Intervijas

23 marts

Vārda dienas:
Mirdza, Žanete, Žanna

Horoskopi

Auns
21. marts
- 20. aprīlis

Nedēļas pirmajā pusē vēlams būt piesardzīgākam, risinot nekustamā īpašuma, mantojumu, tieslietu jautājumus. Tiekoties ar sadarbības partneriem, esi pēc iespējas lietišķāks, kodolīgāks savos izteikumos, lai neradītu nevajadzīgus pārpratumus, nesaprašanās. Ģimenes lietās tev smaidīs veiksme. Lieliski sapratīsies ar jaunāko paaudzi. Nav izslēgts, kopīgi ar atvasītēm pievērsīsieties jaunam hobijam.

Sestdiena
Nakts
-1 .. -3 C
Rīts
-1 .. 1 C
Diena
9 .. 11 C
Vakars
7 .. 9 C
Vējš
2 .. 4 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Kultūra | 11. marts 2019 | 19:55

Daugavpils Akordeonistu orķestra 60 gadu jubilejas koncerts

Vienības nama koncertzālē 28. martā plkst. 18.00 Daugavpils Akordeonistu orķestra 60 gadu jubilejas koncerts ORĶESTRIS UN SOLISTI Mākslinieciskā vadītāja Tatjana Saratova

Daugavpils akordeonistu orķestris aicina akordeona mūzikas cienītājus uz jubilejas koncertu.

Koncerta dalībnieki:
Kristīne Rusakoviča, Marija Vadišute, Zinaida Semjonova (akordeons); Artjoms Ņižniks (bajāns), Sanktpēterburga; Svetlana Stavicka un Vladimirs Ušakovs (akordeons), Sanktpēterburga; Jeļena Borele (soprāns); Svetlana un Viktors Kisili (deju duets), Rīga; Nikolajs Ļebedevs, Aleksandrs Tamans (sitaminstrumenti); Gļebs Beļajevs (klavieres); Staņislavs Kozlovskis (ģitāra); Jauktais koris “Daugava”, vadītājs Jevgeņijs Ustinskovs; orķestra mūziķi un koncerta mākslinieciskā vadītāja Tatjana Saratova.

Akordeonistu orķestris dibināts 1959. gadā uz Daugavpils Mūzikas vidusskolas bāzes. No 1964. gada līdz 2009. gadam vietu pie diriģenta pults ieņēma izcilais mūziķis un pedagogs Valērijs Hodukins. Šajā laikā Daugavpils akordeonistu orķestrim ir izveidojusies bagāta vēsture, kuras uzskaitē ir gan koncerti ārzemēs, gan godalgotas balvas starptautiskos konkursos, gan Akordeonistu festivāla un jauno akordeonistu konkursa izveidošana Daugavpilī, gan vairākas koncertprogrammas, kas ietver sevī dažādu žanru mūziku no klasikas līdz romantismam, no ekspresīviem tango motīviem līdz estrādes mūzikas virtuozitātei, no tautas mūzikas aranžējumiem līdz daudzveidīgām džeza improvizācijām. Visu uzkrāto profesionalitāti un radošā darba pilnveidošanu šodien turpina Valērija Hodukina audzēkne, akordeoniste, orķestra mākslinieciskā vadītāja Tatjana Saratova.

Tatjanas Saratovas vadībā 2010. gadā orķestris piedalījās 6. Eiropas Akordeona mūzikas festivālā Prāgā /Čehija/ un ieguva Galveno balvu. Tika realizēti radoši projekti ar populāriem māksliniekiem (solisti: Rihards Mačanovskis, Olga Pīrāgs, Ilona Bagale, dejotāji Viktors un Svetlana Ķiseļi, mūziķi: Vladimirs Zubickis, Jurijs Peškovs, Gorka Hermosa (Spānija), bajānistu duets SIB-DUO / Novosibirska, čellu trio MELO-M, Sanktpēterburgas akordeonistu duets Svetlana Stavicka un Vladimirs Ušakovs, jauktais koris “Daugava” J.Ustinskova vadībā u.c.). Sadarbojoties ar vairākiem komponistiem un mūziķiem, orķestrim radās liels draugu un paziņu loks profesionālajā jomā. Tādēļ, vairāki no komponistiem ir veltījuši savus skaņdarbus speciāli orķestrim.

Vienības nama koncertzālē 28. martā plkst. 18.00 – Daugavpils Akordeonistu orķestra 60 gadu jubilejas koncerts. Ieeja bez maksas.
 

www.vienibasnams.lv

Pievienot komentāru