Intervijas

24 marts

Vārda dienas:
Izidors, Kazimirs

Horoskopi

Zivis
19. februāris
- 20. marts

Psiholoģiskā ziņā pārbaudījumus var radīt domas par pagātnē piedzīvoto, ar to saistītā grūtsirdība. Lai neļautos drūmajam noskaņojumam, mēģini ieraksties ikdienas darbos vai arī aktīvāk pievērsties sportiskām aktivitātēm. Zvaigznes šonedēļ iesaka neaizrauties ar būšanu vienatnē, jo tā var tikai veicināt depresīvo noskaņu. Esi atvērtāks pret draugu aicinājumiem izklaidēties. Ja nevēlies apmeklēt masu pasākumus, uztaisi nelielu ballīti pie sevis mājās.

Svētdiena
Nakts
4 .. 6 C
Rīts
2 .. 4 C
Diena
7 .. 9 C
Vakars
2 .. 4 C
Vējš
3 .. 5 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Politika | 24. oktobris 2018 | 20:12

Eigima sūdzību par Valsts valodas centra lēmumu skatīs nākamgad

Publicitātes foto

Trešdien, 24.oktobrī, tiesas sēde, kurā plānoja skatīt Daugavpils domes priekšsēdētāja Riharda Eigima ("Mūsu partija") sūdzību par Valsts valodas centra (VVC) lēmumu par viņa valsts valodas nepietiekamo lietojumu, ir pārcelta uz nākamā gada sākumu.

Sēde pārcelta, jo Daugavpils domes priekšsēdētājs neieradās tiesā, skaidroja Eigima pilnvarotā persona, juriste Dzintra Nikolajenko.

“Eigims pārsūdz Valsts valodas centra direktora [Māra] Baltiņa kunga pieņemto lēmumu, ar kuru ir atzīts, ka viņš nepārvalda pilnā apjomā valsts valodu, kāda viņam ir nepieciešama profesionālo darbību veikšanai,” sacīja Nikolajenko.

“Tā kā likums nosaka, ka administratīvās lietas izskatīšanā jāpiedalās personai, kura iesniedz sūdzību, un personai, kuru sauc pie administratīvās atbildības, bet Eigims ir izbraucis darba darīšanās uz Gruziju; tiesas sēde tika pārcelta uz 2019.gada gada 23.janvāri,” pastāstīja Nikolajenko.

KONTEKSTS:

Daugavpils tiesa Preiļos plānoja sākt skatīt Riharda Eigima ("Mūsu partija") sūdzību par Valsts valodas centra (VVC) pieņemto lēmumu administratīvā pārkāpuma lietā attiecībā uz viņa valsts valodas nepietiekamo lietojumu.

Lai arī Eigimam pirms vairāk nekā 20 gadiem izsniegts dokuments, kas apliecina valsts valodas zināšanas augstākā līmeņa otrajā pakāpē, Valsts valodas centrs pagājušā gada septembrī konstatēja, ka Daugavpils mērs nelieto valsts valodu likumā prasītajā līmenī.

Eigimam bija jāmaksā naudas sods un pusgada laikā jāuzlabo valsts valodas lietošanas prasmes. Taču atkārtotā pārbaude liecināja, ka viņa valsts valodas zināšanas aizvien ir nepietiekamas.

Valsts valodas centrs Eigimam piemēroja naudas sodu, un centram bija jāsniedz prasības pieteikums tiesā par deputāta pilnvaru anulēšanu.

Bet Eigims iesniedzis VVC sūdzību par pieņemto lēmumu administratīvā pārkāpuma lietā attiecībā uz viņa valsts valodas prasmēm. Sūdzību vispirms izskata iestādē, pēc tam - tiesā divās instancēs.

Tagad VVC prasības pieteikumu par Daugavpils domes priekšsēdētāja mandāta anulēšanu tiesā sniegs tikai pēc tam, kad būs stājies spēkā galīgais lēmums par viņa valsts valodas lietojumu.  

LSM

Pievienot komentāru