Intervijas

22 aprīlis

Vārda dienas:
Armanda, Armands

Horoskopi

Vērsis
21. aprīlis
- 20. maijs

Diemžēl, kāds no Vērša zīmes pārstāvjiem, var saskarties ar negodīgu cilvēku rīcību, kura, savukārt, radīs jūtamu sašutumu un apjukumu. Svarīgi neļauties ietekmēties no apkārtējām negācijām, turpināt iesākto un vairāk koncentrēties uz dzīves saulainajām lietām! Nav izslēgts, ka vajadzīgo morālo atbalstu un iedrošinājumu spēs sniegt otrā pusīte. Lieldienas zvaigznes iesaka pavadīt ģimeniskās noskaņās.

Pirmdiena
Nakts
5 .. 7 C
Rīts
9 .. 11 C
Diena
16 .. 18 C
Vakars
9 .. 11 C
Vējš
2 .. 4 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Ekonomika | 15. oktobris 2018 | 19:40

Daugavpilī dislocētajā “Binders” asfaltbetona rūpnīcā saražota miljonā tonna asfalta

Ceļu būves firmas SIA “Binders” mobilajā asfaltbetona rūpnīcā, kas šobrīd dislocēta Daugavpilī, oktobrī saražota miljonā tonna asfalta. Apjoms sasniegts 18 gadu laikā, kopš uzņēmuma rīcībā ir pārvietojama ražotne. 2012.gada oktobrī tā darbu sāka Daugavpilī, kur joprojām ražo asfaltēšanas materiālu uzņēmuma objektiem Latgales reģionā. Pirmais Daugavpilī saražotais asfalts 2012.gada 1.oktobrī tika ieklāts 18.Novembra ielā.

Miljonā asfalta tonna 11.oktobrī ieklāta Rēzeknes novada autoceļa Lūznava –Veczosna posmā, kur šobrīd notiek rekonstrukcijas darbi.
Atkarībā no uzņēmuma stratēģiskajiem plāniem, ražotnei līdz šim bijušas trīs dislokācijas vietas - Alojā, Ādažos un Daugavpilī, kur kopā saražotās produkcijas daudzums sasniedzis vienu miljonu tonnu. No šā apjoma 400 000 t asfaltbetona sešu gadu laikā saražots Daugavpilī.

Uzņēmuma speciālisti aprēķinājuši, ka ar miljons tonnām pietiek, lai noasfaltētu ceļu no Daugavpils līdz Berlīnei ar nosacījumu, ka asfalta kārta ir 4 cm bieza, bet ceļa platums ir 4 m.

Sešu gadu laikā ar rūpnīcas produkciju noasfaltētas vairākas ielas, ceļi un laukumi gan Daugavpilī, gan citviet Latgales reģionā. Ar ražotnes produkciju šajā periodā kopumā īstenoti septiņpadsmit Daugavpils pašvaldības projekti. “Binders” asfalta segums ieklāts 18.Novembra, Komunālajā, Daugavas, Liepājas ielā, kā arī Ventas, Vidzemes, Rūpniecības un A.Pumpura ielas posmos. Šogad produkcija ieklāta Smiltenes ielas divlīmeņu pārvada būvniecības projekta ietvaros, jaunās tramvaja līnijas būvniecības procesā, Viestura ielā u.c. objektos. Rēzeknē šogad jauns asfalta segums ieklāts Latgales un Daugavpils ielas posmā.
Latgales reģionā ar “Binders” asfaltbetona ražotnē izgatavoto asfaltu noasfaltēti vairāki apjomīgi autoceļa A13 Krievijas robeža (Grebņeva)-Rēzekne-Daugavpils-Lietuvas robeža (Medumi) posmi. Šogad asfalts ieklāts autoceļa P62 Krāslava-Preiļi-Madona gandrīz 12 km garā posmā no Steķiem līdz Atašienei u.c. objektos Latvijas austrumos.

Rūpnīca Daugavpilī tika uzstādīta, lai nodrošinātu kvalitatīva asfaltbetona ražošanu un izmantošanu ceļu būves objektos Latgales reģionā. Ražotnes teritorijā strādā arī ceļu būvmateriālu testēšanas laboratorija, kurā pārbauda ražošanas procesa izejvielas un saražoto materiālu.

Sešu gadu laikā, kopš rūpnīca atrodas Daugavpilī, tā ir tehniski pilnveidota un palielināts tās tehnoloģisko iespēju klāsts. Piemēram, ražošanas process jau otro sezonu notiek ar iekārtu, kas ļauj izmantot otrreizējo izejvielu – frēzēto asfaltu.

Interesanti, ka uzņēmuma “Binders” lielākajā asfaltbetona rūpnīcā, kas atrodas Vangažos, šogad jūlijā arī tika saražota miljonā tonna asfalta. Tur šis apjoms tika sasniegts 11 gadu laikā.
 

Binders

Pievienot komentāru