Intervijas

24 jūnijs

Jāņu diena

Vārda dienas:
Jānis

Horoskopi

Mežāzis
22. decembris
- 20. janvāris

Būsi lietišķs un tālredzīgs, kas ievērojami uzlabos tavas izredzes gūt panākumus biznesa lauciņā. Veiksies arīdzan tiem Mežāžiem, kuri saistīti ar grāmatvedību, lietvedību un jurisprudenci. Nedēļas sākums piemērots visdažādāko sanāksmju organizēšanai, reklāmas pasākumiem, saiknei ar masu medijiem. Savukārt, sākot ar ceturtdienu, darbi labāk veiksies vienatnē. Brīvdienās ieteicams doties pie dabas, kārtīgi atpūtināt nervu sistēmu un izvēdināt plaušas.

Pirmdiena
Nakts
14 .. 16 C
Rīts
19 .. 21 C
Diena
23 .. 25 C
Vakars
20 .. 22 C
Vējš
.. 2 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Sabiedrība | 7. novembris 2018 | 22:17

Kāpēc smadzenes pieļauj sliktus finansiālus lēmumus?

Mēs visi to darām: dodamies uz izpārdošanām kad vien tās tiek paziņotas vai tērējam visu savu prēmiju jaunai automašīnai, nevis samaksājot parādu. Ir radusies pilnīgi jauna zinātnes joma, ko sauc par uzvedības ekonomiku, kas ir psiholoģijas, ekonomikas, finanšu un socioloģijas apvienojums, lai izskaidrotu, kāpēc notiek šāda rīcība. Saskaņā ar uzvedības ekonomikas pionieriem un Djūka Universitātes profesoru Danu Ariēli (Dan Arieli), kas ir bestsellera “Prognozējami irracionāls” (“Predictably Irrational”) autoru un Rotmanas vadības skolas pētnieci Ninu Mazari (Nina Mazar) autori, mūsu prātos ir grūti izvēlēties īstermiņa peļņu ilgtermiņā. Šeit ir kopējas kļūdas, ko ieguldītāji un kā no tām izvairīties.

Ietaupīšana: kas ir svarīgāk: nopirkt jaunu iPad vai ietaupīt šo naudu nākotnē?

Tas nav tik muļķīgs jautājums, kā jūs varētu domāt. Mēs bieži vien izdarām briesmīgas izvēles, kas attiecas uz kompromisu starp svarīgiem tālejošiem mērķiem un mūsu tūlītējām vēlmēm. Tas ir viens no iemesliem, kāpēc mums neizdodas ieturēt noteiktu uzturu, un mēs nevingrojam tik daudz, cik mums vajadzētu. Vai zināt kā elastīgs ātrais kredīts (joustoluotto heti) var darboties jūsu labā arī finansiāli? Arī tas var būt daļa no veiksmīga lēmuma, ja tiek pareizi apzinātas izvēlētās iespējas. Īpaši svarīgi ir iegūt ieradumu ietaupīt naudu, un vēlāk ietaupījums būs liels. Problēma ir tāda, ka mēs cenšamies samazināt nākotnes ieguvumus tik daudz, ka iPad mums ir svarīgāks un negatīvi ietekmē mūsu pašreizējo lēmumu pieņemšanu.

Viens veids, kā pārvarēt šīs dabiskās neracionālās tendences, ir ievērot saistības. Vairākas finanšu iestādes ļauj patērētājiem iepriekš apņemties ietaupīt noteiktu procentuālo daļu no viņu nākotnes algu pieauguma. Tas sniedz vieglāku pašreizējo apņemšanos, ko lielākā daļa cilvēku vēlas pieņemt nevis paļauties pašu vēlmes, lai veiktu regulārus ieguldījumus.

Plānošana pensijai: Cik daudz naudas jūs domājat, ka jums nepieciešams jūsu pensionēšanās laikam,, pieņemot, ka plānojat saglabāt savu pašreizējo dzīvesveidu?

Faktiskais skaitlis var jūs šokēt. Lielākā daļa cilvēku uzskata, ka pensijas vecumā viņi var ērti dzīvot no apmēram 60 procentiem līdz 70 procentiem no viņu pašreizējiem gada ienākumiem. Pētījumi par izdevumu ieradumiem liecina, ka reālistisks skaitlis ir tuvāks 135 procentiem. Kāpēc mums pēkšņi vajag vairāk naudas? Tā kā mēs bieži vien nepietiekami novērtējam savus izdevumu ieradumus un tad mēs neņemam vērā, ka ar mūsu pensijas brīvību mēs biežāk iesaistāmies dārgās darbībās. Ja vien jūs neplānojat iztērēt pensiju mājās un vienkāršos mājās pagatavotos ēdienos, jūsu izdevumi, visticamāk, pieaugs - un vairāk, nekā jūs domājat. Atrisinājums? Sāciet taupīt tūlīt. Bet tas ir daudz vieglāk pateikt nekā darīt. Cilvēka smadzenes slikti spēj izvērtēt dažādus apsvērumus un mēs pastāvīgi izslēdzam ilgtermiņa priekšrocības.

Ir vērts apskatīt arī http://www.alfalainaa.fi, kas sniedz finansiālu palīdzību, ja ir nepieciešams finansiālais atbalsts uz noteiktu laika periodu, piemēram, 144, 180, 36, 12 vai 68 mēneši. Papildus ir izklāstīti dažādi nosacījumi, piemēram, gadu limits, lai saņemtu aizdevumu. Parasti cilvēkam ir jābūt vismaz 19 gadus vecam, kā arī atbilst citiem nosacījumiem, lai saņemtu kādu no kredītu veidiem.

Katrs kādreiz dzīvē ir pieļāvis sliktus finansiālus lēmumus, taču tas nenozīmē, ka tas vienmēr tā būs. Jūs varat jau šodien sākt palielināt iekrājumus pensijas fondā u.c. Tāpat, iespējams, ir vērts izvērtēt kādu izdevīgu aizdevumu ar elastīgiem nosacījumiem, ja jums ir nepieciešamība īstenot svarīgus plānus.
 

Reklāma

Pievienot komentāru