Intervijas

23 maijs

Vārda dienas:
Leokādija, Leontīne, Lidija, Lonija

Horoskopi

Auns
21. marts
- 20. aprīlis

Savā ziņā, būsi perfekcionists, tieksies pēc pašas pilnības. Tomēr, reālā dzīve liks vien samierināties ar kompromisiem. Pielūko, lai nekļūsti pārlieku prasīgs pret sevi vai apkārtējiem. Uzstājīgai rīcībai var būt patiesi nevēlamas un tālejošas sekas. Daudz vēlamāk likt lietā sev piemītošo šarmu un diplomāta spējas! Mīlas dzīvē šī nedēļa solās būt piesātināta. Nav izslēgts, kāds no Auna zīmes pārstāvjiem var uzsākt jaunas attiecības.

Ceturtdiena
Nakts
14 .. 16 C
Rīts
21 .. 23 C
Diena
22 .. 24 C
Vakars
18 .. 20 C
Vējš
1 .. 3 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Pasaulē | 26. aprīlis 2018 | 09:53

Aprit 32 gadi kopš Černobiļas kodolkatastrofas

LR

Trešdien, 25. aprīlī, aprit 32 gadi kopš kodolkatastrofas Černobiļas atomelektrostacijā, kur uzsprāga viens no reaktoriem.

Lai arī šobrīd avārijas vietu klāj betona pārsegs, kā arī notiek pakāpeniska šīs atomelektrostacijas noņemšana no ekspluatācijas, atsevišķās vietās radioaktīvā piesārņojuma līmenis joprojām ir pietiekami augsts.

1986. gada 26. aprīlī plkst. 1.23 nakts laikā uzsprāga Černobiļas atomelektrostacijas ceturtais reaktors. Lai novērstu avārijas sekas notikumā vietā, uz likvidēšanas darbiem tika nosūtīti ap 800 000 cilvēku no Ukrainas, Krievijas, Baltkrievijas, Latvijas un citām Padomju Savienības republikām.

Savukārt no avārijas vietas tuvējās apkaimes tika evakuēti teju 100 000 cilvēku, no kuriem puse bija atomelektrostacijas darbinieki un viņu ģimenes no Pripjatas pilsētas.

Lai arī pagājuši vairāki desmiti gadu, eksperti norādījuši, ka cilvēki Černobiļā uz dzīvi varēs atgriezties tikai pēc 1000 gadiem.

LSM

Pievienot komentāru