Intervijas

24 oktobris

Vārda dienas:
Modrīte, Mudrīte, Renāte

Horoskopi

Auns
21. marts
- 20. aprīlis

Aizmirstiet par pienākuma apziņu, ja jākārto darīšanas ar cilvēkiem, kuriem nevarat pilnībā uzticēties. Esiet kritisks, ieklausieties savā sirdsbalsī. Kārtojot naudas darījumus, esiet īpaši uzmanīgs, lai sev neradītu materiālos zaudējumus. Tieši nauda kļūs par nopietnu strīdus objektu ar kādu no tuviniekiem. Kā vienmēr būsiet īsts mājas labais gariņš, jo paveicot mājas ģenerāltīrīšanu, vēl spēsiet aptekāt un rūpēties par mājiniekiem. Jums spēku dos viņu mīlestība. Kalsiet nākotnes plānus, varbūt tāpēc redzēsiet zīmīgu sapni.

Otrdiena
Nakts
-2 .. -4 C
Rīts
-2 .. -4 C
Diena
.. 2 C
Vakars
-1 .. -3 C
Vējš
2 .. 4 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Kāda būs Daugavpils pilsētas domes jaunā sasaukuma koalīcija?

 

Jaunumi Sabiedrība | 11. augusts 2017 | 11:23

Svētki Aglonā piesaista ne tikai svētceļniekus

Publicitātes foto

Svētki Aglonā ir kļuvuši gandrīz vai par visas tautas svētkiem, stāsta Romas katoļu baznīcas galva – Rīgas arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs intervijā ar LTV.

Stankevičs atzīst, ka pasākumus kurš tuvākajā laika notiks Aglonā ir spēris pāri konfesijas rāmjiem – šos svētkus ciena ne tikai Romas katoļu baznīcas sekotāji, bet arī citi kristieši, un pat neticīgie. Ik gadu svētkus apmeklē 50 līdz 60 tūkstoši cilvēku. Daļa apmeklētāju, piemēram, ierodas ar mērķi apmeklēt noteiktus pasākumus.

Uz jautājumu par to, kā lai vērtē cilvēkus kuri apmeklē Aglonu tikai izrādīšanās pēc, Stankevičs teic „Tas paliek uz cilvēka sirdsapziņas! Mēs priecājamies par katru! Pat ja cilvēku vada atšķirīga motivācija, Aglona ir lieliska vieta kur attīrīt dvēseli”.

Arhibīskaps ir pārliecināts, ka galvenais iemesls kādēļ cilvēki dodas uz Aglonu ir vēlēšanās aizmirst ikdienu, „uzlādēt baterijas” un satikt līdzdomātājus.

Galvenā Latgales svētvieta – Aglonas bazilika – jau sen ir atzīta par vienu no nozīmīgākajām Eiropas katoļu svētvietām. Ik gadu šeit ierodas simtiem tūkstošu ticīgo no dažādām valstīm. Debesbraukšanas svētki Aglonā tāpat ir kļuvuši par sava veida apskates objektu: nereti tos savā apmeklējumu programmā iesaista ārzemju tūristi.

Jaunavas Marijas debesbraukšanas svētku atšķirības zīme ir svētceļnieku gājiens: ticīgie saviem spēkiem dodas uz Aglonu, attālāko Latvijas nostūru iedzīvotāji ceļā dodas pat desmit dienas pirms svētku sākuma.

D-fakti.lv

Pievienot komentāru