Intervijas

23 jūnijs

Līgo diena

Vārda dienas:
Līga

Horoskopi

Skorpions
24. oktobris
- 22. novembris

Šajā nedēļā visi jautājumi galevenokārt saistīsies ar personīgo dzīvi, mazāk darbu. Daudz laika un naudas iztērēsi savu atvasīšu tālākās izglītības nodrošināšanai. Skaidrosi attiecības ar mīļoto cilvēku, bet tā arī netiksiet pie kopsaucēja. Nedēļas nogalē saspringums mazināsies, varbūt tevi pārņems romantisks noskaņojums, kas uzlabos omu abiem. Brīvdienas ieteicams pavadīt pie dabas krūts, noteikti izmanto iespēju apmeklēt īstu lauku pirtiņu.

Ceturtdiena
Nakts
9 .. 11 C
Rīts
13 .. 15 C
Diena
15 .. 17 C
Vakars
13 .. 15 C
Vējš
3 .. 5 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Kāda būs Daugavpils pilsētas domes jaunā sasaukuma koalīcija?

 

Jaunumi Kultūra | 24. maijs 2017 | 10:44

Žanna Romanovska: “Laipni aicinām Baltkrievu namā!”

BKC

Tradicionālās Baltkrievu kultūras dienas Daugavpilī startēja 2017. gada 19. maijā ar spilgtu koncertu, kurš tika veltīts teātra studijas “Pauļinka” 10 jubilejai. Maijs Baltkrievu kultūras centram bija īpaši karsts, jo iestāde pārcēlās uz jaunajām telpām un piedalījās Tautu forumā. Par to, sarunā ar Daugavpils Baltkrievu kultūras centra vadītāju Žannu Romanovsku.

Jaunā māja baltkrieviem
No 2.maija Baltkrievu kultūras centrs (BKC) strādā jaunajā adresē – pašā Daugavpils centrā, Alejas ielā 68. Pārcēlšanās ir saistīta ar Kultūras pils kapitālo remontu, kur agrāk atradās BKC. Ļoti īsajā laikā mēs pārcēlamies jaunajā ofisā. Starpcitu, tieši šajā laikā atnāca priecīgas ziņas no Minskas – Baltkrievu kultūras centra projekts par festivāla “Baltkrievu gadatirgus Daugavpilī” organizēšanu un grāmatas izdošanu ar tādu pašu nosaukumu kļuva par konkursa vienu no laureātiem un saņēma balvu no Baltkrievijas. Nebija laika uzlabošanas procesiem jaunajā Baltkrievu namā, veidojām visu paralēli: apdzīvojām telpas un rīkojām pasākumus. Sanāca kultūras maratona mēnesis: mēs atbalstījām draugus – poļus Varšavas ielas svētkos, koncertējām Taborē, piedalījāmies festivālā “Дударскі рэй” Baltkrievijā, gatavojāmies Baltkrievu kultūras dienām Daugavpilī un piedalījāmies vislatvijas Tautu forumā.

Sālsmaize prezidentam
6. maijā Daugavpilī notika V Tautu forums, par kura sastāvdaļu kļuva Baltā galdauta svētki. Desmit tautas piedāvāja savu nacionālo virtuvi, jo tā arī ir kultūras daļa. Baltkrievu galdā degustēšanai bija piedāvāti draņiki, kolduni, paļandvica, pancakavaja putra, kartupeļu desa, biezpiena plācenīši u.c. Latvijas prezidentu Raimondu Vējoni baltkrievu diaspora satika ar sālsmaizi. Viņš cienājās ar speķi un dzērveņu morsu. Kopā ar valsts prezidentu, kultūras ministri un citām amatpersonām baltkrievi stādīja ozolu pie krusta – pieminekļa Slobodkā. Kā un ar ko dzīvo baltkrievu diaspora Daugavpilī, mēs stāstījām un dziedājām LTV7 tiešraidē tieši no Vienības laukuma, kur noritēja svētki.

Baltkrievu kultūras dienas
19. maijā Latviešu kultūras centra koncertzālē Baltkrievu kultūras dienas tika atklātas ar svētku koncertu “Teātra studijai “Pauļinka” – 10!”.
Baltkrievus svētkos atnāca apsveikt BKC ansambļi, kā arī mūsu draugi no krievu, poļu un ukraiņu centriem, kā arī atbrauca partneri no Mijoriem (Baltkrievija). “Pauļinkas” nopelni tika atzīmēti ar Daugavpils pilsētas pateicības rakstiem, Baltkrievijas Republikas ģenerālkonsulata pateicības rakstiem un ar skatītāju aplausiem.
Baltkrievu kultūras dienas turpināsies 23. maijā (Jefrosinijas Polockas piemiņas diena) – ar publisko diktātu baltkrievu valodā un gleznu izstādi.
24. maijā (literārais projekts “Grāmatiespiešanas 500. gadadiena”) notiks dzejnieka Pāvela Plotņikova jaunās grāmatas prezentācija.
Bet 29.maijā (Novadpētnieciskais projekts „Aizmirstie vārdi”) tiks atklāta literārā izstāde “Latgales baltkrievu rakstniekam Viktoram Valteram -115”. Laipni aicināti!

Pievienojaties!
Baltkrievu kultūras centra bāzē darbojas folkloras ansamblis “Kupaļinka”, teātra studija “Pauļinka”, deju ansamblis “Ļanok”, koru kapella “Spadčina”, vokāli instrumentālais ansamblis “Praļeski”, kurus vada profesionālie pedagoģi un mūziķi. Mākslas studija “Krāsu pasaule” apvieno amatiermāksliniekus. Rudenī savu darbu uzsāks bērnu studija. BKC notiek daudz dažādu pasākumu, strādā bibliotēka. Pie mums nāk dažādu tautību radošie cilvēki – dziedātāji, dejotāji, aktieri, dzejnieki, rakstnieki, mākslinieki, amatnieki, kuri jūtas šeit kā mājās.
Pievienojaties mūsu komandai!
 

Avīze «Tabloid»

Pievienot komentāru