Intervijas

16 augusts

Vārda dienas:
Astra, Astrīda

Horoskopi

Jaunava
24. augusts
- 23. septembris

Jo skaidrāk apzināsies, ka nav vērts tērēt laiku, lai kādam pierādītu savu taisnību, jo ātrāk sāksi veltīt uzmanību patiesi svarīgām lietām. Saskarsmē ar apkārtējiem centies būt diplomātiskāks, atturēties no liekiem asumiem. Naudas lietas labāk kārtot trešdien vai ceturtdien. Savukārt pārējo laiku vari veltīt jaunu zināšanu apguvei, kontaktu dibināšanai un privāto attiecību jautājumu skaidrošanai.

Ceturtdiena
Nakts
15 .. 17 C
Rīts
16 .. 18 C
Diena
21 .. 23 C
Vakars
17 .. 19 C
Vējš
1 .. 3 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

06.oktobrī notiks 13. Saeimas vēlēšanas. Vai Jūs plānojat doties balsot?

 

Jaunumi Latvija | 12. jūnijs 2018 | 20:21

Olšūnu ziedošanas aizliegumu virzīs galīgajam lasījumam; donoru reģistrs būs nākamgad

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija galīgajam lasījumam virzījusi grozījumus Seksuālās un reproduktīvās veselības likumā, kas paredz aizliegumu nedzemdējušām sievietēm ziedot olšūnas. Šis jautājums iepriekš raisīja plašu rezonansi sabiedrībā.

Sociālo un darba lietu komisija otrdien pabeidza darbu pie grozījumiem likumā, pie kuriem darbs sākās jau 2014. gada izskaņā. Deputāti atbalstīja pēdējos divus priekšlikumus – viens no tiem paredz, ka tiks ieviests vienots dzimumšūnu donoru reģistrs, kura izveidošanas kārtību noteiks Ministru kabinets, bet otrs precizēs grozījumu pārejas noteikumus.

Kā paredz komisijā atbalstu guvušais priekšlikums, vienotu dzimumšūnu reģistru ieviesīs no 2019. gada jūlija.

Līdz šim Latvijā nav izveidots vienots un caurskatāms dzimumšūnu donoru reģistrs. Un, kā iepriekš uzsvēra Saeimas Sociālo un darba lietu komisija, viens no būtiskiem riskiem, kas saistīts ar donoru reģistra trūkumu, ir tas, ka nav iespējams kontrolēt jau šobrīd spēkā esošo likuma prasību par to, ka medicīniskā apaugļošanas rezultātā no viena donora dzimumšūnām dzimušo bērnu skaits valstī nedrīkst būt vairāk par trim.

Paredzēts, ka grozījumi Ministru kabineta noteikumos par vienotās veselības nozares elektroniskās informācijas sistēmu jeb e-veselību, kas izsludināti valsts sekretāru sanāksmē, nodrošinās centralizētu personas datu par dzimumšūnu ziedošanu apstrādi.

Likumprojekts bez aizliegumu nedzemdējušām sievietēm ziedot olšūnas paredz vēl virkni izmaiņu. Viens no atbalstu guvušajiem priekšlikumiem paredz, ka grūtniecei, kura vēlas mākslīgi pārtraukt grūtniecību, valsts nodrošina iespēju saņemt konsultāciju pie ģimenes ārsta vai cita speciālista, kurš būs apmācīts sniegt konsultāciju.

Delfi.lv

Pievienot komentāru