Intervijas

19 aprīlis

Vārda dienas:
Vēsma, Fanija

Horoskopi

Vērsis
21. aprīlis
- 20. maijs

Var droši apgalvot, ka viss, ko šajā nedēļā paspēsi paveikt, ļaus tev pārliecinošāk pakāpties augstāk pa karjeras kāpnēm. Noteikti izmanto šo periodu, lai izrīdītu iniciatīvu, meklētu atbalstu no augstākstāvošo puses un nodrošinātos ar uzticamu komandu, savu plānu īstenošanai. Zināmas rūpes var sagādāt, kāds no kolēģu vidus, kurš nespēs laikā izpildīt solīto, taču tu pratīsi burtiski izlīst vai caur adatas aci, lai tikai īstenotu kāroto. Mājas dzīvē zvaigznes iesaka atturēties no pārmaiņām.

Ceturtdiena
Nakts
8 .. 10 C
Rīts
8 .. 10 C
Diena
12 .. 14 C
Vakars
9 .. 11 C
Vējš
4 .. 6 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Vai jūs zināt kā veidojas pilsētas budžets un kur tas tiek izlietots?

 

Jaunumi Sabiedrība | 19. septembris 2017 | 19:46

Rēzeknes novadā stiprina Lubāna ezera dambi

LR

Ar grants un smagās tehnikas palīdzību Rēzeknes novada pašvaldība sākusi stiprināt Lubāna ezera dambjus pretim Īdeņas dīķiem.

Lielā nokrišņu daudzuma dēļ cēlies ūdens līmenis un dīķi pakļaujas erozijai. To pastiprina arī vējš. Dome lēš, ka gadījumā, ja dambis tiktu pārrauts, tā salabošana varētu izmaksāt simtiem tūkstošiem eiro. Tāpat, ja dambis tiktu pārrauts, celtos ūdens arī Salas purvā. Stāsta Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs (Latgales partija, VL/TB-LNNK, „Vienotība”):

“Augstais ūdens līmenis ir tas, ar ko ezers un ezera dambji tiek galā, bet vēja ietekmē veidojas viļņi, kuri skalo krastus ārā, un krastu erozija ir diezgan ievērojama.”

“Kaut vai Ziemeļu dambja gadījumā vienas pusdienas laikā krasta līnija pārvietojās no trim līdz sešiem metriem. Apdraudējums veidojas, teiksim, tādā finansiālā izteiksmē, jo tajā brīdī, kad izskalos dambjus, šo dambju izskalošana maksās nevis desmitiem tūkstošiem eiro, bet dambja atjaunošana maksās 100 000 eiro,” norāda Švarcs.

Kopš pirmdienas teritorijā pie Īdeņas dīķiem notiek aktīvs darbs, lai stiprinātu Lubānas dambi.

Lietavu radītie postījumi Latgalē pieaug, un ceturtdienas, 14. septembra, vakarā pārpildītajā Lubāna ezerā konstatēja Ziemeļu dambja izskalošanos. Lubāns ir lielākais iedambētais ezers Eiropā.

Ūdens izskalojis Ziemeļu dambja smilšaino krastu aptuveni 300 metru joslā, pietuvojoties bīstami tuvu braucamajam ceļam. Ūdens atradās vien “padsmit” metrus no tā. Dienas laikā krasts tika izgrauzts par 3-6 metriem.

LSM

Pievienot komentāru