Intervijas

21 marts

Vārda dienas:
Benedikts, Dzelme, Una, Unigunde

Horoskopi

Skorpions
24. oktobris
- 22. novembris

Nekļūsti pārlieku prasīgs nedz pret sevi, nedz līdzgaitniekiem. Šobrīd zvaigznes iesaka vairāk laika veltīt garīgajai izaugsmei. Tev taču patīk ik pa brīdim pafilozofēt par dzīvi, tad nu zini, ka šis ir īstais mirklis, lai nopietnāk pievērstos gan psiholoģiskiem, gan ezoteriskiem jautājumiem. Nekautrējies meklēt ciešāku saikni ar domubiedriem, tie tevī raisīs vajadzīgās pārdomas, uzvedinās uz vērtīgām atziņām.

Ceturtdiena
Nakts
3 .. 5 C
Rīts
3 .. 5 C
Diena
8 .. 10 C
Vakars
5 .. 7 C
Vējš
4 .. 6 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Sabiedrība | 19. oktobris 2018 | 17:37

Māju vecākajiem un dzīvokļu īpašniekiem pastāstīja par renovācijas iespējām

17.oktobrī Daugavpils pilsētas domes konferenču zālē norisinājās seminārs dzīvokļu īpašniekiem un daudzdzīvokļu māju vecākajiem. Pasākumu organizēja Daugavpils dzīvokļu un komunālās saimniecības uzņēmums un Valsts finanšu institūcija „ALTUM”. Tēma: dzīvojamo māju energoefektivitātes projektu īstenošanas iespējas Daugavpilī.

Jāsaka, ka renovēt savus mājokļus Daugavpils daudzdzīvokļu mājās dzīvojošie īpašnieki nesteidzas. Renovētās mājas ir uz pirkstiem saskaitāmas.

Visas šīs mājas tika renovētas ar pašvaldības atbalstu. „Altum” programmā, kas paredz segt pusi no izdevumiem, Daugavpilī mājas pagaidām renovētas netika, taču divas mājas jau sadarbojas ar Valsts finanšu institūciju un dzīrumā uzsāks remontdarbus. Kopumā Latvijā „Altum” līdzfinansējuma saņemšanai iesniegti 403 projekti, 152 mājām finansējums jau ir piešķirts.

Speciālisti un renovēto māju iedzīvotāji apstiprina vienu faktu: ekonomija par siltumapgādi ir 45-50%. Papildus rodas arī iespēja pašiem izvēlēties apkures temperatūru, ēkas fasāde kļūst sakopta un skaista. Arī dzīvokļu cenas šādās mājās vidēji ir par 30% augstākas, nekā identiskās nerenovētās mājās.

Seminārā iedzīvotājiem stāstīja par procesa posmiem, nepieciešamām procedūrām un prasībām. Dzīvokļu īpašniekus un māju vecākos vairāk interesēja jautājuma tehniskā puse: materiālu izvēle un siltināšanas tehnoloģijas.

Visus jautājumus par renovācijas iespējām var uzdot organizācijai, kas apkalpo jūsu māju. Daugavpils Dzīvokļu un komunālās saimniecības uzņēmums sola palīdzību visu procedūras jautājumu risināšanā. Dzīvokļu īpašnieku uzdevums ir pieņemt lēmumu kopsapulcē.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Daugavpils
 

Daugavpils.lv

Pievienot komentāru