Intervijas

25 septembris

Vārda dienas:
Rauls, Rodrigo

Horoskopi

Lauva
23. jūlijs
- 23. augusts

Šī nedēļa diemžēl nav īstais brīdis, lai uzsāktu jaunus darbus, dotos uz ārzemēm vai veiktu apjomīgus finansiālos darījumus. Lai izvairītos no problēmām, noteikti ir vērts ieklausīties pieredzes bagātāku līdzgaitnieku ieteikumos, nesteigties ar svarīgu lēmumu pieņemšanu, jo tava izvēle šoreiz var būt balstīta uz neprecīzu, nepilnīgu informāciju. Labāk velti vairāk uzmanības esošajiem pienākumiem, pārliecinies, ka tie paveikti godam, ka tajos nav ieviesušās neuzmanības kļūdas!

Otrdiena
Nakts
6 .. 8 C
Rīts
6 .. 8 C
Diena
10 .. 12 C
Vakars
6 .. 8 C
Vējš
4 .. 6 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

06.oktobrī notiks 13. Saeimas vēlēšanas. Vai Jūs plānojat doties balsot?

 

Jaunumi Sabiedrība | 6. novembris 2017 | 07:50

Daugavpilī top pirmā municipālā māja

Publicitātes foto

Daugavpils dome pirms trīs gadiem no privāta uzņēmuma dāvinājumā saņēma deviņstāvu daudzdzīvokļu dzīvojamo māju. Uz to brīdi šīs vēl pilnībā neizremontētās mājas bilances vērtība bija trīs miljoni eiro. Šobrīd šai mājai veikta tehniskā ekspertīze, kas ļauj pašvaldībai veikt iepirkuma procedūru projektēšanas darbiem. Pašvaldībā paredz, ka jau nākamgad šajā namā, kurā ir 110 dzīvokļi, varēs ievākties pilsētai noderīgi speciālisti - ārsti , inženieri un arī ģimenes, kuras audzina gan savus, gan pieņemtos bērnus.

Paralēli pašvaldība izskata iespēja no privātīpašniekiem iegādāties arī citus īpašumus, piemēram bijušajās kopmītnes, kas tāpat kļūtu par pašvaldības īpašumu un tiktu piedāvātas pilsētai nepieciešamajiem speciālistiem.

Dzīvojamā māja Gaismas ielā 7 atrodas Daugavpils Rugeļu mikrorajonā. Tā ir deviņus stāvus augsta daudzdzīvokļu māja ar trim kāpņu telpām, 110 dzīvokļiem, kopumā 8000 kvadrātmetru platībā. Pašvaldības rīcībā tā nonāca 2014. gadā, kā dāvinājums no ēkas īpašnieka - celtniecības uzņēmuma "Pillar 2". Pirms tam dzīvokļi pārdošanā te tika piedāvāti par 850 latiem kvadrātmetrā, un klāt dāvinājumā katram dzīvokļa pircējam jauna "Škoda Fabia". Taču tas interesi neradīja, un māja nonāca pašvaldības īpašumā.

"Tas bija dāvinājums. Īpašnieki nespēja īstenot savu ieceri šī objekta celtniecībā, un tad tajā stadijā, kādā bija šī ēka, tā tika uzdāvināta pašvaldībai," stāsta Daugavpils domes Īpašuma pārvaldīšanas departamenta vadītāja Ivonna Funte.

Uz to mirkli šī nama bilances vērtība bija trīs miljoni eiro. Lai veiktu tālākos šī nama remontdarbus, pilsētas dome veica tehniskās ekspertīzes pasūtīšanu tehniskās dokumentācijas izstrādāšanai, kas nepieciešama būves atjaunošanai. Nupat saņemts atzinums, kas ļaus uzsākt projektēšanas darbus.

"Tuvākajā laikā tiks izsludināts iepirkums projektēšanai un tehniskās dokumentācijas izstrādei. Cerams, tā būs gatava jau nākamā gada pavasarī, un mēs varēsim uzsākt būvdarbus, lai jau 2018. gada nogalē varētu ekspluatēt šo ēku," saka Daugavpils Domes priekšsēdētāja 1. vietnieks Igors Prelatovs.

Šis nams varētu kļūt par pirmo jauno municipālo daudzdzīvokļu māju Daugavpilī, un par tā iemītniekiem kļūtu jaunie speciālisti, kas pilsētā ir pieprasīti un ne tikai.

"Minētā ēka ir ieplānota tieši speciālistiem, kurus mēs pieaicinām no citām pilsētām - ārstus, pašvaldības speciālistus, kas nāk no citām pašvaldībām, arī specializētām audžuģimenēm ar vairākiem bērniem. Uz doto mirkli dzīvojamais fonds pilsētā ir ļoti pieprasīts un bieži esošo pašvaldības dzīvokļu remonts ir pārāk liels un izmaksā ļoti dārgi. Ja mums būs šis nams Gaismas ielā, mēs pārējo dzīvojamo fondu varētu pārdot un iegūtos līdzekļus izmantot pašvaldības vajadzībām, un attiecīgi vienā centralizētā ēkā varēsim izvietot savus iedzīvotājus," uzsver Prelatovs.

Tas nebūs sociālais projekts, uzsver Daugavpils domē, un tā mērķis arī nebūs būtiski risināt rindu problēmu uz pašvaldības dzīvokļiem, jo tā nav liela. Šobrīd pilsētā rindā uz dzīvokļiem ir ap 100 ģimenes, apliecina Funte.

Rugeļu mikrorajona iedzīvotāji uz šāda pašvaldības nama izveidi un līdz ar to arī ēkas savešanu kārtībā un apdzīvotību lielākoties raugās pozitīvi, kaut arī sarunās jaušamas zināmas bažas un neskaidrība.

"Ja šo māju pilnībā saremontētu un laistu iekšā dzīvot pilsētniekus, tas ir labi. Bet slikti, ja šī māja kļūs par mitekli pārceļotājiem, imigrantiem, un mums tā šķiet, ka tas tā būs, un mēs to negribam. Kādi ārsti te nāks, ja pilsētas centrā ir pilns ar tukšiem dzīvokļiem?" atzīst kāds Ruģeļu mikrorajona iedzīvotājs.

Pašvaldībā apliecina, ka nams būs municipalitātes ziņā un domāts tieši vajadzīgo speciālistu piesaistei. Jautājums vēl tikai cik izmaksās šīs deviņu stāvu ēkas savešana kārtībā, lai jau nākamajā gadā tajā atslēgas varētu saņemt 110 jauno dzīvokļu īpašnieki. Pērn pirms budžeta izstrādes izskanēja viedokļi, ka tas varētu būt miljons eiro.

Paralēli pašvaldība šobrīd izvērtē vēl citu īpašumu, kā piemēram bijušās kopmītnes ēkas pilsētas centrā iegādāšanos savā īpašumā arī kā potenciālo municipalitātes ēku.

Galīgo lēmumu Daugavpils domes deputāti pieņems tuvākajā domes sēdē.

LSM

Pievienot komentāru