Intervijas

20 februāris

Vārda dienas:
Vitauts, Smuidra, Smuidris

Horoskopi

Lauva
23. jūlijs
- 23. augusts

Nebaidies uzsākt jaunas lietas, izmēģināt spēkus citā lauciņā. Ja būsi atvērtāks pārmaiņām, spēsi pielāgoties jaunajiem apstākļiem, ātri vien sāksi just rodamies pirmos rezultātus. Saskarsmē ar līdzcilvēkiem būsi draudzīgs, atvērts, labprāt sniegsi padomus tam, kurš tev tos lūgs. Pilnīgi iespējams, saņemsi simpātijas apliecinājumus, no kāda pretējā dzimuma pārstāvja. Neskatoties uz aizņemtību ar darba jautājumiem, tu noteikti pratīsi atrast laiku, kuru veltīt tuviniekiem.

Trešdiena
Nakts
3 .. 5 C
Rīts
2 .. 4 C
Diena
3 .. 5 C
Vakars
.. -2 C
Vējš
4 .. 6 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Latvija | 6. decembris 2018 | 20:08

Reģistrēti pirmie pie ģimenes ārstiem atklātie gripas gadījumi šosezon

Aizvadīto divu nedēļu laikā jau reģistrēti pirmie gripas klīniskie gadījumi. Tādi kopumā bijuši trīs.

Viens gripas gadījums novērots piecu līdz 14 gadu vecuma grupā, bet divi gadījumi reģistrēti cilvēkiem, kas vecāki par 15 gadiem.

Visi trīs gripas klīniskie gadījumi reģistrēti Rīgā. Slimību profilakses un kontroles centra pārstāve Raina Nikiforova norādīja, ka vēl ir par agru vērtēt šī gada gripas aktivitāti, salīdzinot ar aizvadītajiem gadiem.

“Pēdējo divu nedēļu laikā mēs esam saņēmuši informāciju no ģimenes ārstiem par trīs gadījumiem, par pacientiem, kuri vērsušies ģimenes ārstu praksē, kuriem noteikta gripa klīniski. Mums ir arī laboratoriski apstiprinātie gadījumi kopš sezonas sākuma, to nav daudz, līdz ar to mēs varam teikt, ka šobrīd ir zema gripas izplatība Latvijā, līdzīgi arī citur Eiropā,” pastāstīja Nikiforova.

“Taču tie ir pirmie gadījumi. Tas nozīmē, ka gripa aktivizējas, un tas ir raksturīgi šim laika periodam,” sacīja centra pārstāve.

“Parasti jau intensitāte pieaug ļoti pakāpeniski, vairāku nedēļu laikā, tādēļ es vēlētos teikt, ka vēl nav nokavēta vakcinācija tiem cilvēkiem, kuri ir nolēmuši veikt vakcināciju pret gripu. Un tas būtu ļoti svarīgi, īpaši riska grupas pacientiem, par kuriem mēs vienmēr atgādinām, ka tie ir cilvēki ar hroniskām saslimšanām, cilvēki, vecāki par 65 gadiem, kā arī riska grupas ir grūtnieces un mazi bērni,” atgādināja Nikiforova.

KONTEKSTS:

Gripas izplatība Latvijā sākusies novembra pirmajā pusē. Lai arī gripas aktivitāte Latvijā un citās Eiropas valstīs ir zema, Slimību profilakses un kontroles centrs aicina iedzīvotājus vakcinēties.

Pēdējo trīs gadu laikā ievērojami palielinājies stacionēto gripas slimnieku skaits. Kaut arī Latvijas iedzīvotāju vidējais imunizācijas līmenis ar sezonālo pretgripas vakcīnu ir palielinājies visās vecuma grupās, tas joprojām ir ļoti zems.

LSM
  

LSM

Pievienot komentāru