Intervijas

21 maijs

Vārda dienas:
Akvelīna, Ernestīne, Ingmārs

Horoskopi

Zivis
19. februāris
- 20. marts

Gribēsi dzīvot savā sapņu valstībā, fantāzijās un tikai nepieciešamības gadījumā, skatīti lietas reālā gaismā. Pielūko, lai iedomu mākoņi nesāk radīt problēmas, risinot naudas, kā arī juridiskos jautājumus. Pirms paraksti kādu dokumentu, pārliecinies, ka esi pareizi izpratis rakstīto un skaidri apzinies tā sekas. Lieki piebilst, ka nedēļa veiksmīgāka radošās pasaules pārstāvjiem. Tu lieliski sapratīsies ar gados jaunāko paaudzi, iegūsi viņu uzticību.

Pirmdiena
Nakts
8 .. 10 C
Rīts
15 .. 17 C
Diena
19 .. 21 C
Vakars
15 .. 17 C
Vējš
1 .. 3 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Vai jūs zināt kā veidojas pilsētas budžets un kur tas tiek izlietots?

 

Jaunumi Sabiedrība | 30. novembris 2017 | 23:26

Latvijas Republikas augstākais apbalvojums piešķirts skolotājam Iosifam Ročko

D-fakti.lv

Š.g. 18.novembrī ar Triju Zvaigžņu ordeņa V šķiru apbalvots un iecelts par ordeņa kavalieri Iosifs Ročko – izglītības, kultūras un sabiedriskais darbinieks, muzeja “Ebreji Daugavpilī un Latgalē” direktors. Ordenis piešķirts par pašaizliedzīgo ieguldījumu izglītības, kultūras un sabiedriskajā darbā, Latvijas un Latgales ebreju vēstures un Holokausta pētniecībā, mazākumtautību kultūras un sabiedrības integrācijas jomā.

Daugavpils logopēdiskās internātpamatskolas-attīstības centra skolotājs un
internāta skolotājs I.Ročko ir pedagoģijas maģistrs un viens no mūsu novada pieredzes bagātākajiem skolotājiem.1971.gadā absolvējis Daugavpils pedagoģiskā institūta Fizikas un matemātikas fakultāti un 1998.gada Daugavpils pedagoģiskās universitātes Humanitāro fakultāti kā vēstures skolotājs, I.Ročko kopš 1971.gada strādā Daugavpilī un bijušajā Daugavpils rajonā sākotnēji kā fizikas un matemātikas skolotājs, vēlāk kā vēstures skolotājs un interešu izglītības skolotājs, ar lieliem panākumiem vadot šaha un dambretes spēles apmācības skolēniem.

Par savu pedagoģisko darbu I.Ročko daudzkārt ir ticis apbalvots ar
Daugavpils pilsētas domes Atzinības un Goda rakstiem. Kolēģi skolā pelnīti I.Ročko uzskata par erudītu, enciklopēdiski izglītotu un augstu kvalificētu skolotāju, kurš turpina savas darba gaitas arī pēc aiziešanas pensijā.

Īpašs I.Ročko interešu un darbības lauks ir novadpētniecība, kā arī Holokausta un Latgales ebreju vēstures pētniecība. Skolotāja darbu I.Ročko ilgus gadus ir apvienojis ar muzeja "Ebreji Daugavpilī un Latgalē" veidošanu un vadīšanu. Viņa vadītās ekskursijas muzejā un stāstījums pilsētas vēsturi, te dzimušām izcilām personībām, kuras guvušas pasaules slavu, paliek atmiņā ne tikai pilsētniekiem, bet arī Daugavpils viesiem. Viņa vadītās ekskursijas un sarunas ar auditoriju ir saistošas, neformālas un izzinošas, bagātinot klausītājus gan ar faktiem, gan paužot dziļu personīgo pieredzi un attieksmi. I.Ročko ar savu neordināro personību, darba spējām un pārliecību ir lielisks paraugs tam, kā cilvēks spēj neatlaidīgi sekot savam aicinājumam, veidojot muzeju, rakstot grāmatas, pētot vēsturi un savācot milzīgu faktu materiālu un cilvēku atmiņas par ebreju dzīvi un Holokausta notikumiem Latgalē.

Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde sveic Iosifu Ročko, saņemot valsts augstāko apbalvojumu, un novēl nerimstošu dzīvessparu un izziņas vēlmi!

Daugavpils.lv

Pievienot komentāru