Intervijas

21 marts

Vārda dienas:
Benedikts, Dzelme, Una, Unigunde

Horoskopi

Dvīņi
21. maijs
- 21. jūnijs

Esi izlēmīgāks un enerģiskāks darba lietās. Ja reiz esi apņēmies, ko paveikt, tad neapstājies, pirms neesi sasniedzis manāmus rezultātus. No tevis šobrīd zvaigznes prasīs pacietību un izturību. Tie Dvīņi, kuri nepadosies, izturēs radušās grūtības, ātri vien sāks baudīt uzvaras saldo garšu. Arī ģimenes dzīvē izrādi lielāku pacietību, pretimnākšanu un iejūtību. Brīvdienās var rasties vēlme izbaudīt asākas izjūtas.

Ceturtdiena
Nakts
3 .. 5 C
Rīts
3 .. 5 C
Diena
8 .. 10 C
Vakars
5 .. 7 C
Vējš
4 .. 6 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Politika | 6. novembris 2018 | 17:58

Par 13. Saeimas priekšsēdētāju ievēlēta Ināra Mūrniece

Par 13. Saeimas priekšsēdētāju ievēlēta Nacionālās apvienības (NA) pārstāve Ināra Mūrniece.

Uz amatu bija izvirzīta arī Jaunās konservartīvās partijas (JKP) politiķe Dagmāra Beitnere-Le Galla. Citas kandidatūras netika pieteiktas.

Par Mūrnieci balsoja 44 deputāti, bet par Beitneri-Le Gallu - 32 deputāti.

Par priekšsēdētāju deputāti balsoja atklātā procedūrā ar vēlēšanu zīmēm. Kopumā tika izgatavotas 112 balsošanas zīmes. Deputātiem tika izsniegtas 77 vēlēšanu zīmes, un par derīgām tika atzītas 76 zīmes. Balsojumā par 13. Saeimas priekšsēdētāju neplānoja piedalīties "Saskaņa".

Mūrnieces kandidatūru balojumā atbalstīja 13 deputāti no partijas “Attīstībai/Par!”, 12 no Nacionālās apvienības (NA), 10 no Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) un 7 no “Jaunās Vienotības”. Savukārt balsojumā nepiedalījās 22 parlamentārieši no “Saskaņas”. Savukārt Jāņa Dūklava (ZZS) vēlēšanu zīme bijusi nederīga.

Jaunā Saeima pirmajā sēdē vēlēs arī divus priekšsēdētājas biedrus, sekretāru un sekretāra biedru. Uz Saeimas priekšsēdētāja pirmā biedra amatiem kandidē Zaļo un ZZS deputāts Gundars Daudze un Beitnere-Le Galla. Savukārt uz otrā biedra amatu kandidē Artuss Kaimiņš ("KPV LV").

Sēdes noslēgumā jaunievēlētā Saeima uzklausīs arī Ministra kabineta paziņojumu par savu pilnvaru nolikšanu. Līdz balsojumam par 13. Saeimas priekšsēdētāju, parlamenta sēdi vadīja Mūrniece.

Mūrniece bija 12.Saeimas priekšsēdētāja. 11.Saeimā Mūrniece bija Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētāja un strādāja Saeimas Sabiedrības saliedētības komisijā, kā arī Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Valstiskās audzināšanas apakškomisijā, informē Saeimas Preses dienests.

Pirms kļūšanas par 11.Saeimas deputāti Mūrniece 16 gadus strādāja žurnālistikā laikrakstā „Latvijas Avīze”, veidojot materiālus par iekšpolitikas un ārpolitikas aktualitātēm. Mūrniecei ir tulkotāja kvalifikācija, kas iegūta Latvijas Universitātē, un profesionālais bakalaura grāds tulkošanā, kas iegūts Ekonomikas un Kultūras augstskolā.

Priekšsēdētājs reprezentē Saeimu, vada Saeimas sēdes un gādā par kārtību tajās. Priekšsēdētāja prombūtnes laikā viņa pienākumus pilda kāds no viņa biedriem pēc savstarpējas vienošanās. Saeimas priekšsēdētājs izpilda Valsts Prezidenta vietu, kamēr Saeima izvēl jaunu Valsts Prezidentu. Tāpat Saeimas priekšsēdētājs izpilda Valsts Prezidenta vietu, ja pēdējais atrodas ārpus valsts robežas vai citādi aizkavēts izpildīt savu amatu.

Kopumā 13. Saeimā darbosies septiņas frakcijas - "Saskaņas", Jaunās konservatīvās partijas (JKP), apvienības "KPV LV" un "Attīstībai/Par!" (AP), Nacionālās apvienības (NA), Zaļo un zemnieku savienības (ZZS), kā arī "Jaunās Vienotības" (JV) frakcija.

Vēl pirmdien - jaunievēlētās Saeimas pirmās sēdes priekšvakarā - deputāti nebija vienojušies par Saeimas Prezidija sastāvu. Arī par valdības veidošanu nav panākta vienošanās.

LSM

Pievienot komentāru