Intervijas

18 augusts

Vārda dienas:
Elena, Ellena, Helēna, Liena, Liene

Horoskopi

Vērsis
21. aprīlis
- 20. maijs

VĒRSIS Nevajadzētu ļaut neuzmanībai vai paviršībai radīt liekus kavēkļus. Jo īpaši piesardzīgam vajadzētu būt finansiālajos jautājumos. Saskarsmē ar apkārtējiem būsi draudzīgs un dzīvespriecīgs, kas vairos iespējas gūt jaunus paziņas, domubiedrus. Kopumā nedēļa vairāk piemērota radošu ieceru īstenošanai, kontaktu dibināšanai, dažādu kursu, semināru apmeklēšanai. Brīvdienās alksi pēc otrās pusītes sabiedrības.

Svētdiena
Nakts
12 .. 14 C
Rīts
17 .. 19 C
Diena
22 .. 24 C
Vakars
18 .. 20 C
Vējš
1 .. 3 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Notikumi | 24. janvāris 2019 | 21:25

Bīstamās “izpriecas” Daugavpils centrā beidzās ar administratīvo lietvedību

Šogad Latvijā ir iespēja pilnvērtīgi baudīt dažādus ziemas priekus, taču daži daugavpilieši izvēlējās to darīt īpaši bīstamā veidā, apdraudot gan sevi, gan arī citus. Saistībā ar notikušo VP Latgales reģiona pārvaldē sākta administratīvā lietvedība.

Analizējot statistiku, kas ilustrē pēdējo triju nedēļu situāciju uz Latgales reģiona ceļiem, jāsecina, ka salīdzinājumā ar attiecīgo periodu 2018.gadā, ir būtiski palielinājies reģistrēto ceļu satiksmes negadījumu skaits un arī cietušo personu skaits ir nedaudz pieaudzis. Sniegotos laikapstākļos drošības prasības ir striktākas un diemžēl arī iespējamība iekļūt ceļu satiksmes negadījumā ir lielāka, tomēr ne visi šoferīši ir tik apzinīgi un rūpējas par drošu braukšanu ziemā.

Šomēnes Daugavpils pilsētas pašvaldības policijas kameras ir fiksējušas kādu ļoti bīstamu likumpārkāpumu. Vairāki pilsētas iedzīvotāji bija “baudījuši ziemas priekus” īpaši bīstamā veidā – piestiprinot pie sava transportlīdzekļa ragaviņas, un vizinoties ar tām tumšajā diennakts laikā pa Daugavpils pilsētas centra ielām, kur arī vakaros notiek intensīva automašīnu un sabiedriskā transporta kustība. Par laimi, šoreiz viss beidzies bez cietušajiem, un likumpārkāpēju darbības nebija izraisījušas ceļu satiksmes negadījumu, taču viņi nopietni apdraudēja gan savu, gan arī citu ceļu satiksmes dalībnieku drošību un dzīvību. Saistībā ar notikušo VP Latgales reģiona pārvaldē sākta administratīvā lietvedība, iespējamie likumpārkāpēji ir noskaidroti, un tuvākajā laikā tie tiks saukti pie administratīvās atbildības.

Valsts policija arī vērš uzmanību, ka drošai transportlīdzekļa vadīšanai ziemas laikā jāizvēlas laika apstākļiem atbilstošs braukšanas ātrums, kā arī jāizvairās no strauju manevru veikšanas, kas var izrādīties liktenīgi. Aicinām transportlīdzekļu vadītājus būt piesardzīgākiem un izvēlēties atbilstošu braukšanas stilu.

Tāpat atgādinām, ka ziemas sezonā ir jārēķinās, ka bremzēšanas ceļš ir garāks, tāpēc šoferiem ir jāietur lielāka distance no priekšā braucošajiem satiksmes dalībniekiem. Transportlīdzekļu vadītājiem jābūt īpaši uzmanīgiem uz tiltiem, ceļu pārvadiem, līkumiem un krustojumiem, jo šādi ceļu posmi bieži ir grūti pārredzami. Ļoti noderīgi būtu atkārtot zināšanas par to, kā rīkoties sānslīdes un akvaplanēšanas gadījumos.

Gada tumšajā periodā šoferus var sagaidīt arī tādi izaicinājumi kā apgrūtināta redzamība un slidenas brauktuves, tāpēc rūpīgi jāvērtē situācija un jāizvēlas atbilstošs ātrums. Pat, ja nav sniega, šajā laikā uz ceļiem var veidoties atkala jeb „melnais ledus” – ledus kārtiņa, kas var izskatīties kā slapjš asfalts. Tas samazina riepu saķeri ar ceļa virsmu, kā rezultātā var sākties automašīnas slīdēšana.
 

LRPP

Pievienot komentāru