Intervijas

23 janvāris

Vārda dienas:
Grieta, Strauta

Horoskopi

Zivis
19. februāris
- 20. marts

Galvenais, ticēt panākumiem un nepadoties, pie pirmajām neveiksmēm! Šonedēļ ļoti būtiska loma būs spējai sastrādāties ar kolēģiem, gūt kopīgu valodu ar priekšniecību. Kopumā nedēļa veiksmīgāka tiem Zivs zīmes pārstāvjiem, kuri saistīti ar medicīnu, labdarību, mākslas pasauli un psiholoģiju. Romantiskajā plānā tavas vēlmes būs mainīgas. Te gribēsi, lai partneris uzņemas iniciatīvu attiecībās, te atkal alksi pats noteikti lietu gaitu.

Trešdiena
Nakts
-5 .. -7 C
Rīts
-6 .. -8 C
Diena
-4 .. -6 C
Vakars
-11 .. -13 C
Vējš
1 .. 3 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

06.oktobrī notiks 13. Saeimas vēlēšanas. Vai Jūs plānojat doties balsot?

 

Jaunumi Sabiedrība | 3. janvāris 2019 | 15:40

Latvijas, Lietuvos un Baltkrievijas pierobežas reģioni kopā veido savu nakotnī

Publicitātes foto

Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programma Eiropas kaimiņattiecību instrumenta ietvaros 2014.-2020. gadam (turpmāk - programma) turpina veiksmīgu triju valstu organizāciju sadarbību.

Līdz šim programmas ietvaros tika rīkoti 2 projektu pieteikumu konkursi. Pirmā konkursa ietvaros Eiropas Savienības (turpmāk - ES) finansējumam tika atlasīti 30 projekti. 2018. gada beigās ir uzsākta 5 projektu īstenošana. Otrā konkursa ietvaros ES finansējums tika piešķirts vēl 16 projektiem.
Paralēli programmas ietvaros Eiropas Komisija ir apstiprinājusi 6 lielus infrastruktūras projektus. Par piešķirto 2,5 miljonu eiro finansējumu tiks īstenots projekts „Mūsdienīgas etnokultūras vides izveide Viļņas Franciska Skarinas ģimnāzijā un Ļidas Valsts 4. vidusskolā”, kas vērsts uz kvalitatīvu mācību apstākļu uzlabošanu abās Lietuvas un Baltkrievijas mācību iestādēs.

10,5 miljoni eiro ir piešķirti triju starptautisko robežšķērsošanas punktu modernizācijai. Projektu īstenošanas rezultātā robežšķērsošanas punktos „Pāternieki-Grigorovščina” (Latvija-Baltkrievija), „Urbani-Silene” (Baltkrievija-Latvija) un „Medininki-Kamennij log” (Lietuva-Baltkrievija) tiks uzlabota transporta infrastruktūra un tiks palielināta robežpārejas punktu caurlaides spēja.

Lai palielinātu Baltkrievijas-Lietuvas robežas caurskatāmību un drošību 3,3 miljoni eiro tiks investēti projektā „Telekomunikācijas infrastruktūras attīstība uz Baltkrievijas-Lietuvas robežas”.

Par piešķirto ES finansējumu 5,8 miljoni eiro apmērā projekta „Ārvalstu pilsoņu reģistrācijas centra rekonstrukcija un izbūve Pabradē” īstenošanas ietvaros bijusī militārā teritorija tiks pielāgota ārzemnieku reģistrācijas centra vajadzībām, uzlabojot nelegālo imigrantu un bēgļu uzturēšanās apstākļus un integrējot teritoriju Pabrades piepilsētas zonā.

Lai gan programmas īstenotajiem projektiem ir dažādi uzdevumi, piemēram, sociālās iekļaušanas veicināšana un cīņa pret nabadzību, atbalsts labai vietējai un reģionālajai pārvaldei, vietējās kultūras veicināšana un vēsturiskā mantojuma saglabāšana, robežu pārvaldības un drošības veicināšana, taču to stratēģiskais mērķis ir vienots - stiprināt attiecības, paaugstināt kapacitāti un dalīties pieredzē starp cilvēkiem un organizācijām no Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas, īstenojot kopīgus projektus ar mērķi paaugstināt vispārējo dzīves kvalitāti pierobežas reģionos.

Programmas vadošās iestādes funkcijas veic Lietuvas Republikas Iekšlietu ministrija. Nacionālā atbildīga iestāde Latvijā ir Latvijas Republikas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.
 

Preses relīze

Pievienot komentāru