Intervijas

23 marts

Vārda dienas:
Mirdza, Žanete, Žanna

Horoskopi

Skorpions
24. oktobris
- 22. novembris

Nekļūsti pārlieku prasīgs nedz pret sevi, nedz līdzgaitniekiem. Šobrīd zvaigznes iesaka vairāk laika veltīt garīgajai izaugsmei. Tev taču patīk ik pa brīdim pafilozofēt par dzīvi, tad nu zini, ka šis ir īstais mirklis, lai nopietnāk pievērstos gan psiholoģiskiem, gan ezoteriskiem jautājumiem. Nekautrējies meklēt ciešāku saikni ar domubiedriem, tie tevī raisīs vajadzīgās pārdomas, uzvedinās uz vērtīgām atziņām.

Sestdiena
Nakts
-1 .. -3 C
Rīts
-1 .. 1 C
Diena
9 .. 11 C
Vakars
7 .. 9 C
Vējš
2 .. 4 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Kultūra | 11. marts 2019 | 19:57

Daugavpilī koncertu sniegs izcilais franču pianists Filips Džuziano

Vienības nama koncertzālē 11. aprīlī plkst. 18.00 PHILIPPE GIUSIANO / Francija KLAVIERKONCERTS

11. aprīlī Daugavpilī koncertu sniegs izcilais franču pianists Filips Džuziano (Philippe Giusiano). Programmā izskanēs Frederika Šopēnā un Ignatija Fēliksa Dobržinska mūzika klavierēm.

Koncertā piedalās Indrė Eugenija Želvytė (klavieres) / Lietuva .

Trīspadsmitā starptautiskā Frederika Šopēna klavieru konkursa uzvarētājs Varšavā, Filips Džuziano (Philippe Giusiano) tiek uzskatīts par vienu no labākajiem F. Šopēna darbu izpildītājiem. Pirmo reizi konkursā Filips piedalījās 17 gadu vecumā, taču uzvaras laurus jaunais pianists plūca pēc pieciem gadiem – 1995. gadā. Šis panākums, vienā no pasaulē slavenākajiem konkursiem viņam deva iespēju muzicēt lielākajās koncertzālēs: Carnagie Hall Ņujorkā, Concertgebouw Amsterdamā, Veronas teātrī, The Scala Milānā, Champs-Elysées teātrī, Salle Gaveau Parīzē, Suntory Hall Tokijā u.c.

Savā radošajā darbībā pianists ir piedalījies festivālos daudzās pasaules valstīs, koncertējis ar izcilākajiem orķestriem un diriģentiem, tostarp: Antoni Wit, Krzysztof Penderecki, Philippe Entremont, Kazimierz Kord, Yutaka Sado, Jacek Kaspszyk, Grzegorz Nowak, Marek Pijarowski…

Paralēli koncertturnejām Filips Džuziano veica klavierkoncertu ierakstus. Kad tika izdots otrais Šopēna mūzikas kompaktdisks, kritiķi un vadošie preses izdevēji mēdza teikt: „… ir sajūta, ka spēlē pats Šopēns” (O. Bellamy - le Monde de la Musique). Šopēna un Rahmaņinova klavierkoncertu ieraksti kompaktdiskos Francijā un Japānā Filipam Džuziano deva lielu atpazīstamību, līdz ar to pianists ieguva pasaules mēroga izpildītāja slavu gan kā virtuozs pianists, gan kā meistarklašu pasniedzējs, gan kā viesprofesors mūzikas izglītības iestādēs.

Filips Džuziano dzimis 1973. gadā Marseļā. Klavierspēli sāka mācīties no piecu gadu vecuma, to apgūstot Marseļas konservatorijā, vēlāk - Parīzes Nacionālajā Mūzikas konservatorijā, to absolvējot 16 gadu vecumā. 1993. gadā jaunais talantīgais pianists saņēma stipendiju, kas ļāva viņam mācīties Mozarteum Zalcburgā.

2012. gadā Filips Džuziano tika apbalvots ar Marseļas pilsētas medaļu.

Pianista jaunākais kompaktdisks ar Šopēna skaņdarbiem izdots 2017. gada augustā Varšavā, un drīzumā būs pieejams nākamais albums ar Ignatija Fēliksa Dobrožinska darbiem. Tieši šo komponistu skaņdarbi tiks izpildīti Daugavpilī, Vienības nama koncertzālē 11.aprilī.

Biļetes: Vienības nama koncertzāles kasē darba dienās no plkst. 16.30–18.30. Cena 5.00 euro.
 

www.vienibasnams.lv

Pievienot komentāru