Intervijas

16 augusts

Vārda dienas:
Astra, Astrīda

Horoskopi

Zivis
19. februāris
- 20. marts

Centies apzināties galvenās prioritātes, nejauc svarīgās lietas ar nenozīmīgākām. Sirds lietās nekļūsti pārlieku pielaidīgs, citādi partneris var sākt “kāpt tev uz galvas”. Tieši spēja panākt balansu starp tavām un mīļotā vēlmēm padarīs attiecības noturīgākas un pilnīgākas. Darba jomā turpināsi iesāktās lietas, meklēsi iespējas paplašināt esošās sadarbības. Šī nedēļa veiksmīgāka tiem Zivs zīmes pārstāvjiem, kuri saistīti ar izklaides biznesu, mākslu un tirdzniecību.

Ceturtdiena
Nakts
15 .. 17 C
Rīts
16 .. 18 C
Diena
21 .. 23 C
Vakars
17 .. 19 C
Vējš
1 .. 3 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

06.oktobrī notiks 13. Saeimas vēlēšanas. Vai Jūs plānojat doties balsot?

 

Jaunumi Ekonomika | 6. decembris 2017 | 20:39

Līvānos uzņēmēji ar stipendijām motivē studentus mācīties un atgriezties

Publicitātes foto

Jau 13 gadus Līvānu novada dome kopā ar vietējiem uzņēmējiem konkursa kārtībā piešķir stipendijas un šādā veidā atbalsta vietējos studēt gribošus jauniešus, kuri uzrādījuši labas sekmes mācībās un kuriem ir ierobežota maksātspēja. Viens no uzņēmēju dibinātā stipendiju fonda mērķiem ir veicināt izglītotās jaunatnes daļas atgriešanos Līvānu novadā pēc augstākās izglītības iegūšanas.

Lai arī stipendijas saņēmējiem nav noteikts par pienākumu atgriezties, pašvaldības veiktās aptaujas dati liecina, ka šo gadu laikā no vairāk kā 100 stipendiātiem uz Līvāniem atgriezās apmēram puse. Arī šajā mācību gadā stipendijas saņems 25 novada studenti – katrs robežās no viena tūkstoša līdz 3500 eiro.

“Tikai izglītoti darbinieki ir un būs pamats veiksmīgai uzņēmumu darbībai,” tā saka Līvānu stipendiju fonda idejas autors un sponsors SIA “Light Guide Optics International” vadītājs Daumants Pfafrods, kura uzņēmumā šobrīd nodarbināti pāri par 100 darbiniekiem. “Savā ražošanā mēs esam sapratuši, ka galvenais virzītājspēks ir izglītoti darbinieki. Izglītībai milzīga nozīme, lai sasniegtu darbā labus rezultātus. Un milzīga nozīme, kad mums apkārt ir šādi izglītoti cilvēki, un, ja ir kādreiz situācija, kad mums būs vajadzīgi jauni kadri, lai mums ir, kur rast šādas iespējas.”

Stipendiju fonds Līvānos tika radīts 2004. gadā, viena no pirmajām stipendiātēm bija Zane Gaiduka, kura sāka studijas Rīgā pēc to pabeigšanas atgriezās dzimtajā pusē Līvānos, te arī strādā, šobrīd uzņēmumā “LīvMet”:

“Nauda ir nepieciešama, sevišķi studentiem. Tas ir labs atbalsts. Es studēju Rīgas Stradiņa universitātes studiju programmā “Reģionālā ekonomika un bizness”, man caur šo fondu bija iespēja atgriezties un sākt strādāt.”

Arī SIA “Līvānu kūdras fabrika” ir viens no šī stipendijas fonda sponsoriem, tā ir sava veida artava sava novada attīstībai, apliecina uzņēmuma vadītājs Pēteris Romanovskis":

“Šie ziedojumi ir atkarīgi no uzņēmēja rocības. Tie brīvie naudas līdzekļi, ko var neieguldīt uzņēmuma attīstībā, algās, neieguldīt paplašināšanā, bet ieguldīt, palīdzot ar ziedošanu, - katru gadu nav konstanta summa. Bet mēs cenšamies to darīt un atbalstīt.”

Pašiem stipendiātiem šāda fonda atbalsts ir iespēja darboties savā profesijā, turklāt māju tuvumā,
saka arī šogad pēc studijām Rīgā atgriezusies skolotāja Mārīte Skrimble:

“Es pabeidza Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes studiju programmu “Angļu valodas skolotājs” un “Sākumskolas skolotājs”, un tagad strādāju par skolotāju trijās Līvānu novada skolās.”

Pa šiem gadiem stipendijas saņēmuši vairāki simti Līvānu novada jaunieši. Arī šajā mācību gadā tradīcija turpinās, bet stipendiju summas katru gadu mainās atkarībā no uzņēmēju intereses un atbalsta, apliecina novada domes pārstāve Indra Upeniece:

“Vidēji mums ir 10 uzņēmēji, kas šobrīd ziedo, ir arī privātpersonas. Šogad mums šajā fondā saziedoti 43 452 eiro.”

Stipendiju fonds jauniešiem ir kas vairāk nekā vienkārši finansiāls atbalsts, no uzņēmēju - šāda fonda atbalstītāju - viedokļa tā ir spēja raudzīties uz novada attīstību ar perspektīvu, uzsver uzņēmējs Pēteris Romanovskis:

“Bieži vien mēs ikviens varam atrast iemeslus, kur, kāpēc un kā izlietot šo naudu svarīgāk un lietderīgāk. Taču, ja mēs - vietējie uzņēmēji to nevarēsim izdarīt, tad kas vēl to varēs darīt un palīdzēt?”

Šajā mācību gadā kopumā stipendiju saņems 25 novada jaunieši, kuri izturējuši vērtēšanas kritērijus, no kuriem galvenie ir labas sekmes, kā arī motivācija un izpratne par izvēlēto profesiju. 

LSM

Pievienot komentāru