Intervijas

23 marts

Vārda dienas:
Mirdza, Žanete, Žanna

Horoskopi

Auns
21. marts
- 20. aprīlis

Nedēļas pirmajā pusē vēlams būt piesardzīgākam, risinot nekustamā īpašuma, mantojumu, tieslietu jautājumus. Tiekoties ar sadarbības partneriem, esi pēc iespējas lietišķāks, kodolīgāks savos izteikumos, lai neradītu nevajadzīgus pārpratumus, nesaprašanās. Ģimenes lietās tev smaidīs veiksme. Lieliski sapratīsies ar jaunāko paaudzi. Nav izslēgts, kopīgi ar atvasītēm pievērsīsieties jaunam hobijam.

Sestdiena
Nakts
-1 .. -3 C
Rīts
-1 .. 1 C
Diena
9 .. 11 C
Vakars
7 .. 9 C
Vējš
2 .. 4 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Sabiedrība | 7. marts 2019 | 17:38

Daugavpilij uzticēta vadošā loma “pilsētnieka kartes" izstrādei

6.martā Daugavpils pilsētas pašvaldības pārstāvji piedalījās Latvijas Lielo pilsētu asociācijas rīkotajā republikas pilsētu pašvaldību informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) speciālistu sanāksmē.

Sanāksmes laikā tika panākta vienošanās - Daugavpils pilsētas pašvaldība uzņemsies vadošo lomu ERAF IKT projekta "Publiskās pārvaldes informācijas un komunikāciju tehnoloģiju arhitektūras pārvaldības sistēma 2. kārta (PIKTAPS 2)" realizācijā. Viena no svarīgām projekta sastāvdaļām ir „pilsētnieka kartes” izveide. Projekta īstenošanai no VARAM līdzekļiem paredzēts finansējums 1 miljona eiro apmērā.

Projekts ir vērienīgs valsts mēroga pasākums, kura mērķis ir nodrošināt Eiropas reģionālās attīstības fonda (ERAF) 2014.-2020. līdzfinansēto informācijas un komunikācijas tehnoloģiju projektu savstarpējo saskaņotību. Tā īstenošanas rezultātā tiks uzlabota un pilnveidota publiskās pārvaldes datu apmaiņas, publicēšanas un uzturēšanas infrastruktūra, datu pieejamība un to izmantošanas iespējas. Tas nozīmē, ka tiks samazināts administratīvais slogs, bet sabiedrībai pieejamo elektronisko pakalpojumu klāsts paplašināsies.

Ar „pilsētnieka kartes” sistēmas ieviešanu, kas ir viena no projekta sastāvdaļām, tiks rasts risinājums obligātai prasībai, kas izriet no Ministru kabineta 2017.gada 4. aprīļa lēmuma: republikas pilsētu pašvaldībām, kas nenodrošina elektronisku pasažieru braucienu uzskaiti, attiecīgā sistēma jāievieš ne vēlāk kā līdz 2020.gada 31.decembrim. Karte varēs kalpot kā vienota braukšanas biļete, kuru izmantojot tiks reģistrēta pasažieru plūsma.

 „Pilsētnieka karte” palīdzēs maksimāli atvieglot arī vairāku citu pašvaldības pakalpojumu izmantošanu. Šis speciālais priekšrocību instruments varēs darboties arī kā skolēna apliecība, bezmaksas ēdināšanas kartiņa skolēniem u.c. Pagaidām "pilsētnieka kartes" priekšrocību saraksts ir izstrādes stadijā.

ERAF IKT projekta kopējās izmaksas ir 4,5 milj.eiro. ERAF līdzfinansējums - 3 825 000 eiro. Paredzamais iespējamais līdzfinansējums, uz ko Daugavpils var pretendēt kā vadošais partneris – 1 milj.eiro.

 

Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Daugavpils
 

Pievienot komentāru