Intervijas

23 janvāris

Vārda dienas:
Grieta, Strauta

Horoskopi

Zivis
19. februāris
- 20. marts

Galvenais, ticēt panākumiem un nepadoties, pie pirmajām neveiksmēm! Šonedēļ ļoti būtiska loma būs spējai sastrādāties ar kolēģiem, gūt kopīgu valodu ar priekšniecību. Kopumā nedēļa veiksmīgāka tiem Zivs zīmes pārstāvjiem, kuri saistīti ar medicīnu, labdarību, mākslas pasauli un psiholoģiju. Romantiskajā plānā tavas vēlmes būs mainīgas. Te gribēsi, lai partneris uzņemas iniciatīvu attiecībās, te atkal alksi pats noteikti lietu gaitu.

Trešdiena
Nakts
-5 .. -7 C
Rīts
-6 .. -8 C
Diena
-4 .. -6 C
Vakars
-11 .. -13 C
Vējš
1 .. 3 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

06.oktobrī notiks 13. Saeimas vēlēšanas. Vai Jūs plānojat doties balsot?

 

Jaunumi Kultūra | 3. janvāris 2019 | 15:41

Daugavpils muzejā jauna multimediju programma “Daugavpils. Latgale. Latvija.”

Multimediju programma “Daugavpils. Latgale. Latvija.” ir interaktīvs ceļojums pa kultūrvēsturiski nozīmīgiem Daugavpils objektiem, kuru vēsture ir cieši saistīta ar Latgales novada un Latvijas valsts vēsturi 1918.-1940. gados.

Virtuāla ceļojuma pamatā 1939. gada Daugavpils karte ar 20 vēsturiskajām pieturvietām: Vienības tilts, Vienības nams, Vienības laukums, Latgales tautas konservatorija, Daugavpils valsts skolotāju institūts, Valsts vēstures muzeja Daugavpils nodaļa, sieviešu arodskola “Saule”, Latvijas Sarkanā Krusta slimnīca Daugavpilī, Zemgales divīzija un Latvijā vienīgais Jātnieku pulks, Stropu estrāde un Latgales dziesmu svētki, Daugavpils pilsētas un apriņķa valdes, kūrorts “Mežciems” u.c.

Katrā kultūrvēstures pieturā ir iespēja aplūkot vēsturiskas fotogrāfijas un dokumentus no muzeja krājuma un daugavpiliešu ģimeņu arhīviem, plašāku informāciju par objektiem sniedz vēstures uzziņas, kas tapušas muzeja speciālistu izpētes darba rezultātā. Sešas pieturvietas papildinātas ar tā laika kinohronikām no Latvijas valsts vēstures arhīva. Apmeklētāji aicināti ieskatīties kinožurnāla "Latvijas skaņu hronika” fragmentos, kuros ir iemūžināta Kārļa Ulmaņa sagaidīšana Daugavpilī 1934. gadā, Vienības tilta atklāšana 1935. gadā, 1938. gada Austrumlatvijas Darba svētki Daugavpilī, jaunais Vienības nams, 1940. gada Latgales dziesmu svētki.

Muzeja apmeklētāji, izmantojot skārienjūtīgo ekrānu, pārskatāmā un atraktīvā formā var iepazīties ar dažādiem faktiem par Daugavpils vēsturi un sabiedrību 1918.-1940. gados: cik intensīva satiksme bijusi uz Vienības tilta 1938. gadā, cik deputātu vēlēja Daugavpils pilsētas domē 1920. gados, kā noritēja lielie daiļslidošanas svētki Latvijas sporta biedrības laukumā Gajokā, kura iela kļuva par pirmo asfaltēto ielu Daugavpilī, un daudzus citus interesantus faktus.

Multimediju programma “Daugavpils. Latgale. Latvija.” ir saistoša gan lieliem, gan maziem muzeja apmeklētājiem. Papildus virtuālajam ceļojumam programmā integrēti arī izklaides momenti: puzles-pastkartes ar Daugavpils vienotības simboliem – Vienības tiltu, Vienības namu, Vienības laukumu, salikšana. Savas zināšanas par Daugavpils vēsturi var pārbaudīt izzinošā spēlē: “Atbildi pareizi uz jautājumiem un saliec Daugavpils ģerboņa elementus!"

Multimediju programma papildināja esošo kultūrvēstures ekspozīciju “Daugavpils novads. 1918.-1940.” Programma pieejama latviešu, krievu, angļu valodās.

Multimediju programma “Daugavpils. Latgale. Latvija” tapusi pateicoties Valsts Kultūrkapitāla Fonda mērķprogrammas “Muzeju nozares attīstības programma” ietvaros piešķirtajam finansējumam. Multimediju programmas dizainu un tehnisko risinājumu izstrādāja un realizēja SIA “RIDEMO”.

2018. gadā Latvijas valsts svinēja 100 gadu jubileju, bet Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs – viens no lielākajiem muzejiem Latgalē, – 80 gadu jubileju. Jauns mūsdienīgs ekspozīcijas elements – multimediju programma “Daugavpils. Latgale. Latvija” – dāvana visiem muzeja apmeklētājiem Daugavpils muzeja un Latvijas valsts jubilejas gadā.
 

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs

Pievienot komentāru