Intervijas

21 maijs

Vārda dienas:
Akvelīna, Ernestīne, Ingmārs

Horoskopi

Auns
21. marts
- 20. aprīlis

Aktuāla kļūs iegūtās pieredzes, paveikto darbu izvērtēšana, pieļauto kļūdu labošana un tālākās nākotnes plānošana. Tu sajutīsi nepieciešamību darboties kolektīvā, kā arī izteikt sevi radošajā plānā. Veiksme vairāk smaidīs radošajiem Auniem, viņiem šī nedēļa ieskicēs jaunrades periodu. Tā vai citādi, tev patiks pieradīt savas zināšanas, labprāt sacentīsies ar kolēģiem asprātībā. Dažiem liksies svarīgi uzlabot esošās partnerattiecības, varbūt izteiksi otrai pusītei bildinājumu.

Pirmdiena
Nakts
8 .. 10 C
Rīts
15 .. 17 C
Diena
19 .. 21 C
Vakars
15 .. 17 C
Vējš
1 .. 3 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Vai jūs zināt kā veidojas pilsētas budžets un kur tas tiek izlietots?

 

Jaunumi Sabiedrība | 11. augusts 2017 | 11:23

Svētki Aglonā piesaista ne tikai svētceļniekus

Publicitātes foto

Svētki Aglonā ir kļuvuši gandrīz vai par visas tautas svētkiem, stāsta Romas katoļu baznīcas galva – Rīgas arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs intervijā ar LTV.

Stankevičs atzīst, ka pasākumus kurš tuvākajā laika notiks Aglonā ir spēris pāri konfesijas rāmjiem – šos svētkus ciena ne tikai Romas katoļu baznīcas sekotāji, bet arī citi kristieši, un pat neticīgie. Ik gadu svētkus apmeklē 50 līdz 60 tūkstoši cilvēku. Daļa apmeklētāju, piemēram, ierodas ar mērķi apmeklēt noteiktus pasākumus.

Uz jautājumu par to, kā lai vērtē cilvēkus kuri apmeklē Aglonu tikai izrādīšanās pēc, Stankevičs teic „Tas paliek uz cilvēka sirdsapziņas! Mēs priecājamies par katru! Pat ja cilvēku vada atšķirīga motivācija, Aglona ir lieliska vieta kur attīrīt dvēseli”.

Arhibīskaps ir pārliecināts, ka galvenais iemesls kādēļ cilvēki dodas uz Aglonu ir vēlēšanās aizmirst ikdienu, „uzlādēt baterijas” un satikt līdzdomātājus.

Galvenā Latgales svētvieta – Aglonas bazilika – jau sen ir atzīta par vienu no nozīmīgākajām Eiropas katoļu svētvietām. Ik gadu šeit ierodas simtiem tūkstošu ticīgo no dažādām valstīm. Debesbraukšanas svētki Aglonā tāpat ir kļuvuši par sava veida apskates objektu: nereti tos savā apmeklējumu programmā iesaista ārzemju tūristi.

Jaunavas Marijas debesbraukšanas svētku atšķirības zīme ir svētceļnieku gājiens: ticīgie saviem spēkiem dodas uz Aglonu, attālāko Latvijas nostūru iedzīvotāji ceļā dodas pat desmit dienas pirms svētku sākuma.

D-fakti.lv

Pievienot komentāru