Intervijas

20 jūnijs

Vārda dienas:
Maira, Rasa, Rasma

Horoskopi

Dvīņi
21. maijs
- 21. jūnijs

Galvenais esi apdomīgs un kā nākas izplāno savas aktivitātes, neatstāj vietu nejaušībai! Saskarsmē ar apkārtējiem viegli radīsi kopīgu valodu, jo īpaši labi sapratīsies ar gados jaunāko paaudzi. Nav izslēgts, ka šī nedēļa var būt zīmīgāka Dvīņiem, kuri saistīti ar skatuves dzīvi, dizainu, arhitektūru un masu medijiem. Mīlas dzīvē ies kā pa kalniem un lejām. Iespējams, tu pārāk saasināti uztversi notiekošo, izteiksi partnerim ne visai pamatotus pārmetumus.

Ceturtdiena
Nakts
19 .. 21 C
Rīts
23 .. 25 C
Diena
28 .. 30 C
Vakars
24 .. 26 C
Vējš
1 .. 3 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Kultūra | 18. decembris 2018 | 20:29

Minskas ārsti Baltkrievu namam dāvināja Sluckas jostu

BKC

Sestdien, 2018.gada 15.decembrī, Daugavpils Baltkrievu kultūras centru (BKC) apmeklēja III Starptautiskā foruma “Medicīna-2018” delegācijas dalībnieki, lai tieši šeit iepazītos ar Latvijai unikālo struktūru, kuras galvenais darbības mērķis ir baltkrievu nacionālās kultūras un tradīciju saglabāšana un attīstība.

No 14. līdz 15. decembrim Daugavpilī notika III Starptautiskais medicīnas forums, kuru organizēja Latvijas Ārstu biedrība starptautiskās sadarbības ietvaros ar Baltkrievijas Ārstu biedrību, foruma ietvaros Baltkrievijas un Latvijas kolēģi dalījās savā darba pieredzē. Tāpat kā iepriekšējie forumi, arī trešais medicīnas forums notika ar Latvijas un Baltkrievijas vadošo speciālistu uzstāšanos; šī gada galvenā tēma bija neinfekcijas saslimšanu diagnostika, ārstēšana un rehabilitācija.

Pirmais forums notika 2016.gada decembrī un bija veiksmīgs, saņēma augsto novērtējumu no Latvijas un baltkrievu kolēģiem, tāpēc tika organizētas arī turpmākās tikšanās. Šis divu dienu forums – labs pamats, lai divās interdisciplinārās konferencēs dalītos un iegūtu jaunu pieredzi un zināšanas. Latvijas un Baltkrievijas Ārstu biedrības uzskata, ka zināšanu un pieredzes pārņemšana ir labākais veids, kā attīstītu attiecības starp mūsu valstīm un medicīnas biedrībām. Organizatori ir pārliecināti, ka medicīnas virziens abās robežu valstīs – Latvijā un Baltkrievijā – veiksmīgi attīstās, saskaņā ar 21. gadsimta Eiropas jēdzieniem.

Jāatzīmē, kā pagājušajā gadā baltkrievu mediķi jau apmeklēja BKC. Tikšanās atstāja tik patīkamus iespaidus, ka arī šoreiz ap 60 Starptautiskā foruma dalībnieku no Baltkrievijas visām pusēm, dažāda profila un līmeņa ārstniecības iestādēm, atkal izteica vēlēšanos apmeklēt viesmīlīgo Baltkrievu māju.

Draudzīgās tikšanās, ko organizēja BKC darbinieki, notika siltā un neformālā gaisotnē ar tējas vai kafijas tasi, un bija ļoti produktīva un rezultatīva. Patiesu interesi viesiem izraisīja prezentācija un Marijas Pometjko detalizēts stāsts par iestādes darbību, radošiem kolektīviem un daudzajiem pasākumiem, kā arī spilgts un emocionāls kultūras pasākumu organizatores Gaļinas Sontockas stāsts par Latvijas simtgadei veltīto projektu “Baltkrievu dārgumu lāde” un nesen atklāto muzeja ekspozīciju “Baltkrievu hatka”.

Viesi no Baltkrievijas bija ieradušies ar dāvanām – tradicionālajiem baltkrievu suvenīriem un grāmatām. Tikšanās kulminācijas brīdis bija īstas relikvijas – XVII gs. otrā puses – XIX gs. sākuma dekoratīvā audekla – Sluckas jostas fragmenta kopijas pasniegšana, kurā tiek atdarināta vēsturiska parauga aušanas tehnika, raksturīgi ornamenti un krāsas. Audekls tika izgatavots uz atspoles stellēm. Ir labi zināms, ka Sluckas jostas ir Baltkrievijas lepnums, tās ir atzītas visā pasaulē, kā gadsimtiem senais kultūras sasniegums. Tās ievērojami pārsniedz dārgas sadzīves mantas vērtību un ir kļuvušas par mākslas darbu. Par to, pasniedzot dāvanas, savā ievadrunā stāstīja delegācijas oficiālais vadītājs, medicīnas zinātņu kandidāts, Medicīnas tehnoloģiju Republikāņu zinātniski praktiskā centra docente Tatjana Terehoviča (Minska).

Mūsu cienījamie baltkrievu draugi tik ļoti bija aizkustināti ar redzēto un stāstīto, dodoties projām, tie no visas sirds pateicās par dvēselisko dzimto vidi, kur izdziedot baltkrievu dziesmas, viņi sajutās kā savā dzimtenē. Atvadoties mūsu draugi izteica cerību arī uz turpmāku sadarbību un jaunām tikšanās reizēm!
 

Baltkrievu kultūras centrs

Pievienot komentāru