Intervijas

27 maijs

Vārda dienas:
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta

Horoskopi

Skorpions
24. oktobris
- 22. novembris

Nepārslogo sevi ar darba slodzi, esi saudzīgāks pret savu veselību, jo īpaši, nervu sistēmu! Nedēļas pirmā puse vairāk atbilstoša jau iesāktu darbu īstenošanai, formalitāšu kārtošanai. Savukārt, laiks no ceturtdienas būs piemērots pārrunām ar augstākstāvošajiem, jaunu projektu uzsākšanai, komandējumiem, kā arī dažādu kursu, semināru apmeklēšanai. Nedēļas izskaņā tevi var pārņemt necerēti jautrs, bezrūpīgs noskaņojums, kurš tā vien mudinās doties ārpus mājas.

Pirmdiena
Nakts
13 .. 15 C
Rīts
15 .. 17 C
Diena
17 .. 19 C
Vakars
15 .. 17 C
Vējš
4 .. 6 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Ekonomika | 13. septembris 2016 | 13:29

Siltumenerģijas cena Daugavpilī šogad nepieaugs

slando.com.ua

Siltumenerģijas cena Daugavpilī vismaz līdz šā gada beigām nepieaugs, bet varbūt pat nedaudz samazināsies, saka pašvaldības AS "Daugavpils siltumtīkli" valdes loceklis Andrejs Kuzņecovs.

Šāda pieņēmuma pamatā ir gāzes iepirkuma cenu prognoze, kas liecina, ka minētā energonesēja cenas pieaugums pagaidām nav gaidāms, novembrī cena pat varētu nedaudz samazināties.

Siltumenerģijas cenas Daugavpilī samazinās kopš 2013.gada. Ja uz 2013.gada 1.septembri cena par megavatstundu (MWh) siltumenerģijas bija 62,52 eiro, tad uz 2014.gada 1.septembri - 59,87 eiro, bet 2015.gada 1.septembri - 51,31 eiro. Savukārt uz šī gada 1.septembri siltumenerģijas cena bija 45,85 eiro par MWh. Patlaban siltumenerģijas cena Daugavpilī ir viena no zemākajām starp Latvijas pilsētām.
Tai pašā laikā siltumenerģijas lietotāju aktuālais parāds uz šī gada 1.septembri Daugavpilī bija aptuveni 3,5 miljoni eiro, kas ir par 200 000 eiro mazāk nekā gadu iepriekš.

Daugavpilī un citās Latvijas lielākajās pilsētās siltumenerģijas lietotāju parādsaistības ir līdzvērtīgas. Atšķirība varbūt vienīgi ir , ka dažās no tām iedzīvotāji ar siltumapgādes uzņēmu norēķinās nevis pa tiešo, tas ir Daugavpilī, bet gan ar māju apsaimniekotāja starpniecību.

Uzņēmuma parādnieku vidū praktiski nav ļaunprātīgu nemaksātāju. Parāda apjoms un izmaiņas būtiski ietekmē ekonomiskā situācija pilsētā - komunālos maksājumus cilvēki labāk veic, kad viņiem ir darbs un pastāvīgi ienākumi.

daugavpils.lv

Pievienot komentāru