Intervijas

24 marts

Vārda dienas:
Izidors, Kazimirs

Horoskopi

Vērsis
21. aprīlis
- 20. maijs

Šonedēļ esi piesardzīgāks ar dotajiem solījumiem. Kaut arī parasti spēj ļoti objektīvi novērtēt savas iespējas, tomēr šobrīd var parādīties neraksturīga tendence krist pārmērību grāvī. Ja tas ir iespējams, velti laiku ikdienišķiem, labi zināmiem pienākumiem un nesteidzies uzņemties jaunas saistības. Brīvajā laikā būsi īsts jautrības un sabiedriskuma iemiesojums, kas nozīmē tevi visticamāk varēs sastapt dažāda veida ballītēs.

Svētdiena
Nakts
4 .. 6 C
Rīts
2 .. 4 C
Diena
7 .. 9 C
Vakars
2 .. 4 C
Vējš
3 .. 5 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Sabiedrība | 3. janvāris 2019 | 17:41

Daugavpils ielu attīrīšanai no sniega novirzīta visa specializētā tehnika

3. janvāra rītā, pēc intensīvas snigšanas nakts garumā, Valsts akciju sabiedrība “Latvijas Valsts ceļi” nākusi klajā ar paziņojumu, ka visā Latvijas teritorijā ir apgrūtināti braukšanas apstākļi. Visvairāk ir cietusi Ziemeļvidzeme un Latgale. Arī Daugavpili, tāpat kā lielāko Latvijas daļu, ir pārklājusi bieza sniega sega. Komunālie dienesti strādā intensīvā režīmā, lai pēc iespējas ātrāk sakārtotu pilsētas braucamās daļas un ietves.

AS “Daugavpils SpecATU”, kuras pārziņā ir Daugavpils ielu uzturēšana un sakārtošana, jau vakar pēcpusdienā novirzīja darbiem visu rīcībā esošo specializēto tehniku. Ielu tīrīšanas darbi turpinājās arī naktī un agrā rītā.

Uzņēmuma speciālisti norāda, ka ceļu tīrīšana ir tehnoloģisks process, kura veiksmīgai norisei ir jāievēro vairāki nosacījumi. Vispirms uzsnigušais sniegs ir jāpārkaisa ar speciālo maisījumu, lai tas izkūst un paliek viegli noņemams no ceļa virsmas. Ķīmiskā reakcija prasa noteiktu laiku, pēc kura sniegu izšķūrē un braucamo daļu atkārtoti pārkaisa ar maisījumu, lai tas izkausē sniegu, kas uzsnieg jau pēc šķūrēšanas. Process tiek atkārtots, kamēr snigšana nebeidzas un netiek noņemta pēdējā sniega kārta.

Intensīvas snigšanas apstākļos darbiem tiek novirzīta visa AS „Daugavpils SpecATU” autoparkā esošā tehnika. Katra no vienībām pilda noteiktu funkciju un ir domāta noteiktas teritorijas uzkopšanai.

Pirmkārt tiek uzkoptas vietas ar lielāko satiksmes intensitāti: pilsētas centra braucamā daļa un ietves, kā arī maģistrāles un ceļi, pa kuriem kursē sabiedriskais transports. Prioritāte ir arī autobusa un tramvaju pieturu un ietvju uzkopšana. Savukārt ielas visos mikrorajonos ar A, A1 un B ceļu uzturēšanas klasēm jāuzkopj 6 stundu laikā pēc snigšanas beigām.

 

Lai cik intensīvs arī nebūtu uzkopšanas darbs, VAS „Latvijas valsts ceļi” un AS „Daugavpils SpecATU”speciālisti norāda, ka puteņa dēļ sniega kārta un sniega sanesumi var veidoties atkārtoti un braukšanas apstākļi var būt apgrūtināti arī pēc tam, kad posmā ir strādājusi ziemas uzturēšanas tehnika. Tāpēc autovadītajus aicina ņemt vērā esošos laikapstākļus, un, saskaņā ar ceļu satiksmes noteikumiem, izvēlēties drošu pārvietošanās ātrumu.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Daugavpils
 

Daugavpils.lv

Pievienot komentāru