Intervijas

18 jūlijs

Vārda dienas:
Rozālija, Roze

Horoskopi

Vēzis
22. jūnijs
- 22. jūlijs

Pilnīgi iespējams, ka nedēļas sākumā atklāsi kādu sevis pieļautu kļūdu līdz šim paveiktajā un nu steigsi to pēc iespējas ātrāk novērst. Jūtamu atbalstu šajā var sniegt tuvākie kolēģi, taču tev jābūt uzmanīgam, kam un ko tu uztici! Sākot ar trešdienu, vairāk aktualizēsies ar atvasītēm saistīti jautājumi. Iespējams, palīdzēsi viņām tikt galā ar attiecību jautājumiem, citiem dzīves līkločiem. Pašam gribēsies ik pa laikam noslēgties no visiem un izbaudīt absolūtu mieru un klusumu.

Trešdiena
Nakts
20 .. 22 C
Rīts
22 .. 24 C
Diena
26 .. 28 C
Vakars
22 .. 24 C
Vējš
3 .. 5 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Vai jūs zināt kā veidojas pilsētas budžets un kur tas tiek izlietots?

 

Jaunumi Latvija | 8. jūlijs 2018 | 23:31

Mežaparkā notiek Dziesmu svētku noslēguma koncerts 'Zvaigžņu ceļā'

Delfi

Ar grandiozu koncertu "Zvaigžņu ceļā" Mežaparka Lielajā estrādē 8. jūlijā pulksten 20 izskan XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki. Piedāvājam izbaudīt koncerta aizkulišu atmosfēru video tiešraidē, kas tapusi sadarbībā ar LMT Viedtelevīziju, kā arī skaistākajās fotogrāfijās.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis svētku runā uzteica Dziesmu svētku kopkori, kas ir "tautas diženākais simbols - stiprs un varens". "Dziesmu svētku kopkoris - tie esam ne tikai mēs, šeit, Mežaparkā, Lielajā estrādē klātesoši, mūsu kopkoris ir visi Latvijas kultūrai piederīgie. Visi, kas šovakar ir kopā ar mums Latvijā un plašajā pasaulē! " sacīja Vējonis.

Savukārt kultūras ministre Dace Melbāre uzsvēra, ka katros Dziesmusvētkos tauta piepilda sevi ar jaunu enerģiju. Tāpat viņa uzrunā uzteica un pieminēja mūžības ceļos aizgājušoos goda virsdiriģentus, kā arī jaunos un daudzsološos virsdiriģentus.

Noslēguma koncerta ieceres pamatā ir iziešana pa Zvaigžņu ceļu caur vairākiem likteņa, vēstures, paaudžu un dabas lokiem un krustcelēm, lai beigās pa Piena ceļu atgrieztos mājās. Koncertā skanēs latviešu komponistu kora dziesmas un instrumentālie skaņdarbi.

Koncertā piedalās 16 500 jaukto, sieviešu, vīru un senioru koru dziedātāji, 1200 dejotāji un 1500 pūtēju orķestru mūziķi, solisti.

Koncerta virsdiriģenti – Kaspars Ādamsons, Aira Birziņa, Gints Ceplenieks, Ivars Cinkuss, Agita Ikauniece-Rimšēviča, Mārtiņš Klišāns, Sigvards Kļava, Māra Marnauza, Andrejs Mūrnieks, Māris Sirmais, Ints Teterovskis, Ilze Valce, Romāns Vanags, Goda virsdiriģenti - Terēzija Broka, Jānis Erenštreits, Andrejs Jansons, Juris Kļaviņš, Jēkabs Ozoliņš, Arvīds Platpers, Edgars Račevskis, Jānis Zirnis.

Pēc koncerta notiks nu jau tradicionālā Sadziedāšanās nakts, kurā piedalīties varēs ikviens apmeklētājs.

Delfi

Pievienot komentāru