Intervijas

14 decembris

Vārda dienas:
Auseklis, Gaisma

Horoskopi

Ūdensvīrs
21. janvāris
- 18. februāris

Tevi interesēs ar dažādām novitātēm, inovācijām saistītais. Šī ir veiksmīga nedēļa, lai papildinātu savas zināšanas, veidotu saikni ar līdzīgi domājošajiem. Ja tev kārtojami, kādi juridiskie jautājumi, esi uzmanīgs, labāk ļauj, lai tev palīdz šīs jomas profesionālis. Kur tev palīdzība pavisam noteikti nebūs vajadzīga, tas ir sabiedriskajās aktivitātēs. Tu lieliski pratīsi rast saikni ar apkārtējiem, ģenerēsi jaunas idejas, būsi kā iedvesmotājs citiem.

Piektdiena
Nakts
.. -2 C
Rīts
-2 .. -4 C
Diena
-1 .. -3 C
Vakars
-2 .. -4 C
Vējš
3 .. 5 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

06.oktobrī notiks 13. Saeimas vēlēšanas. Vai Jūs plānojat doties balsot?

 

Jaunumi Latvija | 12. jūlijs 2018 | 20:05

Eiropas Centrālā banka anulējusi likvidējamās «ABLV Bank» licenci

Eiropas Centrālās banka (ECB) trešdien,11.jūlijā, pieņēmusi lēmumu anulēt likvidējamai AS "ABLV Bank" kredītiestādes licenci. Licences anulēšana ir viens no bankas pašlikvidācijas plānā paredzētajiem soļiem, informē "ABLV Bank" un Latvijas Finanšu un kapitāla tirgus komisijā (FKTK).

Līdz ar šo ECB lēmumu banka pārtrauc dalību maksājumu un norēķinu sistēmā TARGET 2. Turpmāk nebūs iespēja veikt tiešos maksājumus uz kontiem, kuru IBAN (International Bank Account Number) numurā ir iekļauts AIZK. Tāpat ar ceturtdienu, 12.jūliju, tiek slēgti visi klientu atvērtie norēķinu konti "ABLV Bank", informē bankā.

Lai nodrošinātu nepieciešamos norēķinus likvidācijas procesā, likvidējamā "ABLV Bank" ir atvērusi norēķinu kontus citās kredītiestādēs.

Klienti un sadarbības partneri tiks informēti par jauniem maksājumu rekvizītiem, norāda bankā.

FKTK iesniegumu par bankas kā kredītiestādes licences anulēšanu ECB iesniedza šā gada 12.jūnijā — dienā, kad FKTK akceptēja bankas pašlikvidāciju un banka kļuva par likvidējamu akciju sabiedrību. ECB pieņemtais lēmums stājās spēkā 11.jūlijā plkst. 24 pēc Latvijas laika.

"Šis ir plānots un likumsakarīgs solis bankas pašlikvidācijas procesā, un tas nekādā veidā neietekmē pašlikvidācijas procesa gaitu.

FKTK turpina pašlikvidācijas procesa uzraudzību saskaņā ar iepriekš apstiprināto plānu un kārtību," uzsver FKTK priekšsēdētājs Pēters Putniņš.

Banku uzraugs norāda, ka turpinās kreditoru prasību iesniegšana, kas sākās 18.jūnijā līdz ar attiecīgu likvidatora paziņojumu oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis". Kreditori savas prasības var pieteikt trīs mēnešu laikā – līdz 18.septembrim.

Tāpat licences anulēšana neatceļ aizņēmēju pienākumu turpināt segt savas saistības. Tādēļ "ABLV Bank" aicina klientus veikt maksājumus saistību izpildei bankas mājaslapā www.ablv.com un internetbankā norādītajā kārtībā, informē bankā.

"FKTK kontrolēts brīvprātīgs bankas likvidācijas process ir risinājums, kas nodrošina visplašāko FKTK iesaisti un kontroles īstenošanu – FKTK turpmāk visā procesa gaitā pārraudzīs bankas aktīvu pārvaldīšanu un veicamos pārdošanas darījumus," teikts banku uzrauga paziņojumā.
 

FKTK pārstāve Ieva Upleja piebilda, ka pašlaik vēl tiek izstrādāts detalizētais bankas pašlikvidācijas plāns.

KONTEKSTS:

"ABLV Bank" akcionāri ārkārtas sapulcē 26.februārī pieņēma lēmumu par pašlikvidāciju pēc reputācijas problēmām, ko komercbanka piedzīvoja pēc tam, kad ASV paziņoja par "ABLV Bank" iespējamu iesaisti naudas legalizēšanas shēmās. Banka šos pārmetumus noliedz. "ABLV Bank" marta sākumā FKTK iesniedza pašlikvidācijas plānu. Iesnieguma projektu sagatavoja bankas akcionāru sapulces ievēlētie likvidatori. Plānu FKTK akceptēja 12.jūnijā.

LSM
 

LSM

Pievienot komentāru