Intervijas

19 maijs

Vārda dienas:
Lita, Sibilla, Teika

Horoskopi

Auns
21. marts
- 20. aprīlis

Savā ziņā, būsi perfekcionists, tieksies pēc pašas pilnības. Tomēr, reālā dzīve liks vien samierināties ar kompromisiem. Pielūko, lai nekļūsti pārlieku prasīgs pret sevi vai apkārtējiem. Uzstājīgai rīcībai var būt patiesi nevēlamas un tālejošas sekas. Daudz vēlamāk likt lietā sev piemītošo šarmu un diplomāta spējas! Mīlas dzīvē šī nedēļa solās būt piesātināta. Nav izslēgts, kāds no Auna zīmes pārstāvjiem var uzsākt jaunas attiecības.

Svētdiena
Nakts
13 .. 15 C
Rīts
18 .. 20 C
Diena
23 .. 25 C
Vakars
19 .. 21 C
Vējš
2 .. 4 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Kultūra | 6. marts 2019 | 11:48

Sacentīsies jaunie lasītāji

D-fakti.lv

14. martā plkst. 11.00 Daugavpils novada Kultūras centrā „Vārpa” notiks Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensību Daugavpils novada fināls.

Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) kopā ar Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomi (LBJLP), kā arī bibliotēkas un skolas visā Latvijā aicināja 5. – 6. klašu skolēnus piedalīties Latvijas Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensībās.
Pēc skolās un bibliotēkās notikušā konkursa 1. un 2. kārtām, kur piedalījās ap 300 dalībnieku, Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensību Daugavpils novada finālā pulcēsies 16 jaunieši no Naujenes, Skrudalienas, Sventes, Medumu, Kalkūnes, Biķernieku, Višķu un Salienas pagastiem.
Ideja par lasīšanas kampaņas rīkošanu ir aizgūta no Nīderlandes, kur konkurss norisinās jau 25 gadus, iesaistot katru gadu ap miljonu skolēnu. Savukārt Latvijā iniciatīva ir iecerēta, lai mazinātu skolēniem raksturīgo neadekvāti zemo lasīšanas prasmju pašnovērtējumu. Kā liecina PIRLS (Progress in International Reading Literacy Study – Starptautiskais lasītprasmes novērtēšanas pētījums) 2016. gada pētījums, Latvijas skolēni paši sevi ierindo 4. vietā no beigām 50 valstu konkurencē.

Skaļās lasīšanas sacensība ir paredzēta arī pašapziņas celšanai, kā arī zēnu un meiteņu lasīšanas līmeņu izlīdzināšanai.
 

Marina Baranovska, Daugavpils novada bibliotēku metodiskā centra vadītāja

Pievienot komentāru