Intervijas

16 augusts

Vārda dienas:
Astra, Astrīda

Horoskopi

Zivis
19. februāris
- 20. marts

Centies apzināties galvenās prioritātes, nejauc svarīgās lietas ar nenozīmīgākām. Sirds lietās nekļūsti pārlieku pielaidīgs, citādi partneris var sākt “kāpt tev uz galvas”. Tieši spēja panākt balansu starp tavām un mīļotā vēlmēm padarīs attiecības noturīgākas un pilnīgākas. Darba jomā turpināsi iesāktās lietas, meklēsi iespējas paplašināt esošās sadarbības. Šī nedēļa veiksmīgāka tiem Zivs zīmes pārstāvjiem, kuri saistīti ar izklaides biznesu, mākslu un tirdzniecību.

Trešdiena
Nakts
18 .. 20 C
Rīts
18 .. 20 C
Diena
22 .. 24 C
Vakars
17 .. 19 C
Vējš
4 .. 6 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

06.oktobrī notiks 13. Saeimas vēlēšanas. Vai Jūs plānojat doties balsot?

 

Jaunumi Sabiedrība | 10. augusts 2018 | 19:09

Daugavpils pilsētas Sociālais dienests palīdz nodrošināt vides pieejamību personām ar invaliditāti

Visā pasaulē un arī Latvijā aizvien pieaug to iedzīvotāju skaits, kam ir pārvietošanās ierobežojumi. Lai viņi justos ērti, sabiedrībai ir jārūpējas par vides pielāgošanu šo cilvēku vajadzībām.

Daugavpilī pakāpeniski uzlabojas vides pieejamība personām, kuras pārvietojas ratiņkrēslos.
Pilsētas Sociālajā dienestā pastāvīgi griežas cilvēki ar lūgumu palīdzēt pielāgot viņu dzīvojamo namu un personīgā dzīvokļa vidi – uzbūvēt pandusus, uzstādīt pacēlājus, paplatināt durvju atveres utt.. Atbalsts tiek sniegts rindas kārtībā, ievērojot noteiktas prasības un nosacījumus.
 Šāda veida pakalpojumu sniegšana ir paredzēta tikai personām ar I un II grupas invaliditāti, kuri pārvietojas ratiņkrēslā. Sociālajā dienestā ir jāiesniedz ergoterapeita atzinums, ģimenes ārsta izsniegts izraksts no medicīniskās kartes ar rekomendācijām, īpašuma tiesības apliecinošs dokuments.
Ir nepieciešama arī mājas iedzīvotāju piekrišana pandusa vai pacēlāja no 1. uz 2. stāvu uzstādīšanai. DzKSU palīdz organizēt mājas iemītnieku kopsapulci un savākt nepieciešamo parakstu skaitu, lai šis pakalpojums tiktu nodrošināts. 

Daugavpilī Jātnieku ielā 88 pēc šīs programmas jau ir uzbūvēts panduss. Mājā, kura atrodas Jātnieku ielā 89 divās kāpņu telpās un Šaurā ielā 28, ir uzstādīti pacēlāji.
Sīkāka informācija par šī pakalpojuma sniegšanas kārtību ir pieejama Sociālā dienesta mājas lapā www.socd.lv sadaļā ,,Sociālā palīdzība” vai individuāli griežoties Sociālajā dienestā Vienības ielā 8, 11. kabinetā.

Daugavpils
 

Daugavpils.lv

Pievienot komentāru