Intervijas

18 jūlijs

Vārda dienas:
Rozālija, Roze

Horoskopi

Ūdensvīrs
21. janvāris
- 18. februāris

Labvēlīgs laiks dažādas informācijas iegūšanai un apmaiņai, kā arī mācībām. Pratīsi lieliski sistematizēt jauniegūtās zināšanas. Galvenais būs atcerēties, ka it visā jāievēro mērā sajūta. Lai nerastos lieki sarežģījumi, centies koncentrēties vienai lietai, nedari vairākus darbus vienlaicīgi! Veiksmīgi tiekot galā ar uzticēto, priekšniecības atzinība un atbilstošs atalgojums tev būs garantēts. Esot pamatīgi noslogots ar profesionālajiem jautājumiem, neaizmirsti veltīt uzmanību savām atvasītēm.

Trešdiena
Nakts
20 .. 22 C
Rīts
22 .. 24 C
Diena
26 .. 28 C
Vakars
22 .. 24 C
Vējš
3 .. 5 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Vai jūs zināt kā veidojas pilsētas budžets un kur tas tiek izlietots?

 

Jaunumi Sabiedrība | 19. septembris 2017 | 19:46

Rēzeknes novadā stiprina Lubāna ezera dambi

LR

Ar grants un smagās tehnikas palīdzību Rēzeknes novada pašvaldība sākusi stiprināt Lubāna ezera dambjus pretim Īdeņas dīķiem.

Lielā nokrišņu daudzuma dēļ cēlies ūdens līmenis un dīķi pakļaujas erozijai. To pastiprina arī vējš. Dome lēš, ka gadījumā, ja dambis tiktu pārrauts, tā salabošana varētu izmaksāt simtiem tūkstošiem eiro. Tāpat, ja dambis tiktu pārrauts, celtos ūdens arī Salas purvā. Stāsta Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs (Latgales partija, VL/TB-LNNK, „Vienotība”):

“Augstais ūdens līmenis ir tas, ar ko ezers un ezera dambji tiek galā, bet vēja ietekmē veidojas viļņi, kuri skalo krastus ārā, un krastu erozija ir diezgan ievērojama.”

“Kaut vai Ziemeļu dambja gadījumā vienas pusdienas laikā krasta līnija pārvietojās no trim līdz sešiem metriem. Apdraudējums veidojas, teiksim, tādā finansiālā izteiksmē, jo tajā brīdī, kad izskalos dambjus, šo dambju izskalošana maksās nevis desmitiem tūkstošiem eiro, bet dambja atjaunošana maksās 100 000 eiro,” norāda Švarcs.

Kopš pirmdienas teritorijā pie Īdeņas dīķiem notiek aktīvs darbs, lai stiprinātu Lubānas dambi.

Lietavu radītie postījumi Latgalē pieaug, un ceturtdienas, 14. septembra, vakarā pārpildītajā Lubāna ezerā konstatēja Ziemeļu dambja izskalošanos. Lubāns ir lielākais iedambētais ezers Eiropā.

Ūdens izskalojis Ziemeļu dambja smilšaino krastu aptuveni 300 metru joslā, pietuvojoties bīstami tuvu braucamajam ceļam. Ūdens atradās vien “padsmit” metrus no tā. Dienas laikā krasts tika izgrauzts par 3-6 metriem.

LSM

Pievienot komentāru