Intervijas

20 jūnijs

Vārda dienas:
Maira, Rasa, Rasma

Horoskopi

Mežāzis
22. decembris
- 20. janvāris

Būsi lietišķs un tālredzīgs, kas ievērojami uzlabos tavas izredzes gūt panākumus biznesa lauciņā. Veiksies arīdzan tiem Mežāžiem, kuri saistīti ar grāmatvedību, lietvedību un jurisprudenci. Nedēļas sākums piemērots visdažādāko sanāksmju organizēšanai, reklāmas pasākumiem, saiknei ar masu medijiem. Savukārt, sākot ar ceturtdienu, darbi labāk veiksies vienatnē. Brīvdienās ieteicams doties pie dabas, kārtīgi atpūtināt nervu sistēmu un izvēdināt plaušas.

Ceturtdiena
Nakts
19 .. 21 C
Rīts
23 .. 25 C
Diena
28 .. 30 C
Vakars
24 .. 26 C
Vējš
1 .. 3 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Politika | 24. oktobris 2018 | 20:12

Eigima sūdzību par Valsts valodas centra lēmumu skatīs nākamgad

Publicitātes foto

Trešdien, 24.oktobrī, tiesas sēde, kurā plānoja skatīt Daugavpils domes priekšsēdētāja Riharda Eigima ("Mūsu partija") sūdzību par Valsts valodas centra (VVC) lēmumu par viņa valsts valodas nepietiekamo lietojumu, ir pārcelta uz nākamā gada sākumu.

Sēde pārcelta, jo Daugavpils domes priekšsēdētājs neieradās tiesā, skaidroja Eigima pilnvarotā persona, juriste Dzintra Nikolajenko.

“Eigims pārsūdz Valsts valodas centra direktora [Māra] Baltiņa kunga pieņemto lēmumu, ar kuru ir atzīts, ka viņš nepārvalda pilnā apjomā valsts valodu, kāda viņam ir nepieciešama profesionālo darbību veikšanai,” sacīja Nikolajenko.

“Tā kā likums nosaka, ka administratīvās lietas izskatīšanā jāpiedalās personai, kura iesniedz sūdzību, un personai, kuru sauc pie administratīvās atbildības, bet Eigims ir izbraucis darba darīšanās uz Gruziju; tiesas sēde tika pārcelta uz 2019.gada gada 23.janvāri,” pastāstīja Nikolajenko.

KONTEKSTS:

Daugavpils tiesa Preiļos plānoja sākt skatīt Riharda Eigima ("Mūsu partija") sūdzību par Valsts valodas centra (VVC) pieņemto lēmumu administratīvā pārkāpuma lietā attiecībā uz viņa valsts valodas nepietiekamo lietojumu.

Lai arī Eigimam pirms vairāk nekā 20 gadiem izsniegts dokuments, kas apliecina valsts valodas zināšanas augstākā līmeņa otrajā pakāpē, Valsts valodas centrs pagājušā gada septembrī konstatēja, ka Daugavpils mērs nelieto valsts valodu likumā prasītajā līmenī.

Eigimam bija jāmaksā naudas sods un pusgada laikā jāuzlabo valsts valodas lietošanas prasmes. Taču atkārtotā pārbaude liecināja, ka viņa valsts valodas zināšanas aizvien ir nepietiekamas.

Valsts valodas centrs Eigimam piemēroja naudas sodu, un centram bija jāsniedz prasības pieteikums tiesā par deputāta pilnvaru anulēšanu.

Bet Eigims iesniedzis VVC sūdzību par pieņemto lēmumu administratīvā pārkāpuma lietā attiecībā uz viņa valsts valodas prasmēm. Sūdzību vispirms izskata iestādē, pēc tam - tiesā divās instancēs.

Tagad VVC prasības pieteikumu par Daugavpils domes priekšsēdētāja mandāta anulēšanu tiesā sniegs tikai pēc tam, kad būs stājies spēkā galīgais lēmums par viņa valsts valodas lietojumu.  

LSM

Pievienot komentāru