Intervijas

6 jūnijs

Vārda dienas:
Ardis, Ingrīda

Horoskopi

Dvīņi
21. maijs
- 21. jūnijs

Interesanta un aizraujoša nedēļa. Vienīgais, kas var likt zināmus šķēršļus panākumiem, ir tavs slinkums un nevēlēšanās mainīt kaut ko savā ikdienā. Ja pārvarēsi minēto problēmu, tad ātri vien spēsi sasniegt pavisam citu dzīves kvalitāti. Zvaigznes iesaka mācīties ne tikai no savām, bet arī citu kļūdām, kā arī rūpīgāk ieklausīties dzīves pieredzējušāku tuvinieku padomos. Nedēļa nogalē var rasties iespēja iesaistīties kādā aizraujošā piedzīvojumā.

Piektdiena
Diena
18 .. 20 C
Vakars
16 .. 18 C
Vējš
3 .. 5 m/s
Sestdiena
Nakts
14 .. 16 C
Rīts
16 .. 18 C
Vējš
4 .. 6 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Notikumi | 18. decembris 2018 | 19:34

KNAB aizturējis Daugavpils bijušo mēru Eigimu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) kriminālprocesā par 10 000 eiro kukuļa pieprasīšanu otrdien, 18. decembrī, aizturējis Daugavpils pilsētas bijušo mēru Rihardu Eigimu ("Mūsu partija"), vēsta Latvijas Televīzija (LTV) un Latvijas Radio.

ĪSUMĀ:

KNAB šā gada septembrī sācis kriminālprocesu par kādas Daugavpils pilsētas domes amatpersonas pieprasītu 10 000 eiro kukuli.
Kriminālprocess saistīts ar domes iepirkumu procedūrām – četriem būvniecības iepirkumiem, kas noslēgti ar SIA "Modus būve", vēsta LTV.
KNAB otrdien veicis kratīšanu bijušā Daugavpils mēra Eigima kabinetā. KNAB aizturēja Eigimu un vēl vienu personu, kas nav zināma.
Daugavpils pilsētas domes deputāts, bijušais mērs Andrejs Elksniņš ("Saskaņa") Latvijas Radio apstiprināja, ka KNAB aizturējis Eigimu.

Iepriekš LTV, atsaucoties uz tās rīcībā esošo informāciju, vēstīja par KNAB otrdien veikto kratīšanu Daugavpils pilsētas bijušā mēra, pilsētas domes deputāta Eigima kabinetā.

Tam sekojušajā paziņojumā medijiem KNAB informēja, ka kriminālprocesa ietvaros otrdien, 18. decembrī, KNAB veic "neatliekamās procesuālās darbības", kas gan netika precizētas.

Procesuālās darbības saistītas ar KNAB šā gada septembrī uzsākto kriminālprocesu par to, ka Daugavpils pilsētas domes amatpersona pieprasījusi kukuli 10 000 eiro apmērā no fiziskas personas saistībā ar Daugavpils pilsētas domes veiktajām iepirkumu procedūrām.

KNAB paziņojumā medijiem nemin šīs amatpersonas vārdu, taču norāda, ka šobrīd šajā lietā ir aizturētas divas personas.

Zināms, ka viena no tām ir Daugavpils bijušais mērs Eigims. Kratīšanā Daugavpils domnieka darba vietā kriminālprocesa virzītājs vēlējās izņemt Eigima datoru un citus datu nesējus, lai pārbaudītu kriminālprocesā iegūto informāciju, liecina LTV rīcībā esošā informācija.

Tāpat zināms, ka kratīšana Daugavpils domē saistīta ar četriem būvniecības iepirkumiem – tie noslēgti ar SIA "Modus būve", kas pašvaldības konkursos uzvarējusi laikā no 2016. līdz 2018. gadam. Viens no četriem iepirkumiem varētu būt J. Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas sporta zāles rekonstrukcija.

"Crediweb.lv" pieejamā informācija liecina, ka "Modus būves" īpašnieki ir Jānis Sprūga – 60%, Ainārs Butkus un Jurijs Malahvejs – pa 20%. 2017. gadā uzņēmums strādājis ar 3,6 miljonu eiro apgrozījumu un 11 200 eiro peļņu, vēsta Rus.lsm.lv.

KONTEKSTS:

Eigims vadījis Daugavpils pilsētas domi četras reizes. Ceturto reizi gāzts no Daugavpils mēra amata pēc neuzticības izteikšanas. Eigima atstādināšanu no mēra amata iniciēja Latgales partija, kas šo soli skaidroja ar, viņuprāt, esošās domes vadības "bezatbildīgo saimniecisko politiku".

LSM
 

LSM

Pievienot komentāru