Aktuāli!

Muzikālais augusts: krievu romances

Ceturtdien, 31. augustā, noslēdzoties Daugavpils Muzikālajam augustam, Vien ...

Muzikālais augusts: Baltijas muzikālā akadēmija

24. augustā plkst. 18.00 Daugavpils pilsētas iedzīvotājiem un viesiem būs i ...

Intervijas

22 augusts

Vārda dienas:
Everts, Rudīte

Horoskopi

Dvīņi
21. maijs
- 21. jūnijs

Kaut kas nedēļas sākumā nedos mieru, staigāsi kā pa grāvja malu. Varbūt jutīsi kāda konkurenta dīvaino rīcību. Centies neizrādīt savas bailes un saglabā humora izjūtu, tas var izsist nelabvēli no sliedēm. Vari pievērsties modernām tehnoloģijām, spēsi palīdzēt kolēģiem, atrisinot jebkuru viņu datora ķibeli. Pievērsies mājas labiekārtošanai, maini interjeru. Naudas jautājumu risināšanu gan atliec uz vēlāku laiku.

Pirmdiena
Nakts
12 .. 14 C
Rīts
12 .. 14 C
Diena
14 .. 16 C
Vakars
13 .. 15 C
Vējš
2 .. 4 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Kāda būs Daugavpils pilsētas domes jaunā sasaukuma koalīcija?

 

Jaunumi Sabiedrība | 11. augusts 2017 | 11:23

Svētki Aglonā piesaista ne tikai svētceļniekus

Publicitātes foto

Svētki Aglonā ir kļuvuši gandrīz vai par visas tautas svētkiem, stāsta Romas katoļu baznīcas galva – Rīgas arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs intervijā ar LTV.

Stankevičs atzīst, ka pasākumus kurš tuvākajā laika notiks Aglonā ir spēris pāri konfesijas rāmjiem – šos svētkus ciena ne tikai Romas katoļu baznīcas sekotāji, bet arī citi kristieši, un pat neticīgie. Ik gadu svētkus apmeklē 50 līdz 60 tūkstoši cilvēku. Daļa apmeklētāju, piemēram, ierodas ar mērķi apmeklēt noteiktus pasākumus.

Uz jautājumu par to, kā lai vērtē cilvēkus kuri apmeklē Aglonu tikai izrādīšanās pēc, Stankevičs teic „Tas paliek uz cilvēka sirdsapziņas! Mēs priecājamies par katru! Pat ja cilvēku vada atšķirīga motivācija, Aglona ir lieliska vieta kur attīrīt dvēseli”.

Arhibīskaps ir pārliecināts, ka galvenais iemesls kādēļ cilvēki dodas uz Aglonu ir vēlēšanās aizmirst ikdienu, „uzlādēt baterijas” un satikt līdzdomātājus.

Galvenā Latgales svētvieta – Aglonas bazilika – jau sen ir atzīta par vienu no nozīmīgākajām Eiropas katoļu svētvietām. Ik gadu šeit ierodas simtiem tūkstošu ticīgo no dažādām valstīm. Debesbraukšanas svētki Aglonā tāpat ir kļuvuši par sava veida apskates objektu: nereti tos savā apmeklējumu programmā iesaista ārzemju tūristi.

Jaunavas Marijas debesbraukšanas svētku atšķirības zīme ir svētceļnieku gājiens: ticīgie saviem spēkiem dodas uz Aglonu, attālāko Latvijas nostūru iedzīvotāji ceļā dodas pat desmit dienas pirms svētku sākuma.

D-fakti.lv

Pievienot komentāru