Intervijas

18 jūlijs

Vārda dienas:
Rozālija, Roze

Horoskopi

Mežāzis
22. decembris
- 20. janvāris

Nedēļas sākumā veiksmes vējš pūtīs tieši tava dzīves kuģa burās, tev tikai atliks nospraust mērķi. Otrdien un trešdien vari risināt juridiska rakstura jautājumus, doties uz valsts iestādēm, organizēt svarīgas pārrunas. Ja arī, kāds no Mežāžiem nonāks saspringtākā situācijā, pateicoties savam apķērīgumam un uzņēmīgumam, ātri vien tiksi laukā no problēmām. Laulības dzīvē tieksies pēc lielākas kaisles.

Trešdiena
Nakts
20 .. 22 C
Rīts
22 .. 24 C
Diena
26 .. 28 C
Vakars
22 .. 24 C
Vējš
3 .. 5 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Vai jūs zināt kā veidojas pilsētas budžets un kur tas tiek izlietots?

 

Jaunumi Kultūra | 12. janvāris 2018 | 21:38

Lūznavas muiža gadu sāk ar literatūras iedvesmotiem notikumiem

Diena

Jaunu gadu Lūznavas muiža iesāk ar literatūras iedvesmotiem notikumiem – jau rīt, 13. janvārī, stāstu un sarunu pēcpusdiena ar Annu Rancāni, janvāra otrajā pusē muzikāli dzejisku Guntara Rača programmu “365”, kā arī latgaliešu dzejas un pasaules mūzikas – apvienība “Brokastis četratā” un Raibīs – satikšanos februārī.

Pērnā gada decembrī Lūznavas muižā notika pirmais literatūrai un sarunām veltītais pasākums – tikšanās ar latviešu bestsellera, romāna “Saplēstās mežģīnes” autori Karīnu Račko, bet šogad literatūras stāstu un autoru iedvesmoti notikumi turpināsies jau rīt, 13. janvārī, plkst. 15.00, aicinot uz stāstu un sarunu pēcpusdienu ar mūsdienu Latgales spilgtāko rakstītāju – Annu Rancāni. Dzeja, proza un arī žurnālistikas stāsti un intervijas, Annas rakstīti, pārvēršas dziļos, izjustos, bet reizē arī stipros darbos. Tieši Anna zina skaistākos Latgales lokus un personīgākos Rāznas nacionālā parka stāstus, prot atlaist sievietes dabas krāšņumu un biedu dzejas un prozas rindās. Satikšanās pēcpusdiena būs tā reize, kad ļoti iespējams klāt būt gribētāji varēs ieklausīties šogad izdošanai gatavotajā jaunajā Annas Rancānes dzejas krājumā un interesantākajos gida būšanas stāstos – novembrī notikušajā Latgales tūrisma konferencē Anna saņēma īpašo žūrijas simpātiju balvu. Stāstu un sarunu cikla otrajā reizē būs arī pieredzes un sava veida iesākuma satikšanās – atklāt Annas rakstīšanas stāstus palīdzēs Sandra Ūdre, 2016. gadā iznākušā romāna par Franci Kempu “Aizlauztais spaits” līdzautore. Romāns saņēmis Latgaliešu kultūras gada balvu “Boņuks 2016” kā gada labākais sniegums literatūrā. Satikšanās ar Annu notiks Lūznavas muižas Kamīnzālē, ieejas maksa 3,00 € un tajā iekļauta arī glāze vīna.

21. janvārī 12.00 un 15.00 uz tikšanos Lūznavas muižas Sarkanajā zālē aicinās Guntars Račs un draugi, lai muzikālā un literārā gaisotnē vēl mirkli pirms otrās grāmatas izdošanas, ļautu izdzīvot pērn iznākušās autora dzejas grāmatas “365” noskaņu. Kopā ar Guntaru muižā viesosies Uģis Tirzītis (ģitāra), Andris Alviķis (bass), bet īpašās viešņas - Kristena Cīrule un Loreta Klibiķe. Bet 10. februārī turpat muižas Sarkanajā zālē notiks kamermūzikas programmas “Pasaules mūzika un latgaliešu dzeja" pasākums, kurā savīsies ansambļa “Brokastis četratā” spēlētā pasaules mūzika klasiska džeza apdarē un latgaliešu literāta Raibuo dzeja arī no 2017. gada beigās iznākušā dzejas krājuma “Pistacejis”. “Brokastis četratā” dalībnieki katrs pazīstami kā mūzikas profesionāļi, četri akadēmiski izglītoti mūziķi, kuriem patīk rast prieku mūzikā – pianists Mārtiņš Zilberts, kontrabasists Jānis Stafeckis, flautists Andis Klučnieks un sitaminstrumentālists Aivars Krastiņš. Ansambļa loma Latvijas profesionālās mūzikas vidē ir īpaša, jo tas piedāvā unikālu klasiskās mūzikas un džeza sintēzi.
 

Lūznavas muiža

Pievienot komentāru