Intervijas

17 februāris

Vārda dienas:
Donats, Konstance

Horoskopi

Zivis
19. februāris
- 20. marts

Neļauj apkārtējiem pārlieku ietekmēt tavu dzīves ritējumu, stāvi stingrāk par savām interesēm. Lai gūtu jūtamākus panākums darba lietās, centies saglabāt pēc iespējas skaidrāku mērķa apziņu un ticību saviem spēkiem! Spēja tikt galā ar psiholoģiska rakstura sarežģījumiem, šobrīd var būt ļoti izšķiroša arī attiecībās ar mīļoto. Ja rodas domstarpības ar otro pusīti, nemeklē vainīgo, labāk tiecies pēc kompromisa, problēmas risinājuma.

Svētdiena
Nakts
2 .. 4 C
Rīts
3 .. 5 C
Diena
5 .. 7 C
Vakars
.. -2 C
Vējš
4 .. 6 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Politika | 28. janvāris 2019 | 19:05

Koalīcija sāks diskutēt par prezidenta amata kandidātu pēc trīs nedēļām

Piecas valdību veidojošās partijas pēc trīs nedēļām plāno uzsākt diskusiju par nākamā Valsts prezidenta amata kandidātiem un kritērijiem šo kandidātu izvirzīšanai, pirmdien, 28. janvārī, pēc partiju sadarbības sanāksmes informēja premjers Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”).

Nacionālā apvienība (NA) aicināja partnerus vienoties par kritērijiem prezidenta amata kandidātam, lai kandidātu vārdi un sarunas par to nesāktos tikai pēdējā brīdī, lai varētu ņemt vērā arī sabiedrības viedokli, bet pirmajā sarunā NA negaidīja nekādu vienošanos, tikai sarunu sākumu.

Kariņš pastāstīja, ka tagad ir laiks partijām iekšienē uzklausīt savus biedrus un izdiskutēt šo jautājumu, un pēc trīs nedēļām visas piecas koalīcijas partijas sāks kopīgu apspriedi.

Nacionālā apvienība jau iepriekš pauda, ka varētu virzīt prezidenta amatam Eiropas Savienības Tiesas tiesnesi Egilu Levitu. Viņa kandidatūru varētu atbalstīt arī Jaunā konservatīvā partija. Taču Levits, visticamāk nebūs visas koalīcijas prezidenta amata kandidāts un šobrīd Levitam Saeimā varētu būt 37 deputātu atbalsts

“Attīstībai/Par!” pārstāvis Juris Pūce un “KPV LV” pārstāvis Atis Zakatistovs sacīja, ka par kandidatūrām viņu politiskie spēki vēl nav diskutējuši.

Saskaņā ar Saeimā skatītajiem likuma grozījumiem, prezidenta amata kandidāti būtu jāiesniedz no 8. līdz 18.maijam.

Pašreizējā Valsts prezidenta pilnvaras beigsies 7. jūlijā, un Saeimā jau ierasta prakse jauno Valsts prezidentu izvēlēties maija beigās – jūnija sākumā. Neviens kandidāts augstākajam Valsts amatam vēl oficiāli nav nosaukts.

KONTEKSTS:

Šogad Valsts prezidenta vēlēšanās sagaidāmas vairākas būtiskas izmaiņas. Pirmkārt, ievēlēšana notiks atklāti. Šobrīd „Jaunās Vienotības” deputāti virza Saeimā jaunu likumprojektu, lai pagarinātu laika posmu starp prezidenta kandidātu izvirzīšanu un balsojumu par šiem kandidātiem Saeimas sēdē.

Vējoņa pilnvaru termiņš beidzas šogad vasarā, prezidenta pilnvaru termiņš ir četri gadi.

Pagaidām atbalstu pašreizējā prezidenta Raimonda Vējoņa atkārtotai iecelšanai amatā pauda iepriekšējās valdības vadītājs no Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Māris Kučinskis, bet 13. Saeimā ZZS ir atstāta opozīcijā.

LSM
  

Pievienot komentāru