Intervijas

16 augusts

Vārda dienas:
Astra, Astrīda

Horoskopi

Vēzis
22. jūnijs
- 22. jūlijs

Ja vien ticēsi sev un būsi maķenīt enerģiskāks, spēsi paveikt turpat vai neiespējamo! Pateicoties savai intuīcijai un apķērībai, spēsi izmantot likteņa radītās iespējas, tādejādi uzlabojot savu materiālo stāvokli. Šonedēļ aktuāli būs ne tikai darba, bet arī privātās dzīves jautājumi. Kādam Vēzim tas var nozīmēt stāšanos laulībā, citam ģimenes pieauguma plānošanu. Saskarsmē ar mīļoto valdīs patīkama sapratne.

Trešdiena
Nakts
18 .. 20 C
Rīts
18 .. 20 C
Diena
22 .. 24 C
Vakars
17 .. 19 C
Vējš
4 .. 6 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

06.oktobrī notiks 13. Saeimas vēlēšanas. Vai Jūs plānojat doties balsot?

 

Jaunumi Sabiedrība | 16. maijs 2018 | 23:40

Līvānu novadā pirmajā reisā autobusā pēc pieprasījuma – viens pasažieris

Publicitātes foto

Līvānu novadā trešdien, 16.maijā, transporta pēc pieprasījuma pirmajā braucienā maršrutā Nr.6950 Līvāni-Mežancāni-Līvāni devies viens pasažieris, LSM.lv informēja Autotransporta direkcijas Sabiedriskā transporta plānošanas nodaļas vadītājs Jānis Lagzdons.

Viņš Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena" klāstīja, ka no trešdienas Līvānu novadā sākts pilotprojekts – maršrutā Līvāni-Mežancāni-Līvāni reizi nedēļā dosies transports pēc pieprasījuma, bet šie reisi tiks izpildīti tikai tad, ja pasažieris vismaz 24 stundas pirms brauciena būs piezvanījis SIA "Jēkabpils autobusu parks" un pieteicis braucienu.

Lagzdons norādīja, ka saskaņā ar pārvadātāja sniegto informāciju viens pasažieris esot pieteicies un esot devies braucienā. Tādējādi pirmais reiss šajā maršrutā esot noticis.

Iespējams, pasažieru būs vairāk, kad cilvēkiem būs pieejama plašāka informācija par jauno pakalpojumu - transports pēc pieprasījuma.

Līvānu novada domes priekšsēdētājs Andris Vaivods Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena" atzina, ka visu informāciju par pirmo braucienu šajā maršrutā pašvaldība saņēmusi samērā vēlu – pēdējā saņemta pagājušajā piektdienā. Līdz ar to iedzīvotāji neesot zinājuši nedz maršruta numuru, nedz arī izbraukšanas laiku.

Pēc Vaivoda teiktā, pašvaldība iepriekš informējusi iedzīvotājus, ka šāds pakalpojums būs pieejams. Tagad nolemts sagatavot plašāku skaidrojumu, kas tiks iesniegts katrā mājā.

Šāds skaidrojums vajadzīgs, jo iedzīvotāji gados baidoties pieteikt transportu, jo viņi satraucas par sekām gadījumā, ja viņi veselības vai kādu citu problēmu dēļ nevarēs doties braucienā.

Lagzdons klāstīja, ka pilotprojekts ilgs četrus mēnešus – līdz septembrim, un tā laikā tiks noskaidrots, vai šāds maršruts ir pieprasīts un saglabājams. "Perspektīvā skatāmies, ka šādu maršrutu būs arvien vairāk," teica Autotransporta direkcijas pārstāvis.

Gadījumā, ja šis pakalpojums nebūs pieprasīts, tad alternatīva ir maršruta slēgšana vai reisu skaita samazināšana.

KONTEKSTS:

Valdība pagājušā gada rudenī apstiprināja kārtību sabiedriskā transporta pakalpojuma pēc pieprasījuma nodrošināšanai un organizēšanai teritorijās ar mazu apdzīvotības blīvumu, kur bieži vien ir slikti rentabilitātes rādītāji sakarā ar mazu autobusu piepildījumu.

Transports pēc pieprasījuma iecerēts kā risinājums tam, lai saglabātu iedzīvotājiem mobilitātes iespējas arī mazapdzīvotās teritorijās apstākļos, kad ik gadu samazinās iedzīvotāju skaits un apdzīvotības blīvums, kā arī lai efektīvāk izlietotu valsts budžeta līdzekļus, samazinot zaudējumus sevišķi nerentablajos maršrutos.

Pakalpojumu nodrošinās pēc pasažieru pieprasījuma, tas ir, ja uz to būs nopirkta biļete vai brauciens būs iepriekš pieteikts. Reisu pēc pieprasījuma pasažieris varēs pieteikt 24 stundas pirms reisa izpildes uzsākšanas. Šādu sabiedriskā transporta pārvadājumu nodrošinās, ja braucienam pieteicies vismaz viens cilvēks.

Reģionālajā maršrutu tīklā kopumā ir ap 1100 maršrutu un vairāk nekā 7600 reisu. Aptuveni 14% reisu valsts dotāciju segums pār izdevumiem pārsniedz 85%, kas nozīmē, ka ikdienā tajos tiek pārvadāts ļoti neliels pasažieru skaits.

LSM 

Pievienot komentāru