Intervijas

16 augusts

Vārda dienas:
Astra, Astrīda

Horoskopi

Ūdensvīrs
21. janvāris
- 18. februāris

Pirms kādam ko stāsti, pārliecinies, ka tavā rīcībā esošā informācija ir korekta, citādi vari iemantot pļāpas slavu. Nedēļas sākumā zvaigznes iesaka atturēties no lietišķu jautājumu risināšanas, šis brīdis vairāk piemērots radošām lietām. Savukārt, sākot no ceturtdienas, esi piesardzīgāks pie auto stūres, kā arī neļaujies sakāpinātām emocijām, sarunājoties ar mājiniekiem. Nedēļas nogalē ieteicama atpūta mājīgā atmosfērā, skaļi masu pasākumi šoreiz nebūs domāti tev.

Ceturtdiena
Nakts
15 .. 17 C
Rīts
16 .. 18 C
Diena
21 .. 23 C
Vakars
17 .. 19 C
Vējš
1 .. 3 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

06.oktobrī notiks 13. Saeimas vēlēšanas. Vai Jūs plānojat doties balsot?

 

Jaunumi Latvija | 7. jūnijs 2018 | 20:36

Pirmo reizi Latvijā izņem plaušu ar diviem ļaundabīgiem audzējiem

Pirmo reizi Latvijā ir notikusi operācija, kurā kādai 76 gadus vecai pacientei caur nelielu griezienu izņemta plauša ar diviem ļaundabīgiem audzējiem, vēsta Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca, kurā operācija veikta.

Operācija ilga 2,5 stundas, un tajā piedalījās četri mediķi.

Pacientei veidojumi labajā plaušā bija atklāti, veicot obligātās veselības pārbaudes. Sieviete savā cienījamajā vecumā aizvien strādāja un bija aktīva. Viņa arī par nopietnām veselības problēmām nesūdzējās. Ilgstošo klepu viņa nebija uzskatījusi par svarīgu iemeslu ārsta apmeklēšanai.

Tomēr pārbaudēs, rentgenā viņai labajā plaušā bija konstatēti jaunveidojumi. Tāpēc, izmantojot „zaļo koridoru” jeb audzēju primārās diagnostikas sistēmu, kundze diagnozes precizēšanai tika nosūtīta uz Austrumu slimnīcas „Tuberkulozes un plaušu slimību centru”.

Ķirurgs Ints Siliņš stāsta, ka pacientei vienā plaušā bija attīstījušies divi plakanšūnu vēži, kas ir visai reti sastopams gadījums. Tā kā viens audzējs atradās plaušas augšējā daivā, bet otrs – apakšējā daivā, torakālo ķirurgu konsīlijā par vienīgo risinājumu tika atzīta visas labās plaušas izņemšana kopā ar tuvējiem limfmezgliem. Pacientes cienījamā vecuma dēļ ķirurgi izšķīrās par mazinvazīvas jeb iespējami saudzīgas operācijas veikšanu caur nelielu griezienu, jo klasiska operācija, kuras laikā plaši atver krūškurvi, kundzei varēja izrādīties pārāk smags pārbaudījums.

Slimā plauša tika izņemta caur aptuveni četrus centimetrus lielu griezienu, ievadot krūškurvī speciālus instrumentus un miniatūru videokameru. Ķirurgi veica visas nepieciešamās manipulācijas, raugoties monitorā. Operācija un pēcoperācijas periods noritēja veiksmīgi, un pašlaik paciente jau devusies mājās.

Siliņš uzsver, ka pacientei tagad ir dota iespēja dzīvot ilgāk. Ārpus plaušām vēzis vēl nebija paspējis izplatīties. Viņš arī piebilst, ka “maratonu kundze skriet vairs nevarēs, taču plaušas trūkums neliedz dzīvot relatīvi normālu dzīvi”.

LSM

Pievienot komentāru