Intervijas

22 maijs

Vārda dienas:
Emīlija

Horoskopi

Lauva
23. jūlijs
- 23. augusts

Aktīvi meklēsi un arīdzan centīsies īstenot profesionālās izaugsmes iespējas. Nav izslēgts, ka vērtīgus padomus šajā sakarā, var sniegt kāds no radinieku loka. Panākumos lielu nozīmi spēlēs ne tikai mērķtiecība un enerģiskums, bet arīdzan apdoma un spēja plānot vairākus gājienus uz priekšu. Attiecībās ar ģimenes locekļiem sapratīsies burtiski no pusvārda. Mīļotais cilvēks ne reizi vien var tevi pārsteigt ar ko patīkamu. Centies “nepalikt parādā”!

Trešdiena
Nakts
15 .. 17 C
Rīts
20 .. 22 C
Diena
24 .. 26 C
Vakars
19 .. 21 C
Vējš
2 .. 4 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Kultūra | 13. marts 2019 | 22:19

Izrāde „Kailais karalis” dodas uz festivālu „M.@rt.kontakt” Baltkrievijā

Daugavpils teātris

No 21. līdz 27. martam Baltkrievijas pilsētā Mogiļevā notiks XIV Starptautiskais jauniešu teatrālais forums „M.@rt.kontakt”, kurā piedalīsies arī Daugavpils teātris ar izrādi „Kailais karalis” (rež. O. Šapošņikovs). Daugavpils teātrim tā būs jau otrā dalības reize forumā „M.@rt.kontakt”; pērn dejas izrāde „Tuvība” ieguva skatītāju simpātiju balvu.

Forums „M.@rt.kontakt” tika radīts 2006. gadā ar mērķi popularizēt teātra mākslu jauniešu vidū, un šo 13 gadu laikā ir kļuvis par vienu no nozīmīgākajiem un gaidītākajiem kultūras notikumiem ne tikai Mogiļevā, bet arī visā Baltkrievijas teatrālajā vidē. Festivāla pastāvēšanas laikā tika parādītas 200 izrādes, pārstāvētas vairāk kā 20 valstis. Šogad starp festivāla dalībniekiem kopā ar Daugavpils teātri būs vēl 23 teātri un neatkarīgās radošās grupas no 10 valstīm: Baltkrievijas, Krievijas, Ukrainas, Gruzijas, Polijas, Armēnijas, Lietuvas, Ukrainas, Izraēlas un Piedņestras Moldāvu Republikas.

Izrāde „Kailais karalis” jau divkārt ir piedalījusies starptautiskos teātra festivālos, pagājušgod izrāde devās iekarot Maskavas un Sanktpēterburgas teātru skatuves un izraisīja plašas diskusijas teātra kritiķu vidū. Tā, piemēram, teātra zinātnieks un kritiķis no Gruzijas Laša Čhartišvili pēc izrādes dalības starptautiskā teātra festivālā „Tikšanās Krievijā” („Встречи в России”), Sanktpēterburgā, rakstīja:
„Kailais karalis” Oļega Šapošņikova režijā - drosmīga un patiesa izrāde jaunas un dzīves pilnas Daugavpils teātra trupas izpildījumā, kura atdzīvināja Švarca pasaku ar jauniem politiskajiem akcentiem. Uz skatuves spēlē enerģiski, estētiski pievilcīgi aktieri kompozicionāli pareizi uzbūvētās epizodēs, konceptuālā un pastāvīgā dinamikā esošā scenogrāfijā, kura savā izpildījumā un koncepcijā atbilst Eiropas teātru jaunākajiem standartiem.”

Kopš savas pirmizrādes 2016. gadā, gatavojoties festivāliem, izrāde „Kailais karalis” ir piedzīvojusi dažādas izmaiņas, tāpēc aicinām skatītājus 15. martā pl.18.30 noskatīties izrādes „Kailais karalis” jauno versiju!
Jāpiebilst, ka pēc atgriešanās no Baltkrievijas Daugavpils teātra trupa gatavosies dalībai nākošajam festivālam; aprīlī Daugavpils teātris piedalīsies starptautiskā teātra festivālā „LOFT” Sanktpēterburgā, šoreiz ar izrādi „Tuvība”.
 

Daugavpils teātris

Pievienot komentāru