Intervijas

24 oktobris

Vārda dienas:
Modrīte, Mudrīte, Renāte

Horoskopi

Vēzis
22. jūnijs
- 22. jūlijs

Šonedēļ labāk izvairies no lielām ļaužu masām, jo pastāv risks ciest materiālos zaudējumus. Izejot sabiedrībā, rūpīgāk noslēp savu maku, lai tas nekļūtu par vieglu laupījumu. Līdz trešdienai, vēlamāk atlikt malā saimnieciskos darbus, vairāk baudīt kopīgus mirkļus ar ģimeni, pievērsties radošām lietām. Nedēļas otrā puse vairāk piemērota lietišķām aktivitātēm. Vari sakārtot ar juridisko pusi, mantojumiem saistītus jautājumus. Piektdien nav izslēgtas zīmīgas tikšanās. Brīvdienās vēlēsies baudīt otrās pusītes sabiedrību.

Otrdiena
Nakts
-2 .. -4 C
Rīts
-2 .. -4 C
Diena
.. 2 C
Vakars
-1 .. -3 C
Vējš
2 .. 4 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Kāda būs Daugavpils pilsētas domes jaunā sasaukuma koalīcija?

 

Jaunumi Latvija | 11. oktobris 2017 | 20:23

Ašeradens pametīs ministra amatu

LETA

Ekonomikas ministrs, Ministru prezidenta biedrs Arvils Ašeradens (V) izlēmis pamest ministra amatu un pieņemt Saeimas deputāta mandātu, lai vadītu "Vienotības" frakciju.

Ašeradens trešdien, 11.oktobrī, partijas biedriem piedāvājis savu kandidatūru šim amatam, kas arī tikusi atbalstīta. Jautājums formāli tikšot atrisināts nākamo nedēļu laikā, "Vienotībai" piedāvājot arī jaunu ekonomikas ministra kandidātu.

Jautājums par "Vienotības" Saeimas frakcijas vadītāju ir aktuāls, jo pašlaik to vada Solvita Āboltiņa, kurā plāno nolikt parlamentārietes mandātu un atgriezties diplomātiskajā dienestā.

Par pārmaiņas frakcijas vadībā trešdien diskutēja "Vienotības" valde un šī politiskā spēka pārstāvji Saeimā. Koalīcijas līgums nosaka, ka partijai nepieciešams rakstveidā informēt pārējos valdības partnerus un Ministru prezidentu par iecerētu ministra atsaukšanu vismaz vienu nedēļu pirms šāda lēmuma galīgās pieņemšanas.

Ašeradenam, pieņemot deputāta mandātu, darbs Saeimā būs jāatstāj Astrīdai Harju.

Ašeradens LTV “Panorāmai” skaidroja, ka jau augustā, kad notika partijas kongress, bija skaidrs, ka nepieciešamas pārmaiņas gan partijā, gan Saeimas frakcijā. Un, ņemot vērā to, ka frakcijas vadītāja Solvita Āboltiņa no politikas aiziet, Ašeradens nolēmu pieteikt savu kandidatūru frakcijas vadītāja amatam, un valde vienbalsīgi viņa kandidatūru apstiprināja,

Ašeradens tuvākajā laikā iesniegs premjeram dokumentu, ka viņš atstāj amatu un dosies strādāt uz parlamentu.
Koalīcijas līgums paredz, ka nedēļu pirms tam jāiesniedz premjeram vēstule par nodomu, nedēļas laikā premjers uz to atbild, “kā mēs virzāmies tālāk”, bet skaidrs, ka nākamo divu trīs nedēļu laikā mana pāreja uz parlamentu notiks, sacīja Ašeradens.

Viņš arī atklāja, ka “Vienotības” valdē arī apspriesti iespējamie ekonomikas ministra amata kandidāti, un bija pietiekami garš kandidātu skaidrs.
“Mēs palikām pie trīs”, vienojamies, ka nākamajā pirmdien valde pieņems galīgo lēmumu šajā jautājumā, sacīja Ašeradens.

Viņš uzsvēra, ka valde nolēma nenosaukt šos kandidātus publiski, tāpēc viņš nekomentēja, vai starp tiem ir Rīgas domnieks Vilnis Ķirsis, Finanšu ministrijas parlamentārā sekretāre Karina Ploka.

Aģentūra LETA jau iepriekš vēstīja, ka, diskutējot par "Vienotības" Saeimas frakcijas vadītāja nomaiņu, kā viens no kandidātiem uz šo amatu vērtēts arī Ašeradens, kuram tādā gadījumā būtu jāatgriežas darbā parlamentā un jāatstāj ministra amats.

Ašeradens šogad augustā "Vienotības" kongresā tika ievēlēts par partijas priekšsēdētāju. Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, Ašeradens bija ievēlēts 10.Saeimā no "Vienotības" sarakstā, vēlāk kļuvis par 11.Saeimas deputātu, iegūstot "mīksto mandātu" par ministru kļuvušā Arta Pabrika vietā. Ašeradens ir darbojies Labklājības ministrijas parlamentārā sekretāra amatā, kā arī vēlāk pildīja Finanšu ministrija parlamentārā sekretāra pienākumus, liecina aģentūras LETA arhīvs.

Pirms iesaistīšanās politikā Ašeradnes ir ieņēmis AS "Diena" prezidenta amatu, bija SIA "Reģionālā prese diena" valdes priekšsēdētājs, SIA "Mediju Grupa Tops" valdes priekšsēdētājs.

LSM

Pievienot komentāru