Intervijas

18 augusts

Vārda dienas:
Elena, Ellena, Helēna, Liena, Liene

Horoskopi

Lauva
23. jūlijs
- 23. augusts

Zvaigznes iesaka nedaudz kritiskāk izvērtēt sadarbības partneru piedāvājumus, tā kā tie var izrādīties ne līdz galam pārdomāti, slēpt sevī zemūdens akmeņus. Pareizāk rīkosies tie Lauvas zīmes pārstāvji, kuri pieturēsies pie labi zināmām, pārbaudītām vērtībām un atturēsies no nevajadzīgiem eksperimentiem. Finansiālajā plānā nav izslēgti negaidīti pavērsieni, proti, vari saskarties gan ar pēkšņiem izdevumiem, gan tikt pat negaidītām iespējām papildus nopelnīt.

Svētdiena
Nakts
12 .. 14 C
Rīts
17 .. 19 C
Diena
22 .. 24 C
Vakars
18 .. 20 C
Vējš
1 .. 3 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Sabiedrība | 7. februāris 2019 | 20:31

Daugavpils pieņems bāzes budžetu pirms valsts budžeta apstiprināšanas

Šodien, 7.februārī, Daugavpils pilsētas domes Finanšu komitejas sēdē skatīs jautājumu par pašvaldības bāzes budžetu 2019.gadam. Tā kā valdības izveides dēļ valsts budžeta pieņemšana aizkavējas līdz aprīlim, pašvaldības stabila darba nodrošināšanai Daugavpils pilsētas domes deputātiem piedāvāts apstiprināt bāzes budžetu.

Kavēšanās valsts budžeta pieņemšanā negatīvi ietekmē pašvaldības budžetu sastādīšanu visā valstī. Īpaši tas skar ar investīciju un pilsētas attīstību saistīto izdevumu plānošanu.

Tradicionāli lielāko pilsētas budžeta ieņēmumu daļu veido iedzīvotāju ienākuma nodoklis (IIN). 2019. gada budžeta projektā šis rādītājs, salīdzinot ar 2018.gadu, ir samazinājies no 40,5 līdz 39,6 miljoniem euro. Prognozējamie nekustamā īpašuma nodokļa ienākumi arī ir daudz zemāki, nekā pērn. Neskatoties uz to, aprēķini rāda, ka prognozējamie budžeta kopējie ieņēmumi sastādīs ap 96,8 miljoniem euro, kas ir par 2,4 miljoniem euro jeb 2,5% vairāk, nekā 2018. gadā. Tas saistīts ar dotāciju no Pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fonda, kas šajā gadā pieauga no 17 līdz 21 miljonam euro.

Pašlaik Daugavpils pilsētas pašvaldības kopējais plānotais budžets ir 124 850 536 euro. Pašvaldības galveno finanšu dokumentu apstiprinās kārtējā domes sēdē. Pēc valsts budžeta apstiprināšanas pašvaldības budžets var tikt grozīts.

Daugavpils
 

Pievienot komentāru