Intervijas

26 jūnijs

Vārda dienas:
Ausma, Ausmis, Inguna, Inguns

Horoskopi

Mežāzis
22. decembris
- 20. janvāris

Būsi lietišķs un tālredzīgs, kas ievērojami uzlabos tavas izredzes gūt panākumus biznesa lauciņā. Veiksies arīdzan tiem Mežāžiem, kuri saistīti ar grāmatvedību, lietvedību un jurisprudenci. Nedēļas sākums piemērots visdažādāko sanāksmju organizēšanai, reklāmas pasākumiem, saiknei ar masu medijiem. Savukārt, sākot ar ceturtdienu, darbi labāk veiksies vienatnē. Brīvdienās ieteicams doties pie dabas, kārtīgi atpūtināt nervu sistēmu un izvēdināt plaušas.

Trešdiena
Nakts
18 .. 20 C
Rīts
23 .. 25 C
Diena
28 .. 30 C
Vakars
25 .. 27 C
Vējš
2 .. 4 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Kultūra | 9. janvāris 2019 | 19:28

"Sudraba zvanus" Daugavpilī ieskandinās dziedātāji no 9 valstīm

Šonedēļ vairāk kā 2 000 dziedātāju pulcēsies Daugavpilī, lai kopīgi ieskandinātu XIII Starptautisko garīgās mūzikas festivālu „Sudraba zvani”. Festivāls norisinās mūsu pilsētā reizi divos gados un pastāvēšanas laikā jau ir iemantojis dalībnieku un skatītāju neviltotas simpātijas. Arī šogad tas solās kļūt par īstiem mūzikas svētkiem, kas pārņems visu pilsētu.

Pašmāju kolektīvi pilnā sparā gatavojas konkursam, iemēģinot Vienības nama skatuvi. Jau rīt viņiem piebiedrosies skanīgo balsu īpašnieki no deviņām pasaules valstīm.

 

Skanējumu festivāls uzsāks 10. janvārī ar jauno dziedātāju konkursu. Vienības nama divās skatuvēs visas dienas garumā par uzvaru sešās dažādās vecuma kategorijās sacentīsies 90 vokālisti.

Piektdien norisināsies festivāla atklāšanas pasākums, kas noteikti sagādās daudz patīkamu pārsteigumu un solās kļūt par īstiem vokālās mūzikas svētkiem.

Par uzvaru 15 dažādās kategorijās un iespēju cīnīties par festivāla Galveno balvu trīs dienu garumā sacentīsies 46 bērnu un pieaugušo kori un ansambļi, kas izpildīs ne vien garīga satura skaņdarbus, bet arī mūsdienu mūziku. Šogad programmā pirmoreiz iekļauta latviešu garīgā mūzika.

Festivāla laikā tiks pasniegtas vairākas balvas, bet Galvenās balvas ieguvēji saņems naudas prēmiju. Visus konkursus vērtēs starptautiska žūrija. Cīņa par Grand Prix un labāko dziedātāju uzstāšanās būs skatāmas festivāla noslēguma pasākumā 13. janvārī.

 „Sudraba zvani” ir kas vairāk par izpildītāju konkursu. Uz četrām dienām Daugavpils pārtaps par garīgās mūzikas lielpilsētu, jo festivāla dalībnieku balsis skanēs vairākos koncertos pilsētas koncertzālēs un dievnamos arī ārpus konkursa programmas.

Ar festivāla programmu var iepazīties Kultūras pārvaldes mājas lapā www.kultura.daugavpils.lv. Ieeja visos koncertos ir bez maksas.

 

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Daugavpils
 

Pievienot komentāru