Intervijas

24 janvāris

Vārda dienas:
Krišs, Ksenija, Eglons

Horoskopi

Ūdensvīrs
21. janvāris
- 18. februāris

Pratīsi veiksmīgi sastrādāties ar līdzgaitniekiem, veidot jaunus biznesa kontaktus. Šī nedēļa ir kā radīta, lai dotos pieredzes apmaiņas braucienā, apmeklētu profesionālās pilnveidošanās kursus. Finansiālajā plānā tev var uzsmaidīt negaidīta veiksme. Ja tavā rīcībā parādās neplānoti ienākumi, esi taupīgāks ar tiem, neļauj mirkļa iegribām visu iztērēt. Ģimenes dzīvē tieksies pēc lielākas neatkarības.

Ceturtdiena
Nakts
-15 .. -17 C
Rīts
-16 .. -18 C
Diena
-11 .. -13 C
Vakars
-10 .. -12 C
Vējš
1 .. 3 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

06.oktobrī notiks 13. Saeimas vēlēšanas. Vai Jūs plānojat doties balsot?

 

Jaunumi Sabiedrība | 11. jūnijs 2018 | 21:19

Konkursā “Latvijas sakrālais mantojums” finansējumu saņems septiņas baznīcas

Publicitātes foto

Šī gada 31.maijā noslēdzās projektu konkurss “Latvijas sakrālais mantojums”, kuru rīko Rietumu Bankas labdarības fonds sadarbībā ar Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju ar mērķi saglabāt un restaurēt Latvijas sakrālās arhitektūras un mākslas pieminekļus. Šajā 2018.gadā, kas ir Eiropas Kultūras mantojuma gads, žūrijas komisija nolēma piešķirt finansējumu septiņām Latvijas baznīcām.

Šogad konkursa ietvaros atbalstu saņems Lestenes evaņģēliski luteriskā baznīca, kas finansējumu plāno izmantot kanceles restaurācijai, Palsmanes evaņģēliski luteriskā baznīca, kurai tiks restaurētas altārgleznas un sakristejas logi, Alojas evaņģēliski luteriskā baznīca – atbalsts tiks izmantots baznīcas ārdurvju restaurācijai, Jelgavas Sv. Simeona un Sv. Annas pareizticīgo katedrāle, kas savā konkursa pieteikumā norādījusi, ka vēlas atjaunot katedrāles sienas gleznojumu. Tāpat konkursa ietvaros tiks atbalstīts Kampišķu vecticībnieku kopienas lūgšanu nams, kuram nepieciešama logu restaurācija, Kuldīgas Svētās Trīsvienības Romas katoļu baznīca – finansējums tiks izmantots baznīcas sakrālo priekšmetu uzglabāšanas skapja restaurācijai. Savukārt Silenes Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas Romas katoļu baznīcā tiks restaurēta ''Jēzus Ģetzemanes dārzā'' glezna.

Konkurss “Latvijas sakrālais mantojums” noris jau septīto gadu un tā pastāvēšanas laikā atbalstu restaurācijas darbiem līdz šim jau ir saņēmušas vairāk nekā 40 baznīcas, finansējumu saņemot tādiem nolūkiem kā vitrāžu, kroņlukturu, ērģeļu un altārgleznu restaurācijai, neatliekamiem remonta darbiem, kupolu un baznīcas gaiļu restaurācijai u.c. Žūrijas komisija, kuras sastāvā ir Rietumu Bankas labdarības fonda pārstāvji un Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas pārstāvji, konkursa ietvaros izskata pieteikumus gan par dievnamu ēku, torņu un kupolu restaurācijas darbiem, gan arī atsevišķu unikālu interjera objektu saglabāšanu, kā altārgleznas, lustras, kroņlukturi un neatliekamiem remonta darbiem. Kopējais konkursa finansējuma apjoms šogad ir 25 000 EUR.

“Kad mēs iesākām šo konkursu vairākus gadus atpakaļ, mēs uzreiz nozīmējām tā prioritātes. Un viena no galvenajām prioritātēm ir atbalstīt dažādas baznīcas, dažādu konfesiju projektus visā Latvijā. Ir svarīgi apzināties, ka mums ir daudz patiešām vērtīgu sakrālās kultūras pieminekļu, un to saglabāšanai un restaurācijai dažreiz nav nepieciešami lieli ieguldījumi, toties tie noteikti ir jāizdara. Tāpēc kopējo visai ievērojamo finansējuma summu mēs cenšamies dalīt tā, lai realizētu pēc iespējas vairāk būtisku projektu visos valsts reģionos. Manuprāt, pateicoties tieši šādai pieejai mūsu konkurss ir kļuvis plaši zināms un gaidīts notikums”, uzskata Rietumu Bankas labdarības fonda valdes priekšsēdētāja Inga Šīna.
Šogad Rietumu Bankas labdarības fonda un Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas organizētais konkurss ir daļa no Eiropas Kultūras mantojuma gada, kā uzmanības centrā ir kultūras mantojums, tā daudzveidība un vērtības. Tādējādi ikviens ir aicināts iesaistīties, lai kultūras mantojums ir labāk sargāts, novērtēts, saudzēts, lietots un izprasts. Eiropas Kultūras mantojuma gads ir Eiropas Parlamenta un Eiropas Savienības Padomes iniciatīva nolūkā veicināt Eiropas kultūras mantojumu kā vērtību sabiedrībai, dalīties ar to kā kopīgu resursu, veidot izpratni par kopējo vēsturi un vērtībām, stiprināt piederības sajūtu kopīgai Eiropas telpai, kā arī pievērst uzmanību kultūras mantojuma saglabāšanas aktuālajiem jautājumiem. Šobrīd Eiropas Kultūras mantojuma gada kalendārā iekļauti 28 notikumi.
Vairāk par Eiropas Kultūras mantojuma gadu var uzzināt šeit - http://www.mantojums2018.lv/, savukārt par konkursu “Latvijas Sakrālais mantojums” vairāk uzziniet Rietumu Bankas labdarības fonda mājas lapā www.rblf.lv.

Par projektu konkursu “Latvijas sakrālais mantojums

Rietumu Bankas labdarības fonds rīko projektu konkursu “Latvijas sakrālais mantojums” kopš 2012. gada. Šo gadu laikā atbalsts sniegts vairāk nekā 40 baznīcām visā Latvijā. Kopējā atbalsta summa pārsniedz 160 000 EUR. Konkursa rezultātā Rietumu Bankas labdarības fonds 2017.gadā piešķīra finansējumu šādām baznīcām: Piltenes evaņģēliski luteriskā baznīca, Viļānu sv. Erceņģeļa Miķeļa Romas katoļu baznīca, Viļakas Vissvētās Jēzus Sirds Romas katoļu baznīca, Rūjienas Svētā Bērtuļa evaņģēliski luteriskā draudze, Jersikas Kristus Apskaidrošanās pareizticīgo baznīca, Liepājas vecticībnieku draudze, Dignājas evaņģēliski luteriskā baznīca.


Par “Rietumu Bankas labdarības fondu”

Rietumu Bankas labdarības fonds dibināts 2007. gada 13. aprīlī ar mērķi veicināt filantropiju un mecenātismu Latvijā, atbalstot sociāli atbildīgu rīcību un sabiedriska labuma mērķu sasniegšanu. Labdarības fonds iezīmē Rietumu Bankas nopietno nostāju labdarības jomā, vēlmi palīdzēt sabiedrībai, sekmēt tās garīgo izaugsmi. Fonda prioritātes ir atbalsts sociālām problēmām, tajā skaitā medicīnai, bērniem un jauniešiem, izglītībai un zinātnei, mākslai un kultūrai.
 

Preses relīze

Pievienot komentāru