Intervijas

21 janvāris

Vārda dienas:
Agnese, Agnija, Agne

Horoskopi

Skorpions
24. oktobris
- 22. novembris

Neapšaubāmi izcelsies ar savām zināšanām, būsi līderis kolektīvā, pilnīgi iespējams, pat priekšniecība vērsīsies pie tevis pēc padoma. Šonedēļ būs daudz lietišķu tikšanos, nāksies pieņemt ne vienu vien svarīgu lēmumu. Zīmīga nedēļa Skorpioniem pedagogiem, zinātniekiem, politiķiem un masu mediju pārstāvjiem. Tu pratīsi uzrunāt ļaužu masas, panākt, lai tevī ne tikai ieklausās, bet arīdzan ņem vērā tavus ieteikumus. Laulības dzīvē vēlēsies mieru un stabilitāti, ko visticamāk spēsi arīdzan panākt.

Svētdiena
Nakts
-4 .. -6 C
Rīts
-6 .. -8 C
Diena
-3 .. -5 C
Vakars
-5 .. -7 C
Vējš
.. 2 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Ziemassvētkus un Jauno Gadu gaidu ar nepacietību, cerot:

 

Jaunumi Sabiedrība | 19. septembris 2017 | 19:46

Rēzeknes novadā stiprina Lubāna ezera dambi

LR

Ar grants un smagās tehnikas palīdzību Rēzeknes novada pašvaldība sākusi stiprināt Lubāna ezera dambjus pretim Īdeņas dīķiem.

Lielā nokrišņu daudzuma dēļ cēlies ūdens līmenis un dīķi pakļaujas erozijai. To pastiprina arī vējš. Dome lēš, ka gadījumā, ja dambis tiktu pārrauts, tā salabošana varētu izmaksāt simtiem tūkstošiem eiro. Tāpat, ja dambis tiktu pārrauts, celtos ūdens arī Salas purvā. Stāsta Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs (Latgales partija, VL/TB-LNNK, „Vienotība”):

“Augstais ūdens līmenis ir tas, ar ko ezers un ezera dambji tiek galā, bet vēja ietekmē veidojas viļņi, kuri skalo krastus ārā, un krastu erozija ir diezgan ievērojama.”

“Kaut vai Ziemeļu dambja gadījumā vienas pusdienas laikā krasta līnija pārvietojās no trim līdz sešiem metriem. Apdraudējums veidojas, teiksim, tādā finansiālā izteiksmē, jo tajā brīdī, kad izskalos dambjus, šo dambju izskalošana maksās nevis desmitiem tūkstošiem eiro, bet dambja atjaunošana maksās 100 000 eiro,” norāda Švarcs.

Kopš pirmdienas teritorijā pie Īdeņas dīķiem notiek aktīvs darbs, lai stiprinātu Lubānas dambi.

Lietavu radītie postījumi Latgalē pieaug, un ceturtdienas, 14. septembra, vakarā pārpildītajā Lubāna ezerā konstatēja Ziemeļu dambja izskalošanos. Lubāns ir lielākais iedambētais ezers Eiropā.

Ūdens izskalojis Ziemeļu dambja smilšaino krastu aptuveni 300 metru joslā, pietuvojoties bīstami tuvu braucamajam ceļam. Ūdens atradās vien “padsmit” metrus no tā. Dienas laikā krasts tika izgrauzts par 3-6 metriem.

LSM

Pievienot komentāru