Intervijas

19 maijs

Vārda dienas:
Lita, Sibilla, Teika

Horoskopi

Strēlnieks
23. novembris
- 21. decembris

Nedēļas sākumā aktuāla būs mīlas dzīve un finanšu lietas. Pielūko, lai darba jautājumi nesāk traucēt privātai dzīvei un otrādāk. Noteikti atturies no pārgalvīgas rīcībās, neattaisnota riska. Der apzināties, ka savu daudz labāk panāksi ar pārdomātu un tālredzīgu rīcību. Nedēļas otrā pusē zvaigznes sola aktualizējamies saviesīgo dzīvi, ar radošajām lietām saistīto. Brīvdienās vēlēsies pēc iespējas vairāk miera un klusuma.

Svētdiena
Nakts
13 .. 15 C
Rīts
18 .. 20 C
Diena
23 .. 25 C
Vakars
19 .. 21 C
Vējš
2 .. 4 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Kultūra | 5. marts 2019 | 11:56

Baltkrievu namā izskanēja dzejnieka un dziesminieces dvēseles melodija

BKC

2019.gada 12.februārī Daugavpils Baltkrievu kultūras centrā (BKC) notika dzejnieka Pāvela Plotņikova un dziesminieces Jeļenas Vitkevičas muzikālais dzejas vakars “Dvēseles melodija”. Senajiem un pastāvīgajiem viņu radošā darba cienītājiem bija iespēja noklausīties gan iepriekš jau dzirdētus un iemīļotus dzejoļus un dziesmas, gan arī pavisam jaunus mākslas darbus.

Šādas radošās tikšanās Baltkrievu namā jau sen ir kļuvušas par tradicionālām. Februāra pasākuma formāts tika nedaudz mainīts, dzejnieka Pāvela Plotņikova dzeja organiski savienojās ar dziesminieces Jeļenas Vitkevičas dziesmām. Šāds apvienojums nebija nejaušs. Pirmkārt, P.Plotņikovs un J.Vitkeviča ir seni draugi un radošā darba kolēģi, otrkārt, abi ir dzimuši februārī: Jeļena – 14.februārī, bet Pāvels – 22.februārī. Iespējams arī tāpēc vakara varoņu, kuri ir dzimuši pirms pavasara atmodas laika, radošais darbs ir piepildīts ar garīgumu, godīgumu un sirsnību, filozofisku romantismu…

P.Plotņikovs – dzejnieks, tulkotājs, Krievu dzejnieku apvienības un Krievu dzejnieku organizācijas “Ruslo” biedrs, ir vairāku dzejoļu krājumu autors, Viļānu pilsētas goda pilsonis, Baltkrievu kultūrizglītības biedrības “Uzdim” biedrs. Pats nāk no Postavas rajona (Baltkrievija), tāpēc viņa dzeja ir piepildīta ar patieso mīlestību, gan pret Mazo Dzimteni, gan arī pret Latgali.
J.Vitkeviča ir pilsētā pazīstama dziesminiece; Piemaskavas pilsētas Dubna garīgas mūzikas festivāla “Sudraba psalmi” laureāte, dziesminieku festivālu un salidojumu Lietuvā dalībniece, kā arī dalībniece vairākos radošajos pasākumos, gan pilsētā, gan BKC.

Ar aizturētu elpu vakara ciemiņi klausījās apbrīnojumi emocionālus un pēc satura ļoti dziļus P.Plotņikova dzejoļus autora izpildījumā, kā arī ļoti aizkustinošas J.Vitkevičas dziesmas, kas skāra dvēseli, kuru autoru sarakstā ir ne tikai Pāvels Plotņikovs, bet arī citi pazīstami Daugavpils dzejnieki. Abi autori ļoti harmoniski papildināja viens otru, tāpēc pasākums aizritēja vienas elpas vilcienā.

Ar šādu veiksmīgu radošo vakaru pasākuma varoņus sveica BKC vadītāja un biedrības “Uzdim” priekšsēdētāja Žanna Romanovska, vēlot viņiem turpmākos radošos panākumus; pasākuma vadītājas Gaļina Sontocka un Marija Pometjko stāstīja par autoriem un viņu radošo darbību, kā arī deklamēja tos dzejoļus; dauzi viesi arī novēlēja labus vārdus, komplimentus, dzejoļus un ziedus. Pasākuma nobeigumā ansamblis “Kupaļinka” kopā ar P.Plotņikovu un J.Vitkeviču izpildīja dziesmu “Tā arī dzīvojam…”, kuru draudzīgi līdzi dziedāja arī visi klātesošie skatītāji.

Nākoša radošā tikšanās BKC notiks 29.martā, plkst. 17:30, kur tiksimies ar dzejnieku Jevģēniju Golubevu. Laipni lūgti!
 

BKC

Pievienot komentāru