Intervijas

22 maijs

Vārda dienas:
Emīlija

Horoskopi

Ūdensvīrs
21. janvāris
- 18. februāris

Šonedēļ zvaigznes iesaka pārliecināties, ka veicamie darbi tiek paveikti pēc labākās sirdsapziņas. Saskarsmē ar kolēģiem atturies apspriest pārāk privātus jautājumus, saglabā pēc iespējas profesionālākas attiecības. Ja plāno uzsākt jaunas lietas, zini, ka tam piemērotāka būs nedēļas otrā puse. Savukārt, pirmdiena un otrdiena ir atbilstoša dažāda rakstura pārrunām, birokrātisku jautājumu kārtošanai. Nedēļa nogalē vairāk laika atlicini mīļotajam cilvēkam.

Trešdiena
Nakts
15 .. 17 C
Rīts
20 .. 22 C
Diena
24 .. 26 C
Vakars
19 .. 21 C
Vējš
2 .. 4 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Sabiedrība | 10. augusts 2018 | 19:09

Daugavpils pilsētas Sociālais dienests palīdz nodrošināt vides pieejamību personām ar invaliditāti

Visā pasaulē un arī Latvijā aizvien pieaug to iedzīvotāju skaits, kam ir pārvietošanās ierobežojumi. Lai viņi justos ērti, sabiedrībai ir jārūpējas par vides pielāgošanu šo cilvēku vajadzībām.

Daugavpilī pakāpeniski uzlabojas vides pieejamība personām, kuras pārvietojas ratiņkrēslos.
Pilsētas Sociālajā dienestā pastāvīgi griežas cilvēki ar lūgumu palīdzēt pielāgot viņu dzīvojamo namu un personīgā dzīvokļa vidi – uzbūvēt pandusus, uzstādīt pacēlājus, paplatināt durvju atveres utt.. Atbalsts tiek sniegts rindas kārtībā, ievērojot noteiktas prasības un nosacījumus.
 Šāda veida pakalpojumu sniegšana ir paredzēta tikai personām ar I un II grupas invaliditāti, kuri pārvietojas ratiņkrēslā. Sociālajā dienestā ir jāiesniedz ergoterapeita atzinums, ģimenes ārsta izsniegts izraksts no medicīniskās kartes ar rekomendācijām, īpašuma tiesības apliecinošs dokuments.
Ir nepieciešama arī mājas iedzīvotāju piekrišana pandusa vai pacēlāja no 1. uz 2. stāvu uzstādīšanai. DzKSU palīdz organizēt mājas iemītnieku kopsapulci un savākt nepieciešamo parakstu skaitu, lai šis pakalpojums tiktu nodrošināts. 

Daugavpilī Jātnieku ielā 88 pēc šīs programmas jau ir uzbūvēts panduss. Mājā, kura atrodas Jātnieku ielā 89 divās kāpņu telpās un Šaurā ielā 28, ir uzstādīti pacēlāji.
Sīkāka informācija par šī pakalpojuma sniegšanas kārtību ir pieejama Sociālā dienesta mājas lapā www.socd.lv sadaļā ,,Sociālā palīdzība” vai individuāli griežoties Sociālajā dienestā Vienības ielā 8, 11. kabinetā.

Daugavpils
 

Daugavpils.lv

Pievienot komentāru