Intervijas

22 aprīlis

Vārda dienas:
Armanda, Armands

Horoskopi

Auns
21. marts
- 20. aprīlis

Droši vari pievērsties sabiedriskiem projektiem, meklēt atbalstu savām idejām gan vietējo, gan ārzemju sadarbības partneru vidū! Naudas jautājumos centies būt nedaudz piesardzīgāks, neļauties pārlieku azartiskai, pārdrošai rīcībai. Nav izslēgts, ka otrā pusīte vai kāds no radinieku loka spēs sniegt tev vērtīgas norādes, kā labāk menedžēt naudas plūsmu, nepieļaut neveiklas kļūdas! Lieldienās centies vairāk uzmanības veltīt atvasītēm, parūpēties par viņu svētku noskaņu!

Pirmdiena
Nakts
5 .. 7 C
Rīts
9 .. 11 C
Diena
16 .. 18 C
Vakars
9 .. 11 C
Vējš
2 .. 4 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Kultūra | 22. janvāris 2019 | 21:52

2019.gada pirmās izstāžu sezonas atklāšana Rotko centrā

PIEKTDIEN, 1. FEBRUĀRĪ, PLKST. 16.00 DAUGAVPILS MARKA ROTKO MĀKSLAS CENTRĀ 2019. GADA PIRMĀS IZSTĀŽU SEZONAS ATKLĀŠANA.

Atklājot Daugavpils Marka Rotko mākslas centra jaunā gada pirmo izstāžu sezonu ar sešiem jauniem mākslas projektiem, vēlamies aktualizēt patiesības, uzdevuma un iekšējās viendabības klātbūtni mākslā.
Māksla ir tā, kas ar mākslinieka pieskārienu un meistarību iesaldē skaistu vai neglītu patiesības brīdi. Tās ir dažādās patiesības sejas, daudzveidība un unikalitāte, kas atklājas Latvijas un ārvalstu mākslinieku darbos.

Pamatvērtība mākslā – uzdevums, kuru risināt, paliekot uzticīgam izkoptajam rokrakstam un tehnikas noteiktajiem principiem, kopjot un nododot tradīcijas nākamajām paaudzēm mākslā, nezaudējot jauneklīgumu un ironijas devu eksperimentos.

Tikai sev saprotamajā lietu pasaulē radot un stāstot, 21. gadsimta kultūrtelpā ienākam katrs ar savu iekšējo viendabību. Tā apvieno uzdevumu un definē katra individuālo patiesību mākslā.

Izstāžu sezonā, kas apmeklētājiem pieejama no 1. februāra līdz 14. aprīlim, varēs skatīt Intas Celmiņas un Edvarda Grūbes izstādi „Gaismas un tumsas spēles”, Ķīnas mākslinieka Vonga Šedžuna izstādi „Iekšējā viendabība”, Baltkrievu akvarelista Aleksandra Karpana izstādi „Mirkļi”, Oļģerta Kraukļa izstādi „Arhitektūra glezniecībā”. Pašminas mākslas galerija no Vācijas Rotko centra apmeklētājiem piedāvā 15 pasaules mākslinieku skatījumu par tēmu „Skaistums ir patiesība, patiesība ir skaistums”. Mākslinieki no Rumānijas Ovidiu Leuče, Delija Maksima un māksliniece no Turcijas Pinara Baklana Onala skatītājiem piedāvā kopīgu izstādi „Ugunī”, kas tapusi tepat Daugavpils cietoksnī mākslas rezidenču ietvaros.

1. februārī jaunās izstāžu sezonas atklāšanas pasākuma laikā mainīgās ekspozīcijas iespējams skatīt bez maksas.

Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs

Pievienot komentāru