Intervijas

19 maijs

Vārda dienas:
Lita, Sibilla, Teika

Horoskopi

Vērsis
21. aprīlis
- 20. maijs

Tava neatlaidība un spēja uzņemties lielu atbildības nastu, beidzot sāks sniegt redzamākus rezultātus. Pilnīgi iespējams, ka tev izdosies uzlabot ienākumus, līdz ar ko, īstenot kādu sen kārotu sapni. Ja tev veicamas pārrunas ar priekšniecību, nekautrējies paust savu viedokli, tas noteikti tiks ņemts vērā. Savukārt, kārtojot juridiskus jautājumus, esi piesardzīgāks, pārliecinies, ka neesi pieļāvis kādu neuzmanības kļūdu, jo tās vēlāk var dārgi maksāt.

Svētdiena
Nakts
13 .. 15 C
Rīts
18 .. 20 C
Diena
23 .. 25 C
Vakars
19 .. 21 C
Vējš
2 .. 4 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Kultūra | 11. marts 2019 | 20:05

Vienības namā – grandiozs klasiskās mūzikas koncerts

Vienības nama koncertzālē 4. aprīlī plkst. 18.00 LIETUVAS NACIONĀLAIS SIMFONISKAIS ORĶESTRIS Diriģents Modestas BARKAUSKAS

Vienības nama koncertzālē 4. aprīlī plkst. 18.00 – grandiozs klasiskās mūzikas koncerts. Lietuvas Nacionālais simfoniskais orķestris, diriģents Modestas Barkauskas, solisti: Mayumi Kanagawa – vijole (Japāna) un Vera Talerko – soprāns (Norvēģija).

Programmā:
Pēteris Čaikovskis - Uvertīra no baleta “Romeo un Džuljeta”
Sergejs Prokofjevs – Pirmais koncerts vijolei un orķestrim
Moriss Ravēls – Dziesmu cikls “Šeherezāde”

Lietuvas Nacionālais simfoniskais orķestris, mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Modestas Pitrėnas. Orķestris dibināts 1940. gadā, toreiz – Viļņas pilsētas simfoniskā orķestra vadība tika uzticēta slavenajam komponistam un diriģentam Balim Dvarionam. 1964. gadā sākās jauns posms ar jauno diriģentu Juozu Domarku, kurš ieņēma vietu orķestra pjedestālā. Pēc Lietuvas neatkarības atjaunošanas orķestrim 1990. gadā tika piešķirts Nacionālā simfoniskā orķestra nosaukums un statuss. Savā radošajā darbībā orķestris ir sniedzies koncertus un piedalījies starptautiskos festivālos daudzās Eiropas valstīs, Krievijā un vairākās Dienvidamerikas valstīs, bet visradošākās koncertprogrammas, kas aptver pagājušo laikmetu oratorijas, simfoniskās mūzikas opusus, kā arī mūsdienu mūziku ar Lietuvas komponistu jaundarbiem – tika atskaņotas dzimtajā Viļņā un citās Lietuvas pilsētās (vairāk informācijas: www.filharmonija.lt).

Vera Talerko. Pēc Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas absolvēšanas Vera Taļerko iestājās Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmijā, un 2016. gadā to absolvēja, iegūstot maģistra grādu vokālajā mākslā profesores Astas Kriksciunaites klasē. Paralēli mācībām akadēmijā, piedalījusies vairākās meistarklasēs pie Eiropas vadošajiem vokālās mākslas pedagogiem, kā arī ņēmusi dalību Viļņas pilsētas operas un Baltijas kameroperu teātra izrādēs Viļņā. Ir klasiskās mūzikas starptautisko konkursu laureāte Vācijā, Lietuvā, Krievijā, Latvijā, Itālijā. No 2016. gada Vera Talerko ir Norvēģijas Nacionālās operas un baleta teātra soliste, kā arī cieši sadarbojas ar Lietuvas Nacionālo simfonisko orķestri (vairāk informācijas: www.talerko.com).

Mayumi Kanagawa ir japāņu – amerikāņu izcelsmes vijolniece. Šobrīd viņa studē Berlīnē Hochschule für Musik “hanns eisler” pie slavenā vijolnieka Koljas Blacher. Mayumi ir neskaitāmu balvu laureāte prestižos konkursos, sniegusi koncertus kopā ar izciliem orķestriem, tostarp Prāgas Radio simfonisko orķestri, Marīnu orķestri, Deutsche Kammerphilharmonie Bremen, Somijas Radio simfonisko orķestri, Beļģijas Nacionālo simfonisko orķestri un Lietuvas Nacionālo simfonisko orķestri (vairāk informācijas www.mayumikanagawa.com).

Biļetes: Vienības nama koncertzāles kasē darba dienās no plkst. 16.30–18.30. Cena 5.00 euro.
   

www.vienibasnams.lv

Pievienot komentāru