Intervijas

24 maijs

Vārda dienas:
Ilvija, Marlēna, Ziedone

Horoskopi

Auns
21. marts
- 20. aprīlis

Savā ziņā, būsi perfekcionists, tieksies pēc pašas pilnības. Tomēr, reālā dzīve liks vien samierināties ar kompromisiem. Pielūko, lai nekļūsti pārlieku prasīgs pret sevi vai apkārtējiem. Uzstājīgai rīcībai var būt patiesi nevēlamas un tālejošas sekas. Daudz vēlamāk likt lietā sev piemītošo šarmu un diplomāta spējas! Mīlas dzīvē šī nedēļa solās būt piesātināta. Nav izslēgts, kāds no Auna zīmes pārstāvjiem var uzsākt jaunas attiecības.

Piektdiena
Nakts
14 .. 16 C
Rīts
17 .. 19 C
Diena
19 .. 21 C
Vakars
17 .. 19 C
Vējš
1 .. 3 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Politika | 27. decembris 2018 | 18:29

Daugavpils domē no amata atlaiž mēra vietnieku Dukšinski

Ceturtdien, 27.decembrī, Daugavpils domes ārkārtas sēdē nolemts no amata atbrīvot domes priekšsēdētāja vietnieku Jāni Dukšinski.

Lēmumprojektu par Dukšinska atlaišanu domē iesniedzis pilsētas mēra pirmais vietnieks Igors Prelatovs ("Mūsu partija"), kura atkāpšanos saistībā ar korupcijas skandālu pagājušajā nedēļā pieprasīja Dukšinska pārstāvētā Latgales partija. Prelatovs ir nesen no amata gāztā domes priekšsēdētāja Riharda Eigima partijas biedrs un pašlaik ir domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs. Jautājums par neuzticības izteikšanu Prelatovam vēl nav skatīts.

Savukārt ceturtdien deputāti ar balsu vairākumu pieņēma lēmumu par Dukšinska atstādināšanu no amata. Prelatovs šādu lēmumu pamato ar Dukšinska pēdējā laikā pieņemtajiem vienpersoniskajiem lēmumiem attiecībā uz pašvaldības līgumu slēgšanu par pilsētas ielu apsaimniekošanu nākamajā gadā.

Kā paskaidroja Prelatovs, jautājums par Dukšinska atbrīvošanu no amata tika ierosināts, ņemot vērā izveidojušos kritisko situāciju pilsētas uzkopšanā. Līgums ar kompāniju, kas nodrošina šo pakalpojumu, beidzas 2018. gada 31.decembrī. Sešu mēnešu laikā, kopš Dukšinskis pārrauga šo sfēru, tika organizēti divi iepirkumi par pilsētas ielu uzkopšanu. Pirmais no tiem bija izbeigts sakarā ar nekvalitatīvo tehnisko specifikāciju. Otrs, kura tehnisko specifikāciju saskaņoja Dukšinskis, noslēdzās summa, kas par 2,5 miljoniem eiro lielāka nekā iepriekšējā periodā.

Līdz ar to gada noslēgumā domes deputātiem ir jāmeklē līdzekļi un risinājums, lai pilsētā 2019.gada pirmajās dienās nevaldītu haoss un tā tiktu uzkopta. Nesaskaņojot ar kolēģiem, 2018. gada 27. decembrī Dukšinskis izdeva rīkojumu „Par pakalpojumu līguma slēgšanu par Daugavpils pilsētas ielu ikdienas uzturēšanu”, tādējādi vienpersonīgi uzliekot par pienākumu pilsētas komunālās saimniecības pārvaldei noslēgt līgumu par ielu uzturēšanu 2019.gadā un uzņemties finansiālas saistības līguma izpildei.

KONTEKSTS:

Daugavpils mērs Rihards Eigims ("Mūsu partija") no amata jau ceturto reizi gāzts 22.novembrī, savukārt decembrī viņu aizturēja KNAB.

Tā kā Daugavpils domē ievēlētās partijas nespēj vienoties par mēra amatu, pilsētā pastāv ārkārtas vēlēšanu risks. Ja līdz 22. janvārim domes vadītāja nebūs, var iejaukties VARAM, kas gan lemt par to sola pēc informācijas saņemšanas no KNAB.

LSM
 

LSM

Pievienot komentāru