Intervijas

20 jūnijs

Vārda dienas:
Maira, Rasa, Rasma

Horoskopi

Skorpions
24. oktobris
- 22. novembris

Galvenā uzmanība neapšaubāmi tiks koncentrēta darbam! Nav izslēgts, apsvērsi iespējas paplašināt esošo biznesu vai uzsākt ko pavisam jaunu. Šonedēļ lieti noderēs tev piemītošās psihologa dotības un pārliecināšanas spējas. Visā visumā tavi plāni īstenosies. Ja arī sanāks saskarties ar saspringtākām situācijām, tajās spēsi saglabāt mieru un nosvērtību. Ģimenes dzīvē centies būt maigāks, iejūtīgāks.

Ceturtdiena
Nakts
19 .. 21 C
Rīts
23 .. 25 C
Diena
28 .. 30 C
Vakars
24 .. 26 C
Vējš
1 .. 3 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Sabiedrība | 3. janvāris 2019 | 15:40

Latvijas, Lietuvos un Baltkrievijas pierobežas reģioni kopā veido savu nakotnī

Publicitātes foto

Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programma Eiropas kaimiņattiecību instrumenta ietvaros 2014.-2020. gadam (turpmāk - programma) turpina veiksmīgu triju valstu organizāciju sadarbību.

Līdz šim programmas ietvaros tika rīkoti 2 projektu pieteikumu konkursi. Pirmā konkursa ietvaros Eiropas Savienības (turpmāk - ES) finansējumam tika atlasīti 30 projekti. 2018. gada beigās ir uzsākta 5 projektu īstenošana. Otrā konkursa ietvaros ES finansējums tika piešķirts vēl 16 projektiem.
Paralēli programmas ietvaros Eiropas Komisija ir apstiprinājusi 6 lielus infrastruktūras projektus. Par piešķirto 2,5 miljonu eiro finansējumu tiks īstenots projekts „Mūsdienīgas etnokultūras vides izveide Viļņas Franciska Skarinas ģimnāzijā un Ļidas Valsts 4. vidusskolā”, kas vērsts uz kvalitatīvu mācību apstākļu uzlabošanu abās Lietuvas un Baltkrievijas mācību iestādēs.

10,5 miljoni eiro ir piešķirti triju starptautisko robežšķērsošanas punktu modernizācijai. Projektu īstenošanas rezultātā robežšķērsošanas punktos „Pāternieki-Grigorovščina” (Latvija-Baltkrievija), „Urbani-Silene” (Baltkrievija-Latvija) un „Medininki-Kamennij log” (Lietuva-Baltkrievija) tiks uzlabota transporta infrastruktūra un tiks palielināta robežpārejas punktu caurlaides spēja.

Lai palielinātu Baltkrievijas-Lietuvas robežas caurskatāmību un drošību 3,3 miljoni eiro tiks investēti projektā „Telekomunikācijas infrastruktūras attīstība uz Baltkrievijas-Lietuvas robežas”.

Par piešķirto ES finansējumu 5,8 miljoni eiro apmērā projekta „Ārvalstu pilsoņu reģistrācijas centra rekonstrukcija un izbūve Pabradē” īstenošanas ietvaros bijusī militārā teritorija tiks pielāgota ārzemnieku reģistrācijas centra vajadzībām, uzlabojot nelegālo imigrantu un bēgļu uzturēšanās apstākļus un integrējot teritoriju Pabrades piepilsētas zonā.

Lai gan programmas īstenotajiem projektiem ir dažādi uzdevumi, piemēram, sociālās iekļaušanas veicināšana un cīņa pret nabadzību, atbalsts labai vietējai un reģionālajai pārvaldei, vietējās kultūras veicināšana un vēsturiskā mantojuma saglabāšana, robežu pārvaldības un drošības veicināšana, taču to stratēģiskais mērķis ir vienots - stiprināt attiecības, paaugstināt kapacitāti un dalīties pieredzē starp cilvēkiem un organizācijām no Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas, īstenojot kopīgus projektus ar mērķi paaugstināt vispārējo dzīves kvalitāti pierobežas reģionos.

Programmas vadošās iestādes funkcijas veic Lietuvas Republikas Iekšlietu ministrija. Nacionālā atbildīga iestāde Latvijā ir Latvijas Republikas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.
 

Preses relīze

Pievienot komentāru