Intervijas

23 oktobris

Vārda dienas:
Daina, Dainida, Dainis

Horoskopi

Auns
21. marts
- 20. aprīlis

Pateicoties tavai apsviedībai un komunicēšanās prasmēm, īsā laika posmā atradīsi saikni ar jauniem sadarbības partneriem un spēsi pilnveidot jau esošās. Nedēļa piemērota arīdzan jaunu zināšanu apguvei, ārzemju komandējumiem, kā arī ar tirdzniecību saistītiem projektiem. Šonedēļ lieti noderēs tev raksturīgais enerģiskums un apsviedība. Nedēļas nogalē vari veltīt laiku saviem vaļaspriekiem.

Otrdiena
Nakts
4 .. 6 C
Rīts
3 .. 5 C
Diena
6 .. 8 C
Vakars
3 .. 5 C
Vējš
3 .. 5 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

06.oktobrī notiks 13. Saeimas vēlēšanas. Vai Jūs plānojat doties balsot?

 

Jaunumi Latvija | 7. jūnijs 2018 | 20:36

Pirmo reizi Latvijā izņem plaušu ar diviem ļaundabīgiem audzējiem

Pirmo reizi Latvijā ir notikusi operācija, kurā kādai 76 gadus vecai pacientei caur nelielu griezienu izņemta plauša ar diviem ļaundabīgiem audzējiem, vēsta Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca, kurā operācija veikta.

Operācija ilga 2,5 stundas, un tajā piedalījās četri mediķi.

Pacientei veidojumi labajā plaušā bija atklāti, veicot obligātās veselības pārbaudes. Sieviete savā cienījamajā vecumā aizvien strādāja un bija aktīva. Viņa arī par nopietnām veselības problēmām nesūdzējās. Ilgstošo klepu viņa nebija uzskatījusi par svarīgu iemeslu ārsta apmeklēšanai.

Tomēr pārbaudēs, rentgenā viņai labajā plaušā bija konstatēti jaunveidojumi. Tāpēc, izmantojot „zaļo koridoru” jeb audzēju primārās diagnostikas sistēmu, kundze diagnozes precizēšanai tika nosūtīta uz Austrumu slimnīcas „Tuberkulozes un plaušu slimību centru”.

Ķirurgs Ints Siliņš stāsta, ka pacientei vienā plaušā bija attīstījušies divi plakanšūnu vēži, kas ir visai reti sastopams gadījums. Tā kā viens audzējs atradās plaušas augšējā daivā, bet otrs – apakšējā daivā, torakālo ķirurgu konsīlijā par vienīgo risinājumu tika atzīta visas labās plaušas izņemšana kopā ar tuvējiem limfmezgliem. Pacientes cienījamā vecuma dēļ ķirurgi izšķīrās par mazinvazīvas jeb iespējami saudzīgas operācijas veikšanu caur nelielu griezienu, jo klasiska operācija, kuras laikā plaši atver krūškurvi, kundzei varēja izrādīties pārāk smags pārbaudījums.

Slimā plauša tika izņemta caur aptuveni četrus centimetrus lielu griezienu, ievadot krūškurvī speciālus instrumentus un miniatūru videokameru. Ķirurgi veica visas nepieciešamās manipulācijas, raugoties monitorā. Operācija un pēcoperācijas periods noritēja veiksmīgi, un pašlaik paciente jau devusies mājās.

Siliņš uzsver, ka pacientei tagad ir dota iespēja dzīvot ilgāk. Ārpus plaušām vēzis vēl nebija paspējis izplatīties. Viņš arī piebilst, ka “maratonu kundze skriet vairs nevarēs, taču plaušas trūkums neliedz dzīvot relatīvi normālu dzīvi”.

LSM

Pievienot komentāru