Intervijas

23 marts

Vārda dienas:
Mirdza, Žanete, Žanna

Horoskopi

Dvīņi
21. maijs
- 21. jūnijs

Esi izlēmīgāks un enerģiskāks darba lietās. Ja reiz esi apņēmies, ko paveikt, tad neapstājies, pirms neesi sasniedzis manāmus rezultātus. No tevis šobrīd zvaigznes prasīs pacietību un izturību. Tie Dvīņi, kuri nepadosies, izturēs radušās grūtības, ātri vien sāks baudīt uzvaras saldo garšu. Arī ģimenes dzīvē izrādi lielāku pacietību, pretimnākšanu un iejūtību. Brīvdienās var rasties vēlme izbaudīt asākas izjūtas.

Sestdiena
Nakts
-1 .. -3 C
Rīts
-1 .. 1 C
Diena
9 .. 11 C
Vakars
7 .. 9 C
Vējš
2 .. 4 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Kultūra | 6. marts 2019 | 11:48

Sacentīsies jaunie lasītāji

D-fakti.lv

14. martā plkst. 11.00 Daugavpils novada Kultūras centrā „Vārpa” notiks Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensību Daugavpils novada fināls.

Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) kopā ar Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomi (LBJLP), kā arī bibliotēkas un skolas visā Latvijā aicināja 5. – 6. klašu skolēnus piedalīties Latvijas Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensībās.
Pēc skolās un bibliotēkās notikušā konkursa 1. un 2. kārtām, kur piedalījās ap 300 dalībnieku, Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensību Daugavpils novada finālā pulcēsies 16 jaunieši no Naujenes, Skrudalienas, Sventes, Medumu, Kalkūnes, Biķernieku, Višķu un Salienas pagastiem.
Ideja par lasīšanas kampaņas rīkošanu ir aizgūta no Nīderlandes, kur konkurss norisinās jau 25 gadus, iesaistot katru gadu ap miljonu skolēnu. Savukārt Latvijā iniciatīva ir iecerēta, lai mazinātu skolēniem raksturīgo neadekvāti zemo lasīšanas prasmju pašnovērtējumu. Kā liecina PIRLS (Progress in International Reading Literacy Study – Starptautiskais lasītprasmes novērtēšanas pētījums) 2016. gada pētījums, Latvijas skolēni paši sevi ierindo 4. vietā no beigām 50 valstu konkurencē.

Skaļās lasīšanas sacensība ir paredzēta arī pašapziņas celšanai, kā arī zēnu un meiteņu lasīšanas līmeņu izlīdzināšanai.
 

Marina Baranovska, Daugavpils novada bibliotēku metodiskā centra vadītāja

Pievienot komentāru