspoguļojums un melnais humors izsauca skaļus smieklus skatītāju zālē. Ja Daugavpils teātris piedalīsies festivālā „M.@rt.kontakt” arī nākošgad, es noteikti nākšu vēl!”

Jāatzīmē, ka šogad starp festivāla dalībniekiem kopā ar Daugavpils teātri bija vēl 23 teātri un neatkarīgās radošās grupas no 10 valstīm: Baltkrievijas, Krievijas, Ukrainas, Gruzijas, Polijas, Armēnijas, Lietuvas, Ukrainas, Izraēlas un Piedņestras Moldāvu Republikas.

Savukārt jau 17. aprīlī Daugavpils teātris piedalīsies Starptautiskā Ļeņingradas apgabala teātru festivālā „LOFT” Krievijā ar izrādi „Tuvība”.
Karinas Volobuevas recenzija par izrādi „Kailais karalis” oriģinālvalodā pieejama šeit: https://medium.com/mart-kontakt-2018/%D0%BC%D0%BE%D0%B4%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B3%D0%BB%D1%83%D0%BF%D0%BE%D0%B3%D0%BE-%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%BB%D1%8F-c83c366f049c


 

Daugavpils teātris

Pievienot komentāru