Intervijas

19 maijs

Vārda dienas:
Lita, Sibilla, Teika

Horoskopi

Strēlnieks
23. novembris
- 21. decembris

Nedēļas sākumā aktuāla būs mīlas dzīve un finanšu lietas. Pielūko, lai darba jautājumi nesāk traucēt privātai dzīvei un otrādāk. Noteikti atturies no pārgalvīgas rīcībās, neattaisnota riska. Der apzināties, ka savu daudz labāk panāksi ar pārdomātu un tālredzīgu rīcību. Nedēļas otrā pusē zvaigznes sola aktualizējamies saviesīgo dzīvi, ar radošajām lietām saistīto. Brīvdienās vēlēsies pēc iespējas vairāk miera un klusuma.

Svētdiena
Nakts
13 .. 15 C
Rīts
18 .. 20 C
Diena
23 .. 25 C
Vakars
19 .. 21 C
Vējš
2 .. 4 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Kultūra | 11. marts 2019 | 18:21

Daugavpilieši nosvinēja „Plašo Masļeņicu”

Sestdien, 9. martā Vienības laukumā svinēja krievu tradicionālos pavasara sagaidīšanas svētkus „Plašā Masļeņica”. Daudzveidīgo, mūzikas un rotaļām bagāto programmu sagatavoja Krievu kultūras centrs ar Daugavpils pilsētas domes un Kultūras pārvaldes atbalstu. Svinību laikā Rīgas ielā norisinājās tirdziņš, kas ar katru mēnesi izvēršas plašumā.

Svētku galvenais viesis, ansamblis no Krievijas „Matrjona-art”, izpildīja septiņu dziesmu ciklu. Katrs skaņdarbs bija veltīts noteiktai Masļeņicas nedēļas dienai. Ar saviem priekšnesumiem daugavpiliešus priecēja arī Krievu, Baltkrievu un Latviešu kultūras centra radošie kolektīvi.

Īpašu pārsteigumu visiem pasākuma dalībniekiem sarūpēja pilsētas domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš: viņa ceptās pankūkas ikviens varēja nogaršot līdztekus Krievu kultūras centra sarūpētajiem gardumiem.

Masļeņicas svinēšanā neizpalika arī iecienītās svētku izklaides – virves vilkšana, spilvenu cīņas, armrestlings, šaušana no pneimatiskā ieroča un svarbumbu celšana. Tradicionālais „Ledus stabs” ar iespēju tikt pie dāvanas, kā parasti, izraisīja lielu interesi drošsirdīgo jauniešu vidū.

Dejas, rotaļas, viktorīna, jautrā izsole un gards cienasts silto saules staru gaismā – šogad Masļeņicas svētkos laiks lutināja un pilsētas viesi un iedzīvotāji guva patiesi pozitīvas emocijas, pavasari sagaidot.

 

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Daugavpils
 

Pievienot komentāru