Intervijas

22 augusts

Vārda dienas:
Everts, Rudīte

Horoskopi

Strēlnieks
23. novembris
- 21. decembris

Rūpīgāk koncentrējies veicamajiem pienākumiem un netērē laiku otršķirīgām lietām! Komunikācijā ar sadarbības partneriem centies būt nopietnāks un konstruktīvāk pamatot savu skatu punktu, nodrošināties ar pārliecinošu argumentāciju. Ja tev kārtojami ar tieslietām saistīti jautājumi, zvaigznes iesaka pieaicināt zinošu speciālistu, atturēties no kārdinājuma ietaupīt. No darba brīvajā laikā ieteicamas sportiskas aktivitātes, jo tās vislabāk palīdzēs tev atbrīvoties no liekās spriedzes.

Ceturtdiena
Nakts
10 .. 12 C
Rīts
14 .. 16 C
Diena
19 .. 21 C
Vakars
15 .. 17 C
Vējš
1 .. 3 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Pasaulē | 26. aprīlis 2018 | 09:53

Aprit 32 gadi kopš Černobiļas kodolkatastrofas

LR

Trešdien, 25. aprīlī, aprit 32 gadi kopš kodolkatastrofas Černobiļas atomelektrostacijā, kur uzsprāga viens no reaktoriem.

Lai arī šobrīd avārijas vietu klāj betona pārsegs, kā arī notiek pakāpeniska šīs atomelektrostacijas noņemšana no ekspluatācijas, atsevišķās vietās radioaktīvā piesārņojuma līmenis joprojām ir pietiekami augsts.

1986. gada 26. aprīlī plkst. 1.23 nakts laikā uzsprāga Černobiļas atomelektrostacijas ceturtais reaktors. Lai novērstu avārijas sekas notikumā vietā, uz likvidēšanas darbiem tika nosūtīti ap 800 000 cilvēku no Ukrainas, Krievijas, Baltkrievijas, Latvijas un citām Padomju Savienības republikām.

Savukārt no avārijas vietas tuvējās apkaimes tika evakuēti teju 100 000 cilvēku, no kuriem puse bija atomelektrostacijas darbinieki un viņu ģimenes no Pripjatas pilsētas.

Lai arī pagājuši vairāki desmiti gadu, eksperti norādījuši, ka cilvēki Černobiļā uz dzīvi varēs atgriezties tikai pēc 1000 gadiem.

LSM

Pievienot komentāru