Intervijas

20 novembris

Vārda dienas:
Anda, Andīna

Horoskopi

Zivis
19. februāris
- 20. marts

Tev mērķtiecīgāk vajadzētu izmantot savus talantus, runas dotības un fantāziju! Nedēļas sākumā droši vari veidot jaunus kontaktus, slēgt līgumus, bet atturies no pārmaiņām privātajā dzīvē. Brīžiem tavas idejas būs patiesi grandiozas, bet varbūt ne visi tās gribēs pieņemt. Nedēļas otrajā pusē var nākties darīt ikdienišķas, garlaicīgas, taču tai pašā laikā, nepieciešamas lietas. Centies būt apzinīgs, neļauj garlaicībai radīt neuzmanības kļūdas. Brīvdienās pilnībā ļausies laulības dzīvē notiekošajam.

Otrdiena
Nakts
.. 2 C
Rīts
-1 .. 1 C
Diena
.. 2 C
Vakars
-1 .. -3 C
Vējš
1 .. 3 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

06.oktobrī notiks 13. Saeimas vēlēšanas. Vai Jūs plānojat doties balsot?

 

Jaunumi Sabiedrība | 19. oktobris 2018 | 17:37

Māju vecākajiem un dzīvokļu īpašniekiem pastāstīja par renovācijas iespējām

17.oktobrī Daugavpils pilsētas domes konferenču zālē norisinājās seminārs dzīvokļu īpašniekiem un daudzdzīvokļu māju vecākajiem. Pasākumu organizēja Daugavpils dzīvokļu un komunālās saimniecības uzņēmums un Valsts finanšu institūcija „ALTUM”. Tēma: dzīvojamo māju energoefektivitātes projektu īstenošanas iespējas Daugavpilī.

Jāsaka, ka renovēt savus mājokļus Daugavpils daudzdzīvokļu mājās dzīvojošie īpašnieki nesteidzas. Renovētās mājas ir uz pirkstiem saskaitāmas.

Visas šīs mājas tika renovētas ar pašvaldības atbalstu. „Altum” programmā, kas paredz segt pusi no izdevumiem, Daugavpilī mājas pagaidām renovētas netika, taču divas mājas jau sadarbojas ar Valsts finanšu institūciju un dzīrumā uzsāks remontdarbus. Kopumā Latvijā „Altum” līdzfinansējuma saņemšanai iesniegti 403 projekti, 152 mājām finansējums jau ir piešķirts.

Speciālisti un renovēto māju iedzīvotāji apstiprina vienu faktu: ekonomija par siltumapgādi ir 45-50%. Papildus rodas arī iespēja pašiem izvēlēties apkures temperatūru, ēkas fasāde kļūst sakopta un skaista. Arī dzīvokļu cenas šādās mājās vidēji ir par 30% augstākas, nekā identiskās nerenovētās mājās.

Seminārā iedzīvotājiem stāstīja par procesa posmiem, nepieciešamām procedūrām un prasībām. Dzīvokļu īpašniekus un māju vecākos vairāk interesēja jautājuma tehniskā puse: materiālu izvēle un siltināšanas tehnoloģijas.

Visus jautājumus par renovācijas iespējām var uzdot organizācijai, kas apkalpo jūsu māju. Daugavpils Dzīvokļu un komunālās saimniecības uzņēmums sola palīdzību visu procedūras jautājumu risināšanā. Dzīvokļu īpašnieku uzdevums ir pieņemt lēmumu kopsapulcē.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Daugavpils
 

Daugavpils.lv

Pievienot komentāru