Aktuāli!

DLRR akcionāru uzmanībai!

Ar šo akciju sabiedrība "Daugavpils Lokomotīvju Remonta Rūpnīca" informē, k ... {20}

Aktuāli!

Festivāls “Baltkrievu gadatirgus Daugavpilī” aicina!

24. novembrī plkst. 18.00 Vienības nama koncertzālē notiks VII Starptautisk ...

Latviju sveic!

Apsveicam Latvijas Republikas proklamēšanas 99. gadadienā!

No ticības dzimst visas mūsu idejas. Arī Latvija 1918. gadā sākās no ticība ...

Intervijas

25 novembris

Vārda dienas:
Kadrija, Kate, Katrīna, Trīne

Horoskopi

Auns
21. marts
- 20. aprīlis

Mērķis, uz kuru virzīsies būs absolūti skaidrs, konkrēti noformulēts, tāpēc netrūks arī enerģijas, gribasspēka, gūtie panākumi burtiski spārnos turpmākai darbībai. Iespējamas jauni lietišķie kontakti, kā arī negaidīti ienākumi. Zināmi pavērsieni var skart personīgo dzīvi, varbūt otrā pusīte tev sagādās kādu patīkamu pārsteigumu. Nedēļas nogalē noliksi malā darba lietas, ar pilnu krūti, baudīsi dzīvi. Galvenais, neļauj sev ieslīgt galējībās, esi prātīgāks ar grādīgajiem dzērieniem.

Sestdiena
Nakts
3 .. 5 C
Rīts
5 .. 7 C
Diena
5 .. 7 C
Vakars
4 .. 6 C
Vējš
4 .. 6 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Kāda būs Daugavpils pilsētas domes jaunā sasaukuma koalīcija?

 

Jaunumi Notikumi | 8. novembris 2017 | 21:14

Krāslavā mirušā zīdaiņa mātei iepriekš esot bijušas problēmas ar alkoholu

Publicitātes foto

31.oktobra vakarā Krāslavā kādā dzīvoklī atrastā mirušā zīdaiņa māte pirms vairākiem gadiem bija nonākusi sociālo dienestu redzeslokā, un viņai arī bijušas problēmas ar alkoholu, Latvijas Radio pastāstīja novada sociālā dienesta darbiniece.

Pēc neoficiālas informācijas, mirušo zīdaini kādā dzīvoklī Krāslavā, apciemojot māti, atradusi viņas vecākā meita. Tika izsaukti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķi, kas arī konstatēja bērna nāvi. Uz notikuma vietu ieradās policija.

“Notikuma vietā aizturēta zīdaiņa māte un viņai pazīstams vīrietis, kuri tobrīd atradās stiprā alkohola reibumā. Saistībā ar notikušo uzreiz tika uzsākts kriminālprocess, un izmeklēšanas laikā tika skaidroti arī notikušā apstākļi un zīdaiņa nāves cēlonis,” stāstīja Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes pārstāve Ksenija Belova.

Pēc sākotnējās informācijas nekas neliecina, ka zīdainis būtu miris vardarbīgā nāvē. Tomēr šobrīd notiek vairākas ekspertīzes. Tas nebūs ātrs process, skaidroja policijā.

“Ekspertīzes aizņem kādu laiku, tas nebūs uzreiz, iespējams, pēc pāris mēnešiem. Pagaidām mēs neko plašāk izmeklēšanas interesēs nevaram komentēt,” pauda Belova. Arī vadoties pēc personas datu aizsardzības likuma, kamēr nav bijusi tiesa, policija dara visu, lai šo ģimeni nevarētu identificēt.

Tomēr Latvijas Radio izdevās noskaidrot, ka zīdaiņa māte, kas deklarēta novada teritorijā, pirms vairākiem gadiem jau bija nonākusi sociālo dienestu redzeslokā.

Krāslavas novada sociālā dienesta vadītāja Vija Bārtule pastāstīja, ka dienesta “redzeslokā šī ģimene bija nonākusi 2013. gadā uz pavisam īsu laiku, pēc tam sieviete pati spēja nodrošināt savas pamatvajadzības un respektīvi vairs nebija sociālā dienesta kliente”.

“Viņai ir arī vecākā meita, māte ir diezgan centīga, arī skatījās to bērnu. Par mazo es nevaru neko pateikt, jo viņš pavisam maziņš vēl bija. Bet viņa ļoti gaidīja šo bērnu,” stāstīja Bārtule.

Nu jau mirušā zīdaiņa māte, 1979. gadā dzimusī sieviete un 1991. gadā dzimušais vīrietis, kuri abi traģēdijas dienā bija kādā dzīvoklī Krāslavas pilsētā, nāk no viena no trim pierobežas pagastiem.

Pagastu pārvaldniece Ērika Gabrusāne atzina, ka negadījums ir bijis šoks un par ģimeni šo pāri, kur sievietei bijušas problēmas ar alkoholu, arī nevarot nosaukt.

“Par ģimeni viņus nevar nosaukt, pirms pāris mēnešiem viņa ar citu dzīvoja, tad pie šī aizbrauca. Viņa, šī sieviete, ja strādāja, tad strādāja ļoti labi, bet, kad nāca šī dzeršanas vaina, tad viņa pazuda, pazuda uz divām trim nedēļām, tad atkal strādāja,” stāstīja pārvaldniece.
Pagasts šai sievietei bija piešķīris dzīvokli, uz kuru pēc dzemdībām, kā stāsta pagasta pārvaldniece, viņa ieradās, taču drīz vien aizbraukusi, visticamāk, uz Krāslavu, tāpēc nav nonākusi sociālo dienestu redzeslokā.

“Sociālais dienests neko nezināja, arī bāriņtiesā nezināja, mums visiem tas bija brīnums, un par traģēdiju uzzinājām tikai pēc pusotras dienas. Ja tas būtu noticis tepat, tad jau tā informācija izplatās ātri, bet tas notika Krāslavā, neviens neko nezināja,” pauda pārvaldniece.

Šobrīd policijā sākts kriminālprocess par prettiesisku nonāvēšanu aiz neuzmanības. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana līdz trim gadiem vai piespiedu darbs. Nāves cēlonis un apstākļi kļūs zināmi pēc ekspertīžu rezultātiem; kā jau iepriekš minēts, tie varētu būt zināmi divu mēnešu laikā.

LSM

Pievienot komentāru