Intervijas

21 janvāris

Vārda dienas:
Agnese, Agnija, Agne

Horoskopi

Lauva
23. jūlijs
- 23. augusts

Daudz nefilozofējot, ķersies pie nopietniem darbiem, centīsies ne vien labi nopelnīt, bet arī nostiprināt savu profesionālo reputāciju. Ja nepieciešams, vari doties uz ārzemēm, meklēt jaunus sadarbības partnerus, uzņemties kāda ilglaicīgāka projekta vadīšanu vai arī apgūt jaunas zināšanas. Apkārtējo uzslavas, komplimenti kalpos kā mēraukla taviem panākumiem. Izklaidējoties būsi dāsns, iespējams, pat nedaudz izšķērdīgs. Mīļotais cilvēks var vēlēties vairāk laika pavadīt divvientulībā.

Svētdiena
Nakts
-4 .. -6 C
Rīts
-6 .. -8 C
Diena
-3 .. -5 C
Vakars
-5 .. -7 C
Vējš
.. 2 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Ziemassvētkus un Jauno Gadu gaidu ar nepacietību, cerot:

 

Jaunumi Sabiedrība | 11. augusts 2017 | 11:23

Svētki Aglonā piesaista ne tikai svētceļniekus

Publicitātes foto

Svētki Aglonā ir kļuvuši gandrīz vai par visas tautas svētkiem, stāsta Romas katoļu baznīcas galva – Rīgas arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs intervijā ar LTV.

Stankevičs atzīst, ka pasākumus kurš tuvākajā laika notiks Aglonā ir spēris pāri konfesijas rāmjiem – šos svētkus ciena ne tikai Romas katoļu baznīcas sekotāji, bet arī citi kristieši, un pat neticīgie. Ik gadu svētkus apmeklē 50 līdz 60 tūkstoši cilvēku. Daļa apmeklētāju, piemēram, ierodas ar mērķi apmeklēt noteiktus pasākumus.

Uz jautājumu par to, kā lai vērtē cilvēkus kuri apmeklē Aglonu tikai izrādīšanās pēc, Stankevičs teic „Tas paliek uz cilvēka sirdsapziņas! Mēs priecājamies par katru! Pat ja cilvēku vada atšķirīga motivācija, Aglona ir lieliska vieta kur attīrīt dvēseli”.

Arhibīskaps ir pārliecināts, ka galvenais iemesls kādēļ cilvēki dodas uz Aglonu ir vēlēšanās aizmirst ikdienu, „uzlādēt baterijas” un satikt līdzdomātājus.

Galvenā Latgales svētvieta – Aglonas bazilika – jau sen ir atzīta par vienu no nozīmīgākajām Eiropas katoļu svētvietām. Ik gadu šeit ierodas simtiem tūkstošu ticīgo no dažādām valstīm. Debesbraukšanas svētki Aglonā tāpat ir kļuvuši par sava veida apskates objektu: nereti tos savā apmeklējumu programmā iesaista ārzemju tūristi.

Jaunavas Marijas debesbraukšanas svētku atšķirības zīme ir svētceļnieku gājiens: ticīgie saviem spēkiem dodas uz Aglonu, attālāko Latvijas nostūru iedzīvotāji ceļā dodas pat desmit dienas pirms svētku sākuma.

D-fakti.lv

Pievienot komentāru