Intervijas

24 janvāris

Vārda dienas:
Krišs, Ksenija, Eglons

Horoskopi

Dvīņi
21. maijs
- 21. jūnijs

Nedēļas sākumā ieteicams atlikt valsts iestāžu apmeklējumu, kā arī vairīties kārtot ar nekustamo īpašumu saistītās lietas. Daudz labāk padosies ikdienišķi darbi, saimnieciskas aktivitātes. Sākot ar trešdienu, vari aiz vien vairāk laika un uzmanības veltīt nopietnākiem, atbildīgākiem darbiem. Slēdzot līgumus, pārliecinies, ka esi pareizi izpratis darījuma nosacījumus, pamanījis visu to, kas rakstīts ar maziem burtiem. Privātās lietas šonedēļ var novirzīties otrajā plānā.

Ceturtdiena
Nakts
-15 .. -17 C
Rīts
-16 .. -18 C
Diena
-11 .. -13 C
Vakars
-10 .. -12 C
Vējš
1 .. 3 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

06.oktobrī notiks 13. Saeimas vēlēšanas. Vai Jūs plānojat doties balsot?

 

Jaunumi Kultūra | 15. maijs 2018 | 19:29

Muzeju nakts Daugavpils cietoksnī!

Kārtējo reizi Daugavpilī norisināsies viena no interesantākajām naktīm šajā gadā – Muzeju nakts, kuras tēma šogad ir “Šūpulis”! Arī Daugavpils cietoksnis vērs savus vārtus visiem zināšanu un piedzīvojumu meklētājiem!

Pasākuma ietvaros cietoksnī būs iespējams ne tikai pastaigāties ar lukturīšiem pa galveno valni vai ienākt kazemātos, bet arī apskatīt dažas vēsturiskās ēkas, kuras ikdienā nav pieejamas cietokšņa viesiem.

No 18.00 būs iespējams apskatīt fotogrāfiju ekspozīciju “Latgales simtgades ainavu ceļi jauniešu acīm” pie kara hospitāļa ēkas fasādes (Hospitāļu iela 6).

No 19.00 līdz 24.00 kara hospitāļa kapelas telpās būs iespējams iepazīties ar vēsturisko fotogrāfiju ekspozīciju “Starpkaru posms Daugavpils cietoksnī”, kā arī pati vēsturiskā kara hospitāļa ēka būs pieejama apskatei. (Hospitāļu iela 6).

19.30 un 20.00 30 minūšu lekcija par Jāņa Baloža biogrāfiju, pieminot viņa karjeras šūpuli – dienestu Dvinskas (Daugavpils) cietoksnī. 19.30 – latviešu valodā, 20.00 krievu valodā kara hospitāļa vēsturiskās kapelas telpā (Hospitāļa ielā 6).

No 19.00 līdz 23.00 cietokšņa aizsarggrāvī, Daugavpils sikspārņu centra teltī, būs iespējams uzzināt par cietokšņa dabu un vērot aizsarggrāvja iemītniekus.

No 18.00 norisināsies visdažādākie pasākumi, kas būs saistīti ar Muzeju nakts grandiozo kulmināciju – Martas balli!

Kā arī Muzeju nakts ietvaros cietoksnī būs atvērtas pulvera noliktavas ar vēsturiskajiem eksponātiem, pirmās krasta lunetes kordegarde ar ekspozīciju, kas būs veltīta Muzeju nakts tēmai – “Šūpulis”, un daudz kas cits!

Nāciet ar saviem lukturīšiem!

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils сietokšņa Kultūras un informācijas centrs

Tel.: 65424043, 28686331, cietoksnis@daugavpils.lv

Facebook: Daugavpils cietoksnis

Daugavpils.lv

Pievienot komentāru