Intervijas

18 jūnijs

Vārda dienas:
Alberts, Madis

Horoskopi

Auns
21. marts
- 20. aprīlis

Šonedēļ labāk atlikt dažādu interjera priekšmetu, apģērbu iegādi. Vairāk laika velti ģimenei, attiecībām ar mīļoto. Darba lietās centies paveikt vienu lietu līdz galam un tikai tad ķerties klāt kam citam. Saskarsmē ar bosu, esi apdomīgāks ar solījumiem, necenties izlikties zinošākas, varošāks nekā patiesībā esi. Jāņos būsi labā omā, centīsies kā pratīsi, lai tiktu galā ar namatēva pienākumiem.

Trešdiena
Diena
21 .. 23 C
Vakars
19 .. 21 C
Vējš
1 .. 3 m/s
Ceturtdiena
Nakts
15 .. 17 C
Rīts
16 .. 18 C
Vējš
1 .. 3 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Vai jūs zināt kā veidojas pilsētas budžets un kur tas tiek izlietots?

 

Jaunumi Latvija | 7. jūnijs 2018 | 20:36

Pirmo reizi Latvijā izņem plaušu ar diviem ļaundabīgiem audzējiem

Pirmo reizi Latvijā ir notikusi operācija, kurā kādai 76 gadus vecai pacientei caur nelielu griezienu izņemta plauša ar diviem ļaundabīgiem audzējiem, vēsta Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca, kurā operācija veikta.

Operācija ilga 2,5 stundas, un tajā piedalījās četri mediķi.

Pacientei veidojumi labajā plaušā bija atklāti, veicot obligātās veselības pārbaudes. Sieviete savā cienījamajā vecumā aizvien strādāja un bija aktīva. Viņa arī par nopietnām veselības problēmām nesūdzējās. Ilgstošo klepu viņa nebija uzskatījusi par svarīgu iemeslu ārsta apmeklēšanai.

Tomēr pārbaudēs, rentgenā viņai labajā plaušā bija konstatēti jaunveidojumi. Tāpēc, izmantojot „zaļo koridoru” jeb audzēju primārās diagnostikas sistēmu, kundze diagnozes precizēšanai tika nosūtīta uz Austrumu slimnīcas „Tuberkulozes un plaušu slimību centru”.

Ķirurgs Ints Siliņš stāsta, ka pacientei vienā plaušā bija attīstījušies divi plakanšūnu vēži, kas ir visai reti sastopams gadījums. Tā kā viens audzējs atradās plaušas augšējā daivā, bet otrs – apakšējā daivā, torakālo ķirurgu konsīlijā par vienīgo risinājumu tika atzīta visas labās plaušas izņemšana kopā ar tuvējiem limfmezgliem. Pacientes cienījamā vecuma dēļ ķirurgi izšķīrās par mazinvazīvas jeb iespējami saudzīgas operācijas veikšanu caur nelielu griezienu, jo klasiska operācija, kuras laikā plaši atver krūškurvi, kundzei varēja izrādīties pārāk smags pārbaudījums.

Slimā plauša tika izņemta caur aptuveni četrus centimetrus lielu griezienu, ievadot krūškurvī speciālus instrumentus un miniatūru videokameru. Ķirurgi veica visas nepieciešamās manipulācijas, raugoties monitorā. Operācija un pēcoperācijas periods noritēja veiksmīgi, un pašlaik paciente jau devusies mājās.

Siliņš uzsver, ka pacientei tagad ir dota iespēja dzīvot ilgāk. Ārpus plaušām vēzis vēl nebija paspējis izplatīties. Viņš arī piebilst, ka “maratonu kundze skriet vairs nevarēs, taču plaušas trūkums neliedz dzīvot relatīvi normālu dzīvi”.

LSM

Pievienot komentāru