Intervijas

22 augusts

Vārda dienas:
Everts, Rudīte

Horoskopi

Svari
24. septembris
- 23. oktobris

Ik pa brīdi var pārņemt sajūta, ka tevī īsti neviens neieklausās vai pat apzināti ignorē. Taču šajā sakarā nevajadzētu pārāk pārdzīvot, tev gluži vienkārši būs tieksme visu nedaudz pārspīlēt, uztvert pārlieku saasināti. Zvaigznes iesaka rast uzticamu cilvēku, kuram izsūdzēt savas nebūšanas, no kura smelties morālu iedrošinājumu, uzmundrinājumu. Šonedēļ labākus rezultātus uzrādīs tie Svari, kuri nodarbojas ar starpniecības pakalpojumiem, nekustamo īpašumu.

Ceturtdiena
Nakts
10 .. 12 C
Rīts
14 .. 16 C
Diena
19 .. 21 C
Vakars
15 .. 17 C
Vējš
1 .. 3 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Ekonomika | 13. septembris 2016 | 13:29

Siltumenerģijas cena Daugavpilī šogad nepieaugs

slando.com.ua

Siltumenerģijas cena Daugavpilī vismaz līdz šā gada beigām nepieaugs, bet varbūt pat nedaudz samazināsies, saka pašvaldības AS "Daugavpils siltumtīkli" valdes loceklis Andrejs Kuzņecovs.

Šāda pieņēmuma pamatā ir gāzes iepirkuma cenu prognoze, kas liecina, ka minētā energonesēja cenas pieaugums pagaidām nav gaidāms, novembrī cena pat varētu nedaudz samazināties.

Siltumenerģijas cenas Daugavpilī samazinās kopš 2013.gada. Ja uz 2013.gada 1.septembri cena par megavatstundu (MWh) siltumenerģijas bija 62,52 eiro, tad uz 2014.gada 1.septembri - 59,87 eiro, bet 2015.gada 1.septembri - 51,31 eiro. Savukārt uz šī gada 1.septembri siltumenerģijas cena bija 45,85 eiro par MWh. Patlaban siltumenerģijas cena Daugavpilī ir viena no zemākajām starp Latvijas pilsētām.
Tai pašā laikā siltumenerģijas lietotāju aktuālais parāds uz šī gada 1.septembri Daugavpilī bija aptuveni 3,5 miljoni eiro, kas ir par 200 000 eiro mazāk nekā gadu iepriekš.

Daugavpilī un citās Latvijas lielākajās pilsētās siltumenerģijas lietotāju parādsaistības ir līdzvērtīgas. Atšķirība varbūt vienīgi ir , ka dažās no tām iedzīvotāji ar siltumapgādes uzņēmu norēķinās nevis pa tiešo, tas ir Daugavpilī, bet gan ar māju apsaimniekotāja starpniecību.

Uzņēmuma parādnieku vidū praktiski nav ļaunprātīgu nemaksātāju. Parāda apjoms un izmaiņas būtiski ietekmē ekonomiskā situācija pilsētā - komunālos maksājumus cilvēki labāk veic, kad viņiem ir darbs un pastāvīgi ienākumi.

daugavpils.lv

Pievienot komentāru