Intervijas

14 decembris

Vārda dienas:
Auseklis, Gaisma

Horoskopi

Skorpions
24. oktobris
- 22. novembris

Tev aktualizēsies finansiālie jautājumi. Nav izslēgti papildus izdevumi saistībā ar ģimenes vajadzībām, atvasīšu ārpus skolas gaitām. Arī mājoklis, tā labiekārtošana var prasīt papildus ieguldījumus. Profesionālajā lauciņā būsi enerģisks, tieksies ieņemt līdera pozīcijas, izrādīsi iniciatīvu. Kāds Skorpions var ņemt dalību kādā ar transportu, loģistiku saistītā projektā. Nedēļas nogale būs kā radīta kopā būšanai ar ģimeni.

Piektdiena
Nakts
.. -2 C
Rīts
-2 .. -4 C
Diena
-1 .. -3 C
Vakars
-2 .. -4 C
Vējš
3 .. 5 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

06.oktobrī notiks 13. Saeimas vēlēšanas. Vai Jūs plānojat doties balsot?

 

Jaunumi Sabiedrība | 7. jūlijs 2018 | 15:17

Rēzeknē par pieciem miljoniem eiro labiekārtos Kovšu ezera apkārtni

Rēzeknē šogad plānots uzsākt kārtējo daudzmiljonu projektu. Šoreiz vairāk nekā piecus miljonus ieguldīs Kovšu ezera teritorijas un tam piegulošo ielu labiekārtošanā. Pašvaldība plāno ap ezeru izbūvēt promenādi, ierīkot kempingu, kā arī uzcelt kafejnīcu un citu infrastruktūru. Būvprojekts jau ir gatavs, un tagad tiek meklēts būvnieks.

Kovšu ezers – praktiski ir vienīgā ūdenstilpne Rēzeknē, uz kurieni vietējie dodas peldēties un atpūsties. Publiskā peldvieta, kas atrodas pilsētas nomalē, labiekārtota pieticīgi: daži soliņi, atkritumu urnas, trīs volejbola laukumi, ģērbtuves un neliels bērnu rotaļu laukums. Pludmales tās tradicionālā izpratnē tur nav, vietām vien nelielas pieejas ezeram.

Tuvāko gadu laikā Rēzeknē plānots gar apmēram 20 hektārus lielo ezeru izbūvēt vairākus kilometrus garu promenādi, kā arī citus objektus.

«Mēs nodalīsim promenādi no privātām teritorijām. Un privātpersonām nāksies sakārtot savas teritorijas, kas līdz šim brīdim bija tāda kā aizmugure, kur parasti glabā mantas, kuras nevēlas redzēt pie fasādes. Promenādes zonā parādīsies arī laipas, tādas kā laipu piestātnes. Būs arī kempings, plānojam arī izbūvēt tā saucamo laivu māju un arī pludmales zonā kafejnīcu ar skatu platformu,» pastāstīja Rēzeknes domes Attīstības pārvaldes vadītājs Georgijs Orlovs.

Provizoriski projekta izmaksas varētu būt aptuveni pieci miljoni eiro. Pašvaldība plāno 85% no nepieciešamā finansējuma piesaistīt no Eiropas Savienības fondiem. Vienlaicīgi ar Kovšu ezera parka izveidi tiks rekonstruētas arī divas ezeram piegulošās ielas.

Uzņēmuma «5. iela», kas veica ezera labiekārtošanas projekta izstrādi, arhitekts Ints Pujāts uzsver, ezers un tam piegulošā teritorija līdz šim bijusi piemirsta, liela daļa netiek izmantota vispār, vietām gar ezeru nemaz nav iespējams iziet.

Arhitekts norāda, ka būvniekiem izaicinājums būs arī ūdenstilpnes ģeoloģiskā struktūra: «Tur ir kūdra, melnzeme, purvs. Pamatā ir mīkstās gruntis. Sarežģīti būs ezera ģeoloģiskās struktūras dēļ. Jāizbūvē elektrība, kanalizācija.»

Tuvākajā laikā tiks izsludināts atkārtots iepirkums būvniecības darbiem. Pirmajā kārtā saņemta sūdzība, un pašvaldība ir papildinājusi būvapjomus un tehnisko specifikāciju. Pirmie darbi varētu tikt uzsākti jau šogad.

Jāpiemin, ka Rēzeknes dome paralēli strādā arī pie vēl viena vērienīga projekta, kas paredz Kovšu ezera krastā izbūvēt viesnīcu un SPA kompleksu. Tas varētu izmaksāt vēl deviņus miljonus eiro.

LSM

Pievienot komentāru