Intervijas

19 maijs

Vārda dienas:
Lita, Sibilla, Teika

Horoskopi

Zivis
19. februāris
- 20. marts

Rēķinies, ka tev nāksies daudz nopietnāk koncentrēties profesionālās attīstības veicināšanai. Iespējams, nonāksi pie viennozīmīga slēdziena, ka tev nepieciešamas papildus zināšanas, plašāka pieredze. Ja rodas tādas iespējas, noteikti ir vērts doties pieredzes apmaiņas braucienā, aktīvāk komunicēt ar saviem amata brāļiem un smelties viņu pieredzi. Ģimenes lietās gaisotne solās būt rāma, draudzīga, viegli prognozējama.

Svētdiena
Nakts
13 .. 15 C
Rīts
18 .. 20 C
Diena
23 .. 25 C
Vakars
19 .. 21 C
Vējš
2 .. 4 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Sabiedrība | 12. marts 2019 | 17:32

Dome lūgs apgabaltiesu vērtēt sia “Clean r” saņemtās maksas par atkritumu apsaimniekošanu pamatotību

Daugavpils pilsētas dome vērsīsies Administratīvajā apgabaltiesā un apstrīdēs Administratīvās rajona tiesas 2019. gada 8. marta spriedumu, saskaņā ar kuru tika noraidīts Daugavpils pilsētas domes pieteikums pret SIA „Clean R” ar lūgumu uzlikt par pienākumu SIA “Clean R” veikt pārrēķinu klientiem par nepamatoti saņemtiem 773 639,12 euro.

Līgums ar atkritumu apsaimniekotāju SIA „Clean R” tika noslēgts 2014.gada 9.maijā. Tā izpildes laikā SIA “Clean R” vairāku gadu garumā iekasēja no daugavpiliešiem maksu par sniegtajiem pakalpojumiem, vadoties no tā, ka 1m3 sadzīves atkritumu sver 160 kg. Izanalizējot SIA “Atkritumu apsaimniekošanas Dienvidlatgales starppašvaldību organizācija” poligonā nodotu atkritumu daudzumu, Dome ir secinājusi, ka 2015.-2016. gados viena sadzīves atkritumu kubikmetra svars variējās no 106,26 kg līdz 109,06 kg.
2017. gada augustā Dome piemēroja SIA „Clean R” arī līgumsodu 64 500 euro apmērā par pieprasītās informācijas nesniegšanu un līguma nosacījumu nepienācīgu izpildi. Saskaņā ar SIA “Clean R” agrāk iesniegto bankas garantiju līguma izpildei, no piemērota līgumsoda Dome ieturēja 35 000 euro.

Ņemot vērā izveidojušos situāciju, 2017. gada septembrī Daugavpils pilsētas dome, balstoties arī uz Valsts kontroles iepriekš veikto revīziju, kas uzskatāmi parādīja, ka nepareizi (neatbilstoši faktiskajai situācijai) noteikta atkritumu tilpuma un masas attiecība var radīt papildu izdevumus atkritumu radītājiem, vērsās Administratīvajā rajona tiesā ar lūgumu atzīt, ka atkritumu apsaimniekotājs SIA “Clean R” līguma ietvaros ir nepamatoti no klientiem saņēmusi 773 639,12 euro, lūdzot uzlikt SIA “Clean R” pienākumu veikt maksas pārrēķinu klientiem, kā arī konstatēt, ka Daugavpils pilsētas dome pamatoti izrakstījusi SIA “Clean R” rēķinus par līgumsodu un nesamaksātās līgumsoda daļas 29 500 euro apmērā piedziņu.

Daugavpils pilsētas pašvaldība turpinās aizstāvēt pilsētnieku intereses un iesniegs apelācijas sūdzību Administratīvajā apgabaltiesā līdz 2019. gada 7. aprīlim.

Daugavpils
 

Pievienot komentāru